Anasayfa » Haber » Teknolojiyi Kullanarak Başarılı Girişim Başlatma

Teknolojiyi Kullanarak Başarılı Girişim Başlatma

Teknolojiyi Kullanarak Başarılı Girişim Oluşturma

Teknolojiyi Kullanarak Başarılı Girişim Başlatma yazımızda hizmet sektörünün büyüklüğünü internet ortamına aktarma, teknoloji üretmenin ekonomiye katkısı, devletin girişimciye desteği ve girişimin başarıya ulaşmasını yazdık.

Hizmet Sektörünün İnternet Ortamına Aktarılması Gerekiyor

Türkiye’de hizmet sektörünün 10 milyar dolarlık bir pazar alanı vardır. Bu hizmet sektörünün %99’u internet dışında çalışmaktadır. Bu insanların ikna edilip internet ortamında yer almaları sağlanırsa internet dünyası daha da büyüyecektir. Pazarlama yapmak hizmet sektörünü internet ortamına sokma adına en önemli noktadır. Sistemin güvenilir olduğu insanlara anlatılması ile internet ortamının kullanımını arttıracaktır. İnternet ortamından çok gerçek hayatta gerçekleşen işlere yönelik çözümler getirilmesi girişimlerin başarılı olmasını sağlayacaktır. Belirli bir alanda fırsat yakalamak yerine birçok alanda fırsatları yakalama şansı bulunmaktadır. Tüm işlerin offline gerçekleştiği ülkemizde, internet ortamına başarılı bir şekilde taşıyacağınız her türlü girişim başarılı olacaktır. Teknolojinin faydasını yavaş yavaş fark eden ülkemizde internet girişimleri birçok soruna çözüm getirecektir.

Teknolojiyi Kullanarak Başarılı Girişim

Teknolojiyi Kullanarak Başarılı Girişim Oluşturma ve Ekonomik Güç Sağlama

Dünya üzerinde tüm ülkeler teknolojiden faydalanmak için canla başla çalışmaktadır. Ülkemizin insanları da teknolojinin getirdiği ekonomik gücü mümkün olduğunca en iyi şekilde almalıdır. En değerli şirketlere bakıldığında artık teknoloji üreten şirketler lider konumdadır. Amerika, Çin, Rusya ve diğer uzak doğu ülkelerinin teknoloji üreterek nasıl ekonomilerini güçlendirdiğini herkes izlemektedir. Çin ve Rusya’nın kendi arama motorunu çıkarması gibi teknoloji üretimleri boşuna yapılmamaktadır. Tüm teknolojiyi Amerika’ya bırakmayıp herkes bir tarafından tutmaktadır. Sosyal medya uygulamaları ve bir sürü dijital girişimler ile diğer ülkeler teknolojinin nimetlerinden olabildiğince faydalanmaktadır. Ülkenizde yeraltı kaynakları yok ise şuanda en büyük kazanç kapısı teknoloji üretmektir.

Bilgisayarlar Çağının Başlangıcı-Time

Devletin Girişimciye Destek Vermesi

Devletin teknoloji üzerine gelişim yapan girişimcilere destek vermesi onların büyümesi için çok önemli bir konudur. Devletin verdiği destekler çoğunlukla teknoloji üretmeyen ve katma değeri az olan girişimlerdir. Vergilendirme ve yasal ile teknoloji üreten girişimcilere destek çıkılmalıdır. Türkiye’de yeni bir şirket kurup başarıya ulaştırmak oldukça zordur. Bu zorlukların üzerine devletten izin almak ve bir sürü kuralı geçmek de girişimcileri oldukça zorda bırakmaktadır.

Parayı Kendimize Çekmenin Zihinsel Yolları-Paralar

Teknolojiyi Kullanarak Başarılı Girişim Ortaya Koymak

Girişime başlayacakların mutlaka kesin bir kararlılığı olmak zorundadır. Yapsam da olur yapmasam da olur gibi kararsızlıkla başlanılan girişimlerin başarıya ulaşması çok zordur. Risk alarak girişime başlamak ve mutlaka sonunu getirmek üzere kendinizi motive etmelisiniz. Yapılan girişimin başarılı olması, girişimin ve kişilerin uyumunun ne oranda birleştiği ile alakalıdır. Girişimciler melek yatırımcılardan destek aldıklarında büyürler fakat bu desteğin sürmesi için girişimlerin sürekli olarak büyümesi gerekir. Girişimciye destek olan kişiler, girişimin büyümesini ve kendisine para kazandırmasını ister. Eğer girişim büyüyemez ise yatırımcı desteğini çeker ve artık o girişimin büyümesi çok zorlaşır. Başlangıçta yatırım almadan ne kadar başarılı olursanız, uzun vadede o kadar kalıcı bir girişime sahip olursunuz.

Teknolojiyi Kullanarak Başarılı Girişim Başlatma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir