Öğrenci Kartı, Öğretmen Kartı ve 60 Yaş İndirimli Kartı

İndirimli İstanbulkart Kimler Alabilir? Öğrenci Kartı, Öğretmen Kartı ve 60 Yaş İndirimli Kartı

Haber Yaşam

İndirimli İstanbulkart Kimler Alabilir? Öğrenci Kartı, Öğretmen Kartı ve 60 Yaş İndirimli Kartı yazımızda Toplu ulaşımda uygulanan indirimli tarifeyi kullanmaya hak kazananların kullandığı indirimli kartların türlerini ve özelliklerini yazdık.

Öğrenci Kartı-İndirimli İstanbulkart

Yüksek Öğretim Kurumu Kanunu, Çıraklık Eğitim Kanunu kapsamında eğitim gören öğrenciler ile Temel Eğitim Kanunları ve diğer kanunlar kapsamında eğitim gören öğrenciler, Açık İlköğretim, Açık Lise, Kur’an Kursu öğrencilerinin alabileceği İndirimli İstanbulkart‘tır.

Açık İlköğretim, Açık Lise ve Kur’an Kursu öğrencilerinin Öğrenci Kartı alabilmeleri için;

  • 20 yaşından gün almamış olması
  • Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan kaydına sahip olmaması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan Açık İlköğretim ve Açık Lise öğrencilerinin, son 1 ay içerisinde almış olduğu öğrenci belgesi ve SGK tarafından verilen çalışmadığına dair belge ile birlikte bizzat Başvuru Merkezlerine gelerek bireysel başvuru yapması gerekmektedir.
Kur’an Kursu öğrencilerinin ilçe müftülükleri aracılığı ile kurumsal başvuru yapması gerekmektedir.

İndirimli İstanbulkart-Öğrenci Kartına Başvuru İşlemleri

ONLINE BAŞVURU

1. Online Başvuru Formunu Doldurma
Online Başvuru Formu‘nu tıklayarak kişisel bilgilerinizi ve fotoğrafınızı kaydedebilirsiniz.

2.Ödeme Bilgileri
Ödemenizi başvurunuzun son adımında kredi kartı ile yapabilirsiniz. Banka şubesinden yapılan, EFT ve Havale ile yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.

3. Başvuru Takip
Üyelik sayfanızdan giriş yaparak başvuru durumunuzu kontrol edebilir ve başvurunuzu güncelleyebilirsiniz.

4. İndirimli İstanbulkart Kartı Teslim Alma
Kartınız online başvuru formunu doldurduktan 2 iş günü sonra kurumumuz tarafından üretilip, PTT’ye teslim edilir. Kartlar PTT aracılığı ile adreslere teslim edilmektedir. 2 iş günü sonunda gönderi numaranız ile PTT gönderi sorgulama sayfasından ( http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ ) kartınızın teslim sürecini takip edebilirsiniz.

Adrese gönderim işlemi sadece İstanbul içerisindeki adresler için uygulanmaktadır.

** PTT tarafından adresinizde bulunamadığınız takdirde haber kağıdı bırakılarak, Öğrenci Kartınız bağlı bulunduğunuz PTT şubesinde bir hafta bekletilmektedir. İndirimli İstanbulkart Öğrenci Kartınız PTT şubesinden teslim alınmaması halinde Karaköy İstanbulkart Başvuru Merkezimize iade edilmektedir.

İndirimli İstanbulkart BİREYSEL BAŞVURU

– Nüfus Cüzdanı Aslı
– 1 Adet Güncel (son 6 ay içerisinde çekilmiş) Fotoğraf

İndirimli istanbulkart ücretini Başvuru Merkezi’ne geldiğinizde nakit olarak ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Öğrenciler talep edilen belgeleri ve kart ücretini Başvuru Merkezleri’ne ileterek başvurularını gerçekleştirirler. Belgelerini teslim ettikten sonra belirlenen süre içerisinde kartlarını teslim alırlar.

**MEB öğrencileri için yapılan başvurularda; fotoğrafsız kimlik aslı ibraz edildiği takdirde e-okul üzerinden alınan fotoğraflı öğrenci belgesi ibrazı zorunludur.

KURUMSAL BAŞVURU

1) Kurumdan talep edilen belgeler;
– Okul idaresi tarafından onaylı “istanbulkart Kurumsal Başvuru Formu
– Okul idaresi tarafından onaylı Öğretmen Listesi
– Excel formatındaki listenin kayıtlı olduğu CD
– Kurumun Üst Yazısı
– Görevlendirme yazısı
– Banka dekontu (iki nüsha halinde)

2) Kurumda;

a) Öğrenciler tarafından doldurulan formalar ve öğrenci listesi ilgili birim tarafından onaylanır.
b) Yukarıdaki belgeler Excel Programında hazırlanmış Öğrenci Listesi’nin kayıtlı bulunduğu bir CD ve müracaat yazısı ile birlikte görevliye teslim edilir.
c) Üniversite/Okul İdareleri kart ücretini T.C.Vakıflar Bankası Valide Sultan Şubesindeki IBAN TR96 0001 5001 5800 7305 0421 21 numaralı BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ hesabına yatırılır.

Belirtilen belgeler ve dekontun 2 nüshasıyla birlikte İstanbulkart Karaköy Kurumsal Başvuru Merkezi’ne teslim edilir. Üniversite/Okul İdarelerinin yıl içerisinde BELBİM’Eye birden fazla sayıda müracaatta bulunmaları mümkündür. Basılan kartlar, hak sahiplerine dağıtılmak üzere imza karşılığı görevli personele teslim edilir.

NOT: 3 ay içinde teslim alınmayan kartlar imha edilmektedir.

İndirimli İstanbulkart Öğrenci Kartı Ücreti

İlk kez alacaklar 10 TL ödemektedir.

Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde (eski kartın ibrazı şartıyla) 10 TL

Kayıp / Çalıntı 20 TL

Vize 5 TL

Birinci Usulsüz Kullanım Bedeli ise Öğrenci Kart aylık dolum bedeli+10TL kart ücretine eşittir. (95TL).

İkinci ve üzeri Usulsüz Kullanım Bedeli ise 1608 nolu kanunda belirtiten idari para cezasının alt sınırı olan tutar ve+10 TL Kart bedelidir. (260 TL)

Nerelerde Kullanılır?

Nasıl Kullanırım ?
İndirimli İstanbulkart Öğrenci Kartı’nın kullanımı için otobüslerdeki ve raylı sistem istasyonlarında, deniz taşımacılığı iskelelerinde bulunan turnike üzerindeki kart okuyucusuna 0 – 8 cm mesafede bulunması yeterlidir.

Kart okuyucuya sürekli yaklaşık tuttuğunda bakiye değeri ardı ardına düşmez. Tahsil edilen ve kalan kontör bilgilerine kart okuyucusu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kart Dolum İşlemleri

Öğrenci Kartı’ na ‘istanbulkart’ temsilcilerinden, durak ve istasyonlarda bulunan Biletmatik’lerden yükleme yapılabilir.

NOT: Öğrenci Kartı’na aylık dolum yapıldığında, kartın aylık kullanım alanları Mavi Kart Kullanım Alanları ile aynı olmaktadır. Mavi Kart’ın geçerli olmadığı operatörlerde, tam tarife uygulanmaktadır.

Öğrenci Kartı, sadece Çift Katlı Express’lerde indirimli olarak kullanılamamaktadır.

İndirimli İstanbulkart Kayıp ve Arızalanma Durumlarda Neler Yapılır?

Kayıp-Çalıntı Kart Bildirimi / Usulsüz Kullanım

Kartınızı kaybetmeniz/çaldırmanız durumunda ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir. Aksi halde kartınızın bir başkası tarafından kullanılması halinde usulsüz kullanım ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Kartın başkaları tarafından kullanılması durumunda ,usulsüz kullanım bedeli olarak aylık dolum tutarı alınır.

İndirimli İstanbulkart Yenileme İşlemi

Öğrenci Kart’ın kullanıcı hatası sonucu bozulması durumunda yenileme ücreti (10 TL) karşılığında kart yenilenir. Yeni kartınız üretildiği anda eski kartınızın kapatılma işlemi başlatılacaktır. Kartınız 5 gün içerisinde kullanıma kapatılır.

Yenileme işlemleri sadece istanbulkart Başvuru Merkezlerimizde bireysel başvuru ile yapılabilmektedir. Gerekli evraklar;

– Nüfus Cüzdanı Aslı
– 1 Adet Güncel (son 6 ay içerisinde çekilmiş) Fotoğraf
*Yenileme işlemi yapılabilmesi için bir önceki kartınızı ibraz etmeniz gerekmektedir.

Bakiye Aktarımı

Öğrenci kart değişim işlemlerinde, eski kart çalışır vaziyette ise yeni karta anlık transfer yapılır.
Dış etken (kırık, çatlak, delik vb.) nedeniyle çalışmayan kartların içerisindeki Abonman bakiye için 5 gün, TL bakiye için 10 gün sonrasına talimat oluşturulur.
Kayıp durumlarında, kapatılma işlemi başladıktan 5 gün sonra aşağıda yer alan başvuru merkezlerimizde talimat oluşturulmaktadır.

– Karaköy istanbulkart Başvuru Merkezi
– Kadıköy istanbulkart Başvuru Merkezi
– Yenibosna istanbulkart Başvuru Merkezi
– Bakırköy BELBİM Müşteri Hizmetleri Şefliği

İndirimli İstanbulkart ÖĞRETMEN KARTI

Temel Eğitim Kanunları, Yüksek Öğretim Kurumu Kanunu, Çıraklık Eğitim Kanununa tabi öğretmenler ile diğer kanunlar kapsamında tam zamanlı sözleşme esasına göre çalışan ve öğretmenliği Milli Eğitim Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik kaydı ile belgelendirilen öğretmenlerin alabileceği İndirimli istanbulkart’tır.

İndirimli İstanbulkart Öğretmen Kartına Başvuru İşlemi

İndirimli İstanbulkart ONLINE BAŞVURU

1. Online Başvuru Formunu Doldurma
Online Başvuru Formu’nu tıklayarak kişisel bilgilerinizi ve fotoğrafınızı kaydedebilirsiniz.

2.Ödeme Bilgileri

Ödemenizi başvurunuzun son adımında kredi kartı ile yapabilirsiniz. Banka şubesinden yapılan, EFT ve Havale ile yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.

3. Başvuru Takip
Üyelik sayfanızdan giriş yaparak başvuru durumunuzu kontrol edebilir ve başvurunuzu güncelleyebilirsiniz.

4. Kartı Teslim Alma

Kartınız online başvuru formunu doldurduktan 2 iş günü sonra kurumumuz tarafından üretilip, PTT’ye teslim edilir. Kartlar PTT aracılığı ile adreslere teslim edilmektedir. 2 iş günü sonunda gönderi numaranız ile PTT gönderi sorgulama sayfasından (http://gonderitakip.ptt.gov.tr/) kartınızın teslim sürecini takip edebilirsiniz.

Adrese gönderim işlemi sadece İstanbul içerisindeki adresler için uygulanmaktadır.

** PTT tarafından adresinizde bulunamadığınız takdirde haber kağıdı bırakılarak, Öğrenci Kartınız bağlı bulunduğunuz PTT şubesinde bir hafta bekletilmektedir. Öğrenci Kartınız PTT şubesinden teslim alınmaması halinde Karaköy İstanbulkart Başvuru Merkezimize iade edilmektedir.

BİREYSEL BAŞVURU

– Nüfus Cüzdanı Aslı
– 1 Adet Güncel (son 6 ay içerisinde çekilmiş) Fotoğraf

YÖK’e bağlı olarak çalışmakta olan öğretmenler belgelerinin yanında kurum kimliklerini ibraz ederek kart alımı yapabilmektedir. http://akademik.yok.gov.tr sayfasında kaydı bulunan öğretim üyelerinin kurum üst yazısı ibraz etmesi gerekmemektedir.

istanbulkart ücretini Başvuru Merkezi’ne geldiğinizde nakit olarak ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Öğretmenler talep edilen belgeleri ve kart ücretini Başvuru Merkezleri’ne ileterek başvurularını gerçekleştirirler. Belgelerini teslim ettikten sonra belirlenen süre içerisinde kartlarını teslim alırlar.

Uzman öğretici kadrosuyla görev yapan öğretmenler, aşağıdaki belgeler ile Karaköy İstanbulkart Başvuru Merkezi, Kurumsal Başvuru Birimine başvuruda bulunarak, indirimli istanbulkart sahibi olabilirler.

• Başvuruda bulunan kişilerin MEBBİS kaydı.
• Çalıştığı kurumda uzman öğretici olduğuna dair üst yazı (BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ’ e hitaben)
• Başvuruda bulunan kişinin SGK’dan işe giriş bildirgesi (ıslak imzalı ve mühürlü) .
• Nüfus cüzdanının aslı ve 1 adet güncel vesikalık fotoğraf.

KURUMSAL BAŞVURU

1) Kurumdan talep edilen belgeler;
– Okul idaresi tarafından onaylı “istanbulkart Kurumsal Başvuru Formu”
– Okul idaresi tarafından onaylı Öğretmen Listesi
– Excel formatındaki listenin kayıtlı olduğu CD
– Kurumun Üst Yazısı
– Görevlendirme Yazısı
– Banka dekontu (iki nüsha halinde)

2) Kurum;

Öğretmenler tarafından doldurulan formalar ve öğretmen listesi ilgili birim tarafından onaylanır.

Yukarıdaki belgeler Excel Programında hazırlanmış Öğretmen Listesi’nin kayıtlı bulunduğu bir CD ve müracaat yazısı ile birlikte görevliye teslim edilir.

Üniversite/Okul İdareleri kart ücretini T.C. Vakıflar Bankası Valide Sultan Şubesindeki IBAN TR96 0001 5001 5800 7305 0421 21 numaralı BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ hesabına yatırılır.

Belirtilen belgeler ve dekontun 2 nüshasıyla birlikte “Karaköy istanbulkart Kurumsal Başvuru Merkezi”ne teslim edilir. Üniversite/Okul idarelerinin yıl içerisinde BELBİM’e birden fazla sayıda müracaatta bulunmaları mümkündür. Basılan kartlar, hak sahiplerine dağıtılmak üzere imza karşılığı görevli personele teslim edilir.

NOT: 3 ay içinde teslim alınmayan kartlar imha edilmektedir.

Öğretmen Kart Ücreti

İlk kez alacaklar 10 TL ödemektedir.

Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde (eski kartın ibrazı şartıyla) 10 TL

Kayıp / Çalıntı 20 TL

Vize 5 TL

Birinci Usulsüz Kullanım Bedeli ise “Öğretmen Kart aylık dolum bedeli” + “kart yenileme bedeline” eşittir. (135 TL)

İkinci ve üzeri Usulsüz Kullanım Bedeli ise 1608 nolu kanunda belirten idari para cezasının alt sınırı olan tutar ve +10 TL Kart bedelidir. (260 TL)

Nerelerde Kullanılır?

Nasıl Kullanırım ?
Öğretmen Kartı’ nın kullanımı için otobüslerdeki ve raylı sistem istasyonlarında, deniz taşımacılığı iskelelerinde bulunan turnike üzerindeki kart okuyucusuna 0 – 8 cm mesafede bulunması yeterlidir.

Kart okuyucuya sürekli yaklaşık tuttuğunda bakiye değeri ardı ardına düşmez. Tahsil edilen ve kalan kontör bilgilerine kart okuyucusu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kart Dolum İşlemleri

Öğretmen Kartı’ na ‘istanbulkart’ temsilcilerinden, durak ve istasyonlarda bulunan Biletmatik’lerden yükleme yapılabilir.

NOT: Öğretmen Kartı’na aylık dolum yapıldığında, kartın aylık kullanım alanları Mavi Kart Kullanım Alanları ile aynı olmaktadır. Mavi Kart’ın geçerli olmadığı operatörlerde, tam tarife uygulanmaktadır.

Öğretmen Kartı, sadece Çift Katlı Express’ lerde indirimli olarak kullanılamamaktadır.

Kartın Kaybı ve Arıza Durumlarında Ne Yapılabilir?

Kayıp-Çalıntı Kart Bildirimi / Usulsüz Kullanım

Kartınızı kaybetmeniz/çaldırmanız durumunda ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir. Aksi halde kartınızın bir başkası tarafından kullanılması halinde usulsüz kullanım ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Kartın başkaları tarafından kullanılması durumunda ,usulsüz kullanım bedeli olarak aylık dolum tutarı alınır.

Yenileme İşlemi

Öğretmen Kart’ın herhangi bir sebeple yenilenmesi durumunda 10 TL karşılığında kart yenilenir. Yeni kartınız üretildiği anda eski kartınızın kapatılma işlemi başlatılacaktır. Kartınız 5 gün içerisinde kullanıma kapatılır.

Yenileme işlemleri sadece İstanbulkart Başvuru Merkezlerimizde bireysel başvuru ile yapılabilmektedir. Gerekli evraklar;

– Nüfus Cüzdanı Aslı
– 1 Adet Güncel (son 6 ay içerisinde çekilmiş) Fotoğraf

YÖK’e bağlı olarak çalışmakta olan öğretmenler belgelerinin yanında kurum kimliklerini ibraz ederek kart alımı yapabilmektedir.

http://akademik.yok.gov.tr sayfasında kaydı bulunan öğretim üyelerinin kurum üst yazısı ibraz etmesi gerekmemektedir.
*Yenileme işlemi yapılabilmesi için bir önceki kartınızı ibraz etmeniz gerekmektedir.

Bakiye Aktarımı

Öğretmen kart değişim işlemlerinde, eski kart çalışır vaziyette ise yeni karta anlık transfer yapılır.
Dış etken (kırık, çatlak, delik vb. ) nedeniyle çalışmayan kartların içerisindeki Abonman için 5 gün, TL bakiye için 10 gün sonrasına talimat oluşturulur.
Kayıp durumlarında, kapatılma işlemi başlatıldıktan 5 gün sonra aşağıda yer alan başvuru merkezlerimizde talimat oluşturulmaktadır.

– Karaköy istanbulkart Başvuru Merkezi
– Yenibosna istanbulkart Başvuru Merkezi
– Kadıköy istanbulkart Başvuru Merkezi
– Bakırköy BELBİM Müşteri Hizmetleri Şefliği

60 YAŞ İNDİRİMLİ KARTI

Gün, ay ve yıl olarak 60 yaşını doldurmuş yolcularımızın, toplu taşıma araçlarında kullanabileceği indirimli istanbulkart’tır. 60+ indirimli tarife hakkı, sadece Türk vatandaşlarımız için geçerlidir.

Kart Başvuru İşlemi

ONLINE BAŞVURU

1. Online Başvuru Formunu Doldurma
Online Başvuru Formu’nu tıklayarak kişisel bilgilerinizi ve fotoğrafınızı kaydedebilirsiniz.

2. Ödeme Bi̇lgi̇leri̇
Ödemenizi başvurunuzun son adımında kredi kartı ile yapabilirsiniz. Banka şubesinden yapılan, EFT ve Havale ile yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.

3. Başvuru Taki̇p
Üyelik sayfanızdan giriş yaparak başvuru durumunuzu kontrol edebilir ve başvurunuzu güncelleyebilirsiniz.

4. Kartı Teslim Alma
Kartınız online başvuru formunu doldurduktan 2 iş günü sonra kurumumuz tarafından üretilip, PTT’ye teslim edilir. Kartlar PTT aracılığı ile adreslere teslim edilmektedir. 2 iş günü sonunda gönderi numaranız ile PTT gönderi sorgulama sayfasından ( http://gonderitakip.ptt.gov.tr/) kartınızın teslim sürecini takip edebilirsiniz.

Adrese gönderim işlemi sadece İstanbul içerisindeki adresler için uygulanmaktadır.

** PTT tarafından adresinizde bulunamadığınız takdirde haber kağıdı bırakılarak, Sosyal Kartınız bağlı bulunduğunuz PTT şubesinde bir hafta bekletilmektedir. Sosyal Kartınız PTT şubesinden teslim alınmaması halinde Karaköy İstanbulkart Başvuru Merkezimize iade edilmektedir.

BİREYSEL BAŞVURU

-Nüfus Cüzdanı Aslı
-1 Adet Güncel (son 6 ay içerisinde çekilmiş) Fotoğraf

İstanbulkart ücretini Başvuru Merkezi’ne geldiğinizde nakit olarak ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

60+ Kişiler talep edilen belgeleri ve kart ücretini Başvuru Merkezleri’ne ileterek başvurularını gerçekleştirirler. Belgelerini teslim ettikten sonra belirlenen süre içerisinde kartlarını teslim alırlar.

60 Yaş İndirimli Kart Ücreti

İlk kez alacaklar 10 TL ödemektedir.

Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde (eski kartın ibrazı şartıyla) 10 TL

Kayıp / Çalıntı 20 TL

Birinci Usulsüz Kullanım Bedeli ise Sosyali Kart aylık dolum bedeli+10TL kart bedeline eşittir.(135TL)
İkinci ve üzeri Usulsüz Kullanım Bedeli ise 1608 nolu kanunda belirtiten idari para cezasının alt sınırı olan tutar ve+10 TL Kart bedelidir. (260 TL)

Nerelerde Kullanılır?

60 Yaş İndirimli Kart’ın kullanımı için otobüslerdeki ve raylı sistem istasyonlarında, deniz taşımacılığı iskelelerinde bulunan turnike üzerindeki kart okuyucusuna 0 – 8 cm mesafede bulunması yeterlidir.

Kart okuyucuya sürekli yaklaşık tuttuğunda bakiye değeri ardı ardına düşmez. Tahsil edilen ve kalan kontör bilgilerine kart okuyucusu üzerinden ulaşabilirsiniz.

60 Yaş İndirimli Kart’a ‘istanbulkart’ temsilcilerinden, durak ve istasyonlarda bulunan Biletmatik’lerden yükleme yapılabilir.

NOT: 60 Yaş İndirimli Kart’ına aylık dolum yapıldığında, kartın aylık kullanım alanları Mavi Kart Kullanım Alanları ile aynı olmaktadır. Mavi Kart’ın geçerli olmadığı operatörlerde, tam tarife uygulanmaktadır.

60 Yaş İndirimli Kartı, sadece Çift Katlı Express’ lerde indirimli olarak kullanılamamaktadır.

Kayıp ve Arıza Durumlarda Ne Yapılabilir?

Kayıp-Çalıntı Kart Bildirimi / Usulsüz Kullanım

Kartınızı kaybetmeniz/çaldırmanız durumunda ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir. Aksi halde kartınızın bir başkası tarafından kullanılması halinde usulsüz kullanım ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Kartın başkaları tarafından kullanılması durumunda ,usulsüz kullanım bedeli olarak aylık dolum tutarı alınır.

Yenileme İşlemi

60 Yaş İndirimli Kart’ın kullanıcı hatası sonucu bozulması durumunda yenileme ücreti (10 TL) karşılığında kart yenilenir. Yeni kartınız üretildiği anda eski kartınızın kapatılma işlemi başlatılacaktır. Kartınız 5 gün içerisinde kullanıma kapatılır.

Yenileme işlemleri sadece istanbulkart Başvuru Merkezlerimizde bireysel başvuru ile yapılabilmektedir. Gerekli evraklar;

– Nüfus Cüzdanı Aslı
– 1 Adet Güncel (son 6 ay içerisinde çekilmiş) Fotoğraf
*Yenileme işlemi yapılabilmesi için bir önceki kartınızı ibraz etmeniz gerekmektedir.

Bakiye Aktarımı

60 Yaş kart değişim işlemlerinde, eski kart çalışır vaziyette ise yeni karta anlık transfer yapılır.
Dış etken (kırık, çatlak, delik vb.) nedeniyle çalışmayan kartların içerisindeki Abonman için 5 gün, TL bakiye için 10 gün sonrasına talimat oluşturulur.
Kayıp durumlarında, kapatılma işlemi başlatıldıktan 5 gün sonra aşağıda yer alan başvuru merkezlerimizde talimat oluşturulmaktadır.

– Karaköy istanbulkart Başvuru Merkezi
– Yenibosna istanbulkart Başvuru Merkezi
– Kadıköy istanbulkart Başvuru Merkezi
– Bakırköy BELBİM Müşteri Hizmetleri Şefliği

İndirimli İstanbulkart Kimler Alabilir? Öğrenci Kartı, Öğretmen Kartı ve 60 Yaş İndirimli Kartı.

1 thought on “İndirimli İstanbulkart Kimler Alabilir? Öğrenci Kartı, Öğretmen Kartı ve 60 Yaş İndirimli Kartı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir