Trafik Sigortası Prim Ücretleri

Sigorta Yaptırırken Doğru Sigortacı Bulmak

Ekonomi ve Para Haber Yaşam

Sigorta Yaptırırken Doğru Sigortacı Bulmak yazımızda sigorta yaptırırken sigorta şirketlerinin yüksek ücretli sigortalarına kanmamayı, doğru sigortacı bulmanın önemini ve güvenilir araç tamircisini bulmayı yazdık.

Sigorta Yaptırırken Kandırılmamaya Dikkat

Sigorta şirketleri müşterilerine fiyat teklifi verirken sürekli olarak değişik rakamlar sunmaktadır. Müşterilerin ikisi de aynı firmadan aynı türde sigorta aldığı zaman fiyatları aynı olmayabiliyor. Birisine 1 para birimi ile satarken diğerine 2-3 para birimiyle satabilmektedir. Müşterilerin iyi araştırıp sigorta yaptırması onu fazla para vermekten kurtaracaktır. Sigorta şirketlerinin sabit ücreti yoktur. Türkiye’de 40’a yakın sigorta şirketi bulunmaktadır. Bunların kimisi çok etkin olurken kimiside kendi yağında kavrulmaktadır. Büyük sigorta şirketlerinin çok fazla acentası bulunmaktadır. Bu acentaları bankaların yanı sıra kişilerde açmış oldukları acentalarla oluşturabilmektedir. Sigorta yaptırırken doğru sigorta şirketi bulmaktansa doğru sigortacıyı bulmak daha önemlidir.

Sigorta Yaptırırken

Sigorta Tekliflerinin Değişmesi

Sigorta şirketlerinin etkisi sigortacıların etkisinden daha azdır. Sigorta yaptıracak kişilerin iyi sigortacı seçmesi gerekir. Kişiler sigortacının onları yönlendirmesi ile sigortalarını yaptırmaktadır. Doğru yönlendirirse doğru sigorta alırsınız, yanlış yönlendirirse yanlış sigorta yaptırırsınız. Yanlış sigortada size pahalıya mal olur. Bu yüzden müşteriler aynı tür sigortaya birçok farklı teklif alabilirler. Yakınlarında uygun fiyata sigorta yaptıranlarla görüş alış verişi yapılarak doğru sigortacı bulunmalı ve sigorta bu şekilde yaptırılmalıdır. Arkadaş ortamında toplanıp tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini değerlendirerek en uygun olanını da seçmek bir diğer sigorta yaptırma yöntemidir.

Doğru Sigortacı ve Güvenilir Tamirci

Her ucuz sigorta teklifi de iyi olmayabilir. Siz ucuz diye sigorta yaptırırsınız fakat araç sigortasının alanı çok dardır. Aracın bakımı için çok küçük bir ücreti karşılayabilir. Bu tür kandırmalara kanmamak için mutlaka doğru sigortacıyla anlaşmalısınız. Anlaştığınız sigortacı, sizin aracınızı kendi aracı gibi görmeli ve oluşabilecek kazalarda gereken ilgiyi göstermelidir. Kazaya yapılan aracı götürmüş olduğunuz tamircide sigorta kapsamını sorgulatmalısınız. Her araç tamircisinde anlaşmalı sigorta bulunmamaktadır. Yetkili tamirciler güvenilir olabilir fakat araç tamircilerinden kat kat ücretler alabilmektedirler. Tekrardan güvenilir araç tamircisine aracınızı emanet etmelisiniz. Araç servisleri arasında da büyük fiyat farkları olduğunu hatırlatalım. Sağlık, ev ve arabanın mutlaka sigortası yaptırılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir