Türkiye'de Girişimcilik ve Güneş Enerjisi

Türkiye’de Girişimcilik

Bilim ve Teknoloji Ekonomi ve Para Haber

Türkiye’de Girişimcilik yazımızda girişimciliğin avantajlarını, ülkemizin ne durumda olduğunu, hangi sektörlere daha fazla yatırım yapıldığını, güneş enerjisinde yatırımların ne durumda olduğunu yazdık.

Türkiye’de Girişimcilik Büyüyor

Dünyada büyük şirketlerde küçük şirketleri kullanarak girişimciliğin gelişmesine katkı sağlıyor. Girişimciliğin ne kadar büyük bir getirisi olduğunun farkındalar. Yeni fikirlerin oluşması ve Dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesi için maddi bakımından girişimcilerin desteklenmesi gerekiyor. Bunun bilincinde olan büyük şirketler girişimcilerle olan ilişkilerine daha pozitif yaklaşmaktadırlar. Tüm Dünyada girişimcilere verilen önem çok büyüktür. Fonlar kuruluyor ve destekler veriliyor. Ülkemizde bu yönde ilerlemeye başladı.

Türkiye'de Girişimcilik-Startup

Türkiye’de Girişimcilik Fonları Hangi Sektörlerde Veriliyor?

Yatırımlar ihracata yönelik; oto yan sanayi, gıda, inovasyon, teknoloji, yazılım, sağlık ve enerji gibi alanlarda yapılıyor ayrıca perakende sektörüne de yatırım yapılmaktadır. Getirisi yüksek ve potansiyeli büyük alan ve şirketlere büyük şirketler tarafından fonlar sağlanmaktadır.

Türkiye'de Girişimcilik-Güneş Enerjisi
Güneş Enerjisi Santrali

Girişimcilikte Güneş Enerjisi

Tüm Dünyanın enerji sektörüne yatırımı oldukça fazladır. Enerji mutlak bir ihtiyaçtır ve hep dinamik kalmaktadır. Bu sektörde son zamanlarda güneş enerjisi yatırımları artış göstermektedir.Ülkemizinde enerji ihtiyacı oldukça fazladır. Güneş enerjisi sektöründe, harcandığı yerde güneş enerjisi toplayarak iyi bir enerji birikimi yapılmaktadır. En küçük yatırım olarak her evin çatısına uygulanması ile kendi evinizin enerji ihtiyacını bunlarla karşılayabilirsiniz. Ülkemizde de güneş enerjisi oldukça fazladır. Güneş santrallerini kurarak büyük bir enerji kaynağı üreterek bunu rahatlıkla ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanabilirsiniz. Şuanda güneş enerjisi ve güneş santralleri toplam enerji üretiminde küçük bir paya sahiptir. Bu alanda yapılacak yatırımlar kişi ve ya kurumlara getirisi oldukça yüksek olacaktır. Yenilenebilir olması da bu enerjinin kullanımını desteklemektedir.

Güneş enerjisi kurarken enerjinin gelme oranı farklılık göstereceği için enerjiyi depolama burada büyük bir önem arz etmektedir. Enerjiyi depolayarak ihtiyaç duyduğunuz anda rahat bir şekilde kullanıma açılması gerekir. Yatırımların çoğu da depolama sistemlerine gitmektedir. Güneş panelleri ve depolama araçları bu enerji alanında büyük bir yer tutmaktadır. Güneş enerjisinde yatırımlar küçük ama getirisi devlet destekli olduğu için büyük olmaktadır. Küçük şirketlerin bu alanda var olduğu bilinmektedir.

Türkiye'de Girişimcilik-Güneş enerjisi çatı
Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi Avantajları

Güneş santrallerinin ana başlangıcı devletin vermiş olduğu teşviklerdir. Devlet desteğinin verilmesi ile güneş enerjisi sektörünün ülkemizde kalkınması başladı. Başlangıç olarak ürettiğiniz enerjiyi devlet alım garantisi vererek yapmış olduğunuz harcamaların zarara uğramasını engellemiş oldu. Kar etmeye başladığınızda ise yolunuz açılmaya başlar. Güneş enerjisinde hareket olmadığı için ekstra maliyetlerle bakım onarım gibi giderlerle uğraşmazsınız. Ham madde girdisi güneş olduğu için hiç bir gideriniz yoktur. Güneş enerjisi sektörünün önü açıktır ve yatırım yapılmaya uygun bir alandır.

Küçük girişimcilerin ihtiyacı olan fonları veren şirketler hazırda beklemektedir. Değerli bulunan fikirler yatırımcılar tarafından desteklenecektir.

Türkiye’de Girişimcilik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir