İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Japonya, Osaka Digital Exchange ile Menkul Kıymet Tokenlarını Benimsiyor

Japonya, Osaka Digital Exchange ile Menkul Kıymet Tokenlarını Benimsiyor

Suşi Yemenin Zararı-Ringa solucanı

Japonya, Osaka Digital Exchange ile Menkul Kıymet Tokenlarını Benimsiyor

Japonya, Osaka Digital Exchange ile Menkul Kıymet Tokenlarını Benimsiyor

Osaka Digital Exchange, bireysel yatırımcıların alternatif varlıklara yönelik artan iştahından yararlanmayı amaçlayan bir hareketle, önümüzdeki ay Japonya‘nın ilk dijital menkul kıymet alım satımını başlatacak.

Ichigo dün yetkililere yaptığı bir başvuruda, borsanın 25 Aralık’tan itibaren emlak firmaları Ichigo Inc. ve Kenedix Inc. tarafından ihraç edilen menkul kıymet tokenlarının ticaretine başlayacağını duyurdu.

Güvenlik belirteçleri, gerçek dünya varlıklarının sahipliğini temsil eden ve blockchain teknolojisiyle yönetilen dijital varlıklardır. Osaka Digital Exchange, menkul kıymet token ticaretini başlatarak likiditeyi artırmayı ve perakende yatırımcıların bu yeni ürünlere daha kolay yatırım yapmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Tokyo merkezli bir şirket olan Ichigo, başlangıçta gayrimenkul yatırımlarıyla desteklenen yaklaşık 3 milyar yen (20,1 milyon dolar) değerinde menkul kıymet satmayı planlıyor. Piyasa gözlemcileri, bu ilk satışın mütevazı boyutunun, piyasanın hâlâ ihtiyatlı bir şekilde talebi test ettiğini gösterdiğini söylüyor.

Ancak Japonya’da bireylerin fonlarını daha riskli, daha yüksek getirili yatırımlara yönlendirmek için dijital menkul kıymetler geliştirmeye yönelik daha geniş bir çabanın parçası. Bank of Japan verilerine göre Japon haneleri şu anda 2.000 trilyon yen (13 trilyon dolar) üzerinde finansal varlığa sahip ve bunların yarıdan fazlası sıfıra yakın faizli banka mevduatlarından oluşuyor.

Hong Kong ve Güney Kore gibi diğer Asya finans merkezleri de yakın zamanda daha fazla dijital menkul kıymet ihracına ve ticaretine izin verecek düzenlemeleri gevşeterek bu yeni oluşan varlık sınıfında büyümeye zemin hazırladı.

Kaynak: coinmarketcap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir