SağlıkYaşam

Dermatologların Koyu Lekeleri ve Yaşlılık Lekelerini Çözmek İçin Önerdiği 3 Şaşırtıcı Ürün

Dermatologların Koyu Lekeleri ve Yaşlılık Lekelerini Çözmek İçin Önerdiği 3 Şaşırtıcı Ürün

Dermatologların Koyu Lekeleri ve Yaşlılık Lekelerini Çözmek İçin Önerdiği 3 Şaşırtıcı Ürün

Ele almak isteyebileceğiniz tüm inatçı cilt bakımı sorunları arasında pastayı koyu lekeler alır. Elbette sivilceler eğlenceli değildir ve aşırı kuruluk kaşıntılı ve ağrılı olabilir, ancak piyasada bu endişeleri hedefleyen pek çok harika ürün var.

Ancak UV maruziyeti, hormonal değişiklikler veya yaşlanmanın neden olduğu hiperpigmentasyon, bunun üstesinden gelmek çok daha zor. 

Pek çok dermatolog size doğrudan verecek ve lazerler gibi ofis içi prosedürlerin en iyi seçeneğiniz olduğunu ve günlük SPF kullanımıyla korunmanın güneş kaynaklı koyu lekelerden kaçınmanın bir numaralı yolu olduğunu söyleyecektir. Ancak bu, gerçekten bir fark yaratabilecek malzemeler için alışveriş yaptığınız sürece, yardımcı olabilecek katı topikal tedavilerin olmadığı anlamına gelmez. Kurul onaylı bir dermatolog ve My Psoriasis Team’in yazarı Dr. Patricia Gaile Espinosa, koyu lekeleri ve yaşlılık lekelerini hedeflemek için en sevdiği üç şaşırtıcı bileşenini paylaşıyor.

Niasinamid

Niacinamide olarak da bilinen nikotinamid, cilt yaşlanmasını önlemek ve daha parlak bir cildi desteklemek için kullanılan bir nikotinik asit (veya B3 vitamini) formudur, Dr. Espinosa paylaştı. “Kırışıklıkları ve cilt elastikiyetini artırır” dedi. “Ayrıca aknedeki iltihaplanmayı da kontrol edebilir. Ayrıca güneşe maruz kalmanın neden olduğu enflamatuar mediatörleri de kontrol eder. Niasinamid, melanozomların melanositlerden keratinositlere transferini yavaşlatır. Melanozom, melanin pigmentlerinin sentezlendiği ve depolandığı bir hücrenin parçasıdır.”

Başka bir deyişle: karanlık noktaları hedeflemeye yardımcı olabilir. 

Denenecek bir serum: Allies of Skin Tranexamic ve Arbutin Advanced Brightening Serum  — aynı zamanda Dr. Espinosa’nın bir sonraki favori bileşenini de içerir.

Arbutin

Espinosa, arbutinin hidrokinon ve D-glikozdan türetildiğini ve melanositlerde tirozinazı inhibe ettiğini söyledi. Bu cildiniz için ne anlama geliyor? Tirosinaz, ciltte renk üreten melanin sentezini kontrol eden bir enzimdir, bu nedenle Arbutin aslında koyu lekelerin oluşmasını önleyebilir.

Dermatologların Koyu Lekeleri Çözmek İçin Önerdiği: Meyan Kökü

Meyan özü, tatil kurabiyelerinizde sadece bir bileşen değildir. Antiinflamatuar özelliği olan glisirizin içerir. Espinosa, “Serbest radikal üretimini engeller ve ciltte güneşe maruz kalmanın neden olduğu iltihaplanmayı önler” dedi. Aynı zamanda derideki kızarıklığı engeller ve yara iyileşmesine yardımcı olur. Meyan özü ayrıca  tirozinaz aktivitesini inhibe etmekten sorumlu olan glabridin içerir. Böylece hücrelerde melanin sentezini inhibe ediyor.”

Ve hücrelerde melanin sentezini engelleyerek koyu lekelerin hedeflenmesine yardımcı olabilir ve yenilerinin oluşmasını engelleyebilir. 

Cilt bakımında meyan kökünü merak mı ediyorsunuz? Eksfoliye edici laktik asit ve cildi aydınlatan C ve E vitaminleri ile aşılanmış Eminence Organik Cilt Bakımı Parlak Cilt Meyan Kökü Güçlendirici Serum’u deneyebilirsiniz.

Kaynak: shefinds

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir