Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları-iPhone

Apple Bu Yıl 90 Milyona Yakın iPhone Üretmeyi Planlıyor

Bilim ve Teknoloji

Apple Bu Yıl 90 Milyona Yakın iPhone Üretmeyi Planlıyor yazımızda insanların Amerikalı dünya devi Apple’ın akıllı telefon markası olan iPhone’u daha fazla talep ettiklerini yazdık.

Apple Bu Yıl 90 Milyona Yakın iPhone Üretecek

Apple, Bloomberg raporuna göre; 2020’deki yaklaşık 75 milyonluk sevkiyattan keskin bir artışla bu yıl 90 milyon adete yaklaşan iPhone üretmeyi planlıyor. Apple hisseleri 14 Temmuz’da 52 haftanın en yüksek seviyesi 149.57$’ı gördü ve haberi takiben günü %2.41 artışla 149.15$’dan kapattı.

iPhone üretim siparişindeki artış, Apple’ın imza ürünü için devam eden güçlü talebe olan güvenini yansıtıyor. Yaklaşan cihaz, iPhone’un ikinci 5G destekli sürümü olacak. Özellikle, Apple’ın 2021 mali yılı ikinci çeyrek iPhone satışları, 5G özellikli iPhone 12 ailesine yönelik güçlü talepten yararlandı.

Yeni iPhone Serisi

Tedarik zinciri sorunları çözülürken, Apple’ın yeni nesil cihazı geçen yıldan daha önce Eylül ayında piyasaya sürmesi bekleniyor. Şirketin dört yeni iPhone modeli piyasaya sürdüğü söyleniyor. Bunlar; iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max (Bloomberg raporuna göre kod adı D16, D17, D63 ve D64). Bazı analistler, Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone serisini iPhone 12S olarak adlandırabileceğine inanıyor.

Bu yılki iPhone’ların işlemci, kamera ve ekranda artan iyileştirmeler içermesi bekleniyor. Apple’ın, her ikisi de daha fazla güç tüketen ProMotion görüntüleme teknolojisini ve her zaman açık ekranı tanıtmayı planladığı için daha büyük kapasiteli bir pil ekleyeceği tahmin ediliyor.

Yeni modellerden birinin düşük sıcaklıklı polikristal oksit (“LTPO”) ekrana ve indiyum galyum çinko oksit teknolojisine sahip olması bekleniyor. Bunlar, iPhone’un güç verimliliğini ve yanıt verme hızını artıracaktır. Şirket, Apple Watch’ta zaten LTPO teknolojisini kullanıyor.

iPhone’ların çekirdek tasarımının değişmeden kalması beklense de, Apple’ın ön kameranın boyutunu, Face ID kesmesini veya çentiği azaltması muhtemel. Önemli Apple analisti Ming-Chi Kuo, çentiğin bu yıl küçülmesini bekliyor. Kamera açısından, Apple’ın gelişmiş bir optik zoom sunduğu söyleniyor.

Apple Podcast Abonelikleri

Ayrıca, Hizmetler segmentindeki ivmenin App Store, Bulut Hizmetleri, Müzik, reklamcılık ve AppleCare tarafından yönlendirilmeye devam etmesi bekleniyor. Şirket kısa süre önce 170’den fazla ülkedeki dinleyiciler için Apple Podcast Aboneliklerini başlattı. Lansmanın, podcasting alanındaki rekabetçi konumunu Spotify SPOT’un yanı sıra Alphabet’in GOOGL Google podcast’leri ve YouTube’a karşı güçlendirmesi muhtemel gözüküyor.

Apple Bu Yıl 90 Milyona Yakın iPhone Üretmeyi Planlıyor-Kaynak: Yahoo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir