İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » Emekli Olduğunuzda Muhtemelen Gerçekten Pişman Olacağınız 5 Büyük Harcama Nedir?

Emekli Olduğunuzda Muhtemelen Gerçekten Pişman Olacağınız 5 Büyük Harcama Nedir?

Emekli Olduğunuzda Muhtemelen Gerçekten Pişman Olacağınız

Emekli Olduğunuzda Muhtemelen Gerçekten Pişman Olacağınız 5 Büyük Harcama Nedir?

Emekli Olduğunuzda Muhtemelen Gerçekten Pişman Olacağınız 5 Büyük Harcama Nedir?

İlk birkaç yılında emeklileri vuran bir sürpriz, çalışma ve emeklilik hesaplarına katkıda bulunma maliyetleri olmasa bile, sonunda bir işte kaldıklarından daha fazla harcama yapıyor olmalarıdır.

Finansal planlayıcılar üç emeklilik aşamasından bahseder: Harekete Geç, Yavaş Git ve Gitme. Harekete Geçme yıllarında, genellikle 65 ila 75 arasında, sağlıklı genç emekliler seyahate, hobilere ve ömür boyu sürecek hayalleri yapılacaklar listesinden silmeye büyük para harcıyorlar. Emekliler, Yavaş Hareket yıllarında 76 ila 85 yaşları arasında daha az aktiftirler ve hareketsiz geçen 86 ila 100 yıllarını sessizce geçirme eğilimindedirler.

Ve altın yıllarına dair bastırılmış hayalleri olan emeklilerin genellikle pişmanlık duyabilecekleri büyük satın almalar yaptıkları bu erken Go-Go yıllarında.

Uzun Ömrün Şifresi Nedir

Emekli Olduğunuzda Yapacağınız Düzenli Cömert Seyahat

Emekliliğin ilk yılları hiç bitmeyen bir tatil olabilir, ancak bitmek bilmeyen pahalı yolculuklar yuva yumurtanızda ciddi bir çatlak oluşturabilir.

Gezginler, yemekler, bahşişler, tesis ücretleri, gezi masrafları, havaalanı masrafları ve daha fazlası gibi günlük masrafların yanı sıra siz yokken evinizle ilgilenmesi için birine ödeme yapma eğilimindedir.

ValuePenguin’in analizine göre, ABD’de dört günlük bir tatilin günlük ortalama maliyeti 144 dolarken, 12 gecelik uluslararası bir gezinin günlük maliyeti yaklaşık 271 dolardır.

Ve emekliliğinizin başlangıcındaki birkaç büyük seyahat, önümüzdeki 20 veya 30 yıl boyunca yatırımlarınızın büyümesini sınırlayan büyük geri çekilmeler anlamına gelir. Bu, sağlık harcamaları tipik olarak arttığında güvenebileceğiniz daha az şeye sahip olacağınız anlamına gelebilir.

Beykoz Yavuz Selim Meşhur Villa

Rüya Evi

Her zaman istediğin eve emekli olmak makul bir ödül gibi görünüyor ama hayalindeki ev finansal bir kabusa dönüşebilir. İlk masraftan sonra, emeklilik birikimlerinizi tüketecek olan bakım, bakım ve onarımlar için büyük harcamalar yapmaya devam etmeniz gerekecek.

Ve yine de sonunda hareket edebilirsin.

Ulusal Emlakçılar Birliği’nin 2021’de yaptığı bir anket, 66 ile 74 yaş arasındaki kişilerin %16’sının doğum, ölüm veya evlilik gibi yaşam değişiklikleri nedeniyle taşınacağını; Hanehalkı üyelerinden birinin sağlığındaki bir değişiklik için %25 ve küçülmeye gitmek için %8’lik bir oran.

Ferrari SP48 Unica En Güzel Araba

Lüks Bir Araba, Tekne veya Karavan

Süslü bir tekne, gösterişli bir spor araba veya gösterişli bir eğlence aracı olsun, bu süslü oyuncakların yüksek bir fiyatı var. Sonra pahalı ve sık bakım, depolama ve sigorta maliyetleri vardır.

İşletme maliyetlerini de unutmayın: RV’ler pahalı dizel yakıtı hızla tüketir, bir Maserati düzenli olarak çalışmaz ve teknelerin yuva aramak için bir marina kızağına ihtiyacı vardır.

Ve eğlenceli olsa da, bu satın alımların değeri hızla değer kaybeder. Ve yaşlanmanın nihai fiziksel sınırlamaları, onları çalıştırmayı tamamen rahatsız edici hale getirebilir.

Yetişkin Çocuklar İçin Çok Fazla Yardım

2020 Merrill Lynch araştırması, erken yaştaki yetişkinlerin ebeveynlerinin %79’unun onlara bir miktar mali destek sunduğunu ortaya çıkardı. Ama daha da şaşırtıcı olanı, yetişkin çocuklarına harcadıkları para, kendi emeklilikleri için ayırdıklarının iki katı.

Ve salgın herkesin mali durumunu bozacak şekilde vurduğunda, bir Edward Jones araştırmasına göre emeklilerin %71’i ailelerine yardım etmek için kendi mali geleceklerini tehlikeye atmaya istekli olacaklarını söyledi.

Bu yola girmeden önce, tuzuna değen herhangi bir mali danışman size önce oksijen maskenizi takmanızı hatırlatacaktır. Sağlam finansal sınırlar belirleyin, aksi takdirde emeklilik varlıklarınızı tüketirsiniz ve sonunda destek için onlara bağlı kalabilirsiniz.

Hesabınızdan para çekmek yerine, çocuklara bir bütçe veya borç danışmanı, bir kariyer koçu ve hatta terapi ayarlayın.

Bir Tatil, Resort veya İkinci Ev

Tatil evleri genellikle gıpta ile bakılan yerlerde bulunur, bu da genellikle yalnızca ev ve vergilerin değil, hizmetlerin ve yaşam maliyetinin de pahalı olacağı anlamına gelir.

Sigortalanacak, ısıtılacak ve bakım yapılacak iki yere sahip olmanın yanı sıra, boş olan her mülkle ilgilenecek birine ihtiyacınız olacak. Ve sonra iki ev arasında seyahat etmenin maliyeti ve zorluğu var.

Yaşlandıkça hayalinizdeki yerin çekiciliğini kaybettiğini fark edebilirsiniz, ister yerden sıkıldınız, ister ihtiyacınız olan sağlık bakımını veya hizmetleri bulmayı zor buldunuz, ister uzak bir kaçamak ailenizden çok uzak oldu.

Dikkat: Bu makale yalnızca bilgi sağlar ve tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Herhangi bir garanti olmaksızın sağlanmaktadır.

Emekli Olduğunuzda Muhtemelen Gerçekten Pişman Olacağınız 5 Büyük Harcama Nedir?-Kaynak: moneywise

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir