Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Bitcoin Ekim 2021’den Bu Yana En Büyük Aylık Kazanç Yolunda

Bitcoin Ekim 2021’den Bu Yana En Büyük Aylık Kazanç Yolunda

Bitcoin Ekim 2021’den Bu Yana En Büyük Aylık Kazanç Yolunda

Bitcoin art arda beşinci günde yükseldi ve en büyük kripto para birimini Ekim 2021 piyasa çılgınlığından bu yana en büyük aylık kazancına doğru hızlandırdı.

Bitcoin, Çarşamba günü Londra’da saat 10:15 itibarıyla %4,9 artışla 59.494 dolara yükseldi. Şubat ayında şu ana kadar sekiz işlem günü hariç tümünde artış gösterdi ve ay boyunca %39 artış gösterdi. Ether’in yaklaşık %3 oranında artması ve Solana ve Avalanche’ın da yüksek işlem görmesi ile dijital varlık kazançları geniş oldu.

ABD’de Ocak ayı başlarında spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının piyasaya sürülmesi, Fed’in faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutabileceğine dair endişeleri bir kenara bırakarak satın alma çılgınlığına yol açtı. Bitcoin’in bir sonraki “halving”i Nisan ayında yaklaşırken, kripto boğaları arasındaki iyimserlik, tokenın yakında Kasım 2021’de ulaştığı neredeyse 69.000 dolarlık rekoru geçebileceği yönünde artıyor.

VanEck Associates’in dijital varlık araştırması başkanı Matthew Sigel, “Dijital altına ulaşmak isteyen hem perakende hem de kurumsal ilginin arttığına dair kanıtlar görüyoruz” dedi. “Tarih, önümüzde çok daha dik ve şiddetli mitinglerin olduğunu gösteriyor.

Coinglass’ın verilerine göre, Bitcoin’deki yaklaşık 43 milyon dolarlık kısa pozisyon, bir önceki günkü 93 milyon dolardan Çarşamba günü tasfiye edildi.

Buna rağmen bazı analistler rallinin uzadığını söylüyor. Singapur’daki OSL SG Pte’nin alım satım başkanı Stefan von Haenisch, Bitcoin alımlarını finanse etmek için artan borçlanma maliyetlerinin potansiyel bir risk olduğuna dikkat çekti.

“Böylesine agresif bir hareketin ardından düzeltme kaçınılmaz görünüyor – bu kadar yüksek primlerdeki fonlama oranlarıyla, uzun pozisyonlar arasındaki kaldıracın ortadan kalkması an meselesi” dedi. “Bitcoin’de 50.000 doların ortasına doğru bir düzeltme şaşırtıcı olmaz.”

Bununla birlikte, spot Bitcoin ETF’lerine akışların “durdurulamaz” hissedilmesi nedeniyle herhangi bir geri çekilmenin muhtemelen kısa ömürlü olacağını da sözlerine ekledi.

Dikkat: Yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: bloomberg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir