İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Türk Markalarının Dünyaya Açılmasına Yardımcı Olan Global Club

Türk Markalarının Dünyaya Açılmasına Yardımcı Olan Global Club

Türk Markalarının Dünyaya Açılması

Türk Markalarının Dünyaya Açılmasına Yardımcı Olan Global Club yazımızda Global Club Platformunu ne olduğu, Türk markalarının yurt dışında tanınması için ne gibi işlemler yaptıkları, çalışma sistemi ve Türk markalarının kazanacağı imkanları yazdık.

Türk Markalarının Dünyaya Açılmasına Yardımcı Global Club Platformu

Türk markaları dünyaya hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Global Club platformu geliştirilirken Türk markalarının dünyada tanınmasından ilham alınmıştır. Türk markaları son 10 yılda global pazarda göstermiş olduğu rekabetçi varlığı ve müthiş potansiyeli ile kendisini göstermektedir. Bu gelişime destek olmak adına, markaların gelişimini doğru ve sağlam adımlarla başlatmak, yatırım maliyetlerini minimuma indirerek markaları desteklemek adına bütünsel bir platform görevi üstlenmektedir. Potansiyeli olan Türk markalarını dünyaya açmak için Global Club platformu çalışmalarını sürdürmektedir. Kurucusu Meltem Türker’dir. Başta Londra olmak üzere dünyanın önemli şehirlerinde Türk markalarının tanıtımı için güzel fırsatlar sunmaktadırlar.

Meltem Türker
Meltem Türker

Global Club Çalışma Sistemi

Global Club piyasaya oldukça yenilikçi bir yaklaşım getirmiştir. Çalışma sistemi kısaca: Markalar Türkiye’den alınır, markaların her aşamasında destek olunur, dünyanın en önemli lokasyonlarında dünya markalarının yanında komşu olarak getirilmektedir.

Başlangıçta İngiltere’nin Londra kentine Türk markaları taşınmaktadır. Bunu yaparken ürün koleksiyonunun seçilmesi, mağazaya yerleştirilmesi, oradaki ekiplerin sağlanması, vitrin dekorunun yapılması gibi süreçlere destek sağlamaktadırlar. Türk markalarına a-z’ye kadar tüm destek verilmektedir. Marka alınıp Londra’nın merkezine yerleştirilmektedir. Türk markaları mağazada 2-4 hafta arasında test sürecinden geçirilir. Bu test aşamasında markaların ürünleri hakkında tüketicilerinden görüşleri öğrenilir. Tüm işlemlerin şirket bünyesinde en az maliyet, en az risk ve maksimum faydada sağlanması amaçlanmaktadır. Teknik detaylar konusunda da markalara yardım yapılmaktadır. Markaların görücüye çıktığı süreçte tanıtım desteği de sağlanmaktadır. Bu pazarlama yöntemleri markalarla birlikte karara bağlanmaktadır.

Global marka olma sürecinde kademe kademe ilerlenilmektedir. Olası risklerin sistem altında düşürülmesi, Türk markaları da rahatlatmaktadır. Tanınmış markaların yanında olması da markanın büyümesine önemli katkı sağlamaktadır. Katma değerli bir iş olması planlanmaktadır.

Global Club projesi geçtiğimiz 17 yılın deneyimleriyle ortaya çıkarılmıştır. Yurt dışına açılan markalara yardımda bulunan bu kişiler, tecrübelerini şirket altında birleştirmiştir. Türk markalarının pazarlanması, marka kimliğinin doğru başlatılması, doğru kanallar aracılığıyla markayı büyütme, markanın doğru aktarımı da sağlanmaktadır. Türk markalarının potansiyelini doğru bir şekilde dünyaya anlatma amacı taşımaktadırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir