Anasayfa » Sağlık » Göz Tedavisinde Lazer Uygulaması Detayları

Göz Tedavisinde Lazer Uygulaması Detayları

Kornea Tedavisinde Lazer

Göz Tedavisinde Lazer Uygulaması Detayları yazımızda göz tedavisinde başarıyı artırmanın yollarını, lazer ameliyatının yapılma aşamasını, bir kişi kaç kere lazer ameliyatı olabilir ve kimler lazer ameliyatı olamaz hakkında yazdık.

Göz Tedavisinde Lazer Uygulaması ile Başarı Artıyor

Göz tedavilerinde kişilerin dikkat edeceği bir kaç şey vardır. Kişi göz hastalığının çözümü için doğru yeri bulmalıdır. Doğru yeri bulduktan sonra doğru insanı bulmalı ve doğru soruları sorarak kendi gözüne göre tedaviyi bulmalıdır. Bunları yaptığınızda göz tedavisi için doğru doktoru ve imkanları bulduğunuz için başarı oranınız çok artacaktır. Tedavi olduktan sonra da bir daha aynı sorunla karşılaşmayacaksınız. Kornea tedavisi uzman doktorların elinde 6 dakikada yapılmakta ve başarılı bir şekilde göz kırma problemi düzeltilmektedir.

Retina Hastalıkları Sarı Nokta

Göz Tedavisinde Lazer Ameliyatı Aşaması

Lazer ameliyatını yapmadan önce kişinin gözüne damla damlatılır. Uzman doktor lazer tedavisine başladığında kişi soğuk bir oda, bol ışık ve heyecan hisseder. Ameliyat sırasında acı hissetmez. Lazer ameliyatları 10 dakika kadar sürmektedir. Ameliyat sırasında ufak bir basınç duyulmaktadır sonrasında hiç bir şey hissedilmemektedir. Lazer ameliyatı bittikten sonra 5-6 saat kadar göze batma, yanma ve sulanma gibi durumlar oluşmaktadır. Diğer bir grupta 4 gün boyunca gözde yanma yaşanmaktadır. Bu durum kornea tabakasının hiç kaldırılmadığı lazer ameliyatlarda yaşanmaktadır. Bu durum hastaya yapılan lazer ameliyatı çeşidine göre ve kişiye göre değişmektedir. Kimi hasta ertesi gün acısız yaşamına devam ederken kimisi 4 gün boyunca gözünde yanma hissi ile yaşamak durumundadır.

Göz Hastalıkları Tedavisinde No Touch Laser Yöntemi

Lazer Tedavisinde Ameliyat Sınırı Var mı?

Lazer tedavisi oldukta sonra başka bir göz rahatsızlığı da meydana gelebilir. Siz kornea veya mercek ameliyatı olduğunuzda, zamanla başka bir göz rahatsızlığı içinde ameliyat olmanız gerekebilir. Bu durum gözün bölümlerinin durumu ile alakalıdır. Gözün farklı bölümleri için farklı tedavi yöntemleri her zaman uygulanabilmektedir. Bir kere gözünden ameliyat olan bir kaç kere daha ameliyat olabilmektedir. Gözün ihtiyacına göre ameliyat olunabilmektedir.

Lazer Tedavisine Uygun Olmayan Kişiler

20 numara miyop olan bir kişi lazer ameliyatı olamaz. 12 numara hipermetrop olan bir kişi lazer ameliyatı olamaz. Numaranız düşük fakat korneanızın yapısı bozuk ise lazer ameliyatı olamazsınız. Şeker hastası olanlar insülin kullandığı için kornea lazer ameliyatı olamazlar. Kornea ameliyatı olamayanlar için farklı uygulamalar yapılmaktadır.

Göz Tedavisinde Lazer Uygulaması Detayları-Göz Hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Bayram Yapıcı’nın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir