Anasayfa » Araçlar » Tesla, Bakımı En Ucuz Lüks Otomobil Markası Seçildi!

Tesla, Bakımı En Ucuz Lüks Otomobil Markası Seçildi!

Tesla Bakımı En Ucuz Lüks Otomobil

Tesla, Bakımı En Ucuz Lüks Otomobil Markası Seçildi!

Tesla, Bakımı En Ucuz Lüks Otomobil Markası Seçildi!

The Clunker Junker tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmada Tesla araçları, bakımı en ucuz lüks otomobil markası olma zaferini ilan etti.

Satış noktası, CarEdge’den Eylül 2022’ye kadar son 10 yılı kapsayan ABD‘deki en popüler 185 model hakkındaki verilere baktı. Her otomobilin bu zaman dilimindeki bakım maliyetlerini, satın alma fiyatının bir yüzdesi olarak analiz etti ve sonuçları standart modellere böldü ve lüks kategoriler içinde yapıldı.

Tesla’nın fiyatları onu lüks gruba yerleştiriyor; burada şirketin en düşük bakım maliyetleri sadece elektrikli araçlar arasında değil, aynı sınıftaki tüm araçlar arasında da grafikte en üst sırada yer alıyor.

Tesla’nın ortalama bakım maliyeti otomobilin değerinin %7,09’u iken, bir sonraki en iyi Lexus için bu oran %12,28’di. Bireysel olarak en iyi otomobil %4,58 ile Tesla Model S olurken, onu ikinci sırada Model X ve dördüncü sırada Model 3 takip etti.

Bu, önümüzdeki on yıllık sürüş döneminde bakımın kolay olmasını bekleyebilecek Tesla alıcıları için harika bir haber. Bu aynı zamanda toplumlarımızdaki kirliliğin azaltılması açısından da iyi bir haber. ABD Enerji Bilgi İdaresi’ne göre elektrikli araçlar, benzin kullanmadıkları için yakındaki su ve toprağı kirleten kapsamlı petrol sondajı ihtiyacını azaltıyor.

EPA’nın belirttiği gibi EV’ler ayrıca yanmalı motorlar gibi zehirli egzoz veya ısıyı tutan gazlar yaymaz

Bu, genel olarak gezegenimiz ve akciğerlerimiz için sağlıklıdır ve özellikle şehirdeki hava kalitesinin iyileştirilmesi açısından faydalıdır; dolayısıyla, daha fazla sürücünün elektrikli araçlara geçmesiyle sokaktaki ortalama insan bile bundan faydalanacaktır.

Bazı eleştirmenlerin işaret ettiği gibi, EV üretiminin artması, araba akülerinin önemli bir bileşeni olan ve çevreye olumsuz etkisi olan lityum madenciliği ihtiyacını da artırıyor.

Bir EV’nin gücünü nereden aldığı meselesi de var. Bir evin elektriği, ABD’deki evlerin çoğunda olduğu gibi gezegeni aşırı ısıtan metan gazı veya kömürle besleniyorsa, o evde bir arabayı şarj etmek, o elektriği üretmek için gaz veya kömür yakmak anlamına gelecektir. Ancak bu faktörlere rağmen araştırmalar, en kirli pillere sahip arabaların hala benzinle çalışan arabalardan daha temiz olduğunu gösterdi.

Tesla elektrikli otomobillere doğru harekete yardımcı oluyor. Şirket, araçlarını bakımı uygun fiyatlı hale getirmenin yanı sıra, daha fazla sürücüye hitap etmek için daha fazla araç türü de yaratıyor ve alıcıların vergi kredilerinden yararlanmasına yardımcı olmak için arabalarının fiyatlarını düşürüyor.

Bakım maliyeti çalışması hakkında yorum yapan Reddit kullanıcıları pek de şaşırmış görünmüyor

“Korunacak ne var?” biri soruyor. “7 yıldır bakıma tek kuruş harcamadım.”

Bir diğeri, mevcut BMW’leriyle ilgili bakım zorluklarını detaylandırarak, “Bir daha asla benzinli bir arabaya sahip olmayacağım” diye yazıyor.

Üçüncüsü şunu ekliyor : “Model Y’yle 35 bin mil yol kat ettim. Henüz lastikleri değiştirmem bile gerekmedi. … Bakım gerektirmeyen bir araca sahip olmak, elektrikli araçların büyük bir avantajı.”

Kaynak: thecooldown

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir