MutfakSağlıkTarım ve HayvancılıkYaşam

Akdeniz Toros Kalitesi ve Güvencesiyle Gezen Tavuk

Akdeniz Toros Kalitesi ve Güvencesiyle Gezen Tavuk yazımızda helal gıdanın önemini ve Akdeniz Toros Kalitesi ile helal, sağlıklı ve doğal tavuk kesimi ve tüketimini yazdık.

Akdeniz Toros Kalitesi Gezen Tavuk
Akdeniz Toros

Helal Gıdanın Önemi

Ülkemizde artık insanların helal ve sağlıklı yiyeceklere verdiği önem eskiye göre azalmıştır. Etlerin fiyatının arttığı ve insanların alım gücünün ortalama olarak düşük olması nedeniyle ucuza yönelmeler başlamıştır. Et yemekleri satan mekanlarda, etlerin maliyetini düşürmek için hangisi ucuz ise işletmeler onu müşterilerine sunabilmektedir. Tat farkını da çeşitli bulyonlar, baharatlar ve Çin tuzu gibi maddeler kullanarak kapatmaktadır. En son ülkede yapılan bir araştırma da at, eşek, katır ve domuz gibi hayvanların yarısı tükenmiştir. Bu hayvanların nereye gittiği meçhuldür. Artık gerisini siz düşünün. Yapmış olduğunuz ibadetlerin kabul edilmesi için inanarak yapmalısınız ve boğazınızdan geçen lokmaların helal ve sağlıklı olması gerekir. Her ne olursa olsun ben yerim diye düşünmemelisiniz.

Eski düzen özellikle şehirlerde kalmamıştır. Yemeklerde kullanmış oldukları yağlar, baharatlar, bulyonlar, Msg (Çin Tuzu) gibi maddeler sağlığımıza zarar vermektedir. Helal lokma yemenin önemini kavramalıyız. Helal olmayan yiyecekler yememiz; kimyamızı bozar, sağlığımızı bozar, ruhsal çöküntüler yaşarız ayrıca bizden sonra gelecek evlatlarımızın da hayırlı birer evlat olmasını engelleriz. Durumun ne kadar vahim olduğunu anlamalıyız. Güvenmediğiniz yerlerde yemeyin. Yurt dışı patentli yerlerden yememeye dikkat edin. Sofranıza aldığınız etlerde helal gıda sertifikasına bakmanız gerekir.

Akdeniz Toros Kalitesi
Akdeniz Toros Tesisleri

Akdeniz Toros Kalitesi İle Gezen Tavuk ve Helal Kesim

Akdeniz Toros şirketine gelirsek adamların tüm gayesi helal ve sağlıklı et ürünleri üretmek olmuştur. İnsanımızın rahatlıkla yiyebileceği etler ve tavukları yetiştirmektir.

Akdeniz Toros Kalitesi
Akdeniz Toros

Akdeniz Toros Kalitesi Tavuk Üretimi

Gezen tavuk geniş ve ferah yaşam alanlarında, normal tavuklardan daha dinç ve sağlıklı yetişiyor. Yavaş büyütme ile doğal yollarla gelişimi sağlanıyor. Eski usul tavuk yetiştirme uygulanır. Köy ortamında yetişen tavuk ırkından gelmektedir. Gezen tavuklar 70 gün ve üzerinde kesime hazır hale gelir. Kuru yolum uygulaması yapılır. Suda haşlama gibi yöntemler kullanılmaz. Sağlıklı bir kesim tekniği kullanılır. Akdeniz Toros gezen tavuğu, tamamen tahıl ve protein bazlı bitkisel yemle beslendiğinden, kokusu ve tadı diğer tavukların çok üzerindedir. Tavukların yemleri ayçiçeği, mısır, buğday gibi tamamen tahıllardan meydana gelen bitkisel yemlerdir. Helal et üretiminde en önemli kısım ise kesim aşamasıdır. Tavuklara kesimden önce elektrik şoku verilmez. İşinin ehli kasaplar tarafından Besmele çekilerek tek tek elle kesilmektedir. Helalliğin öneminin üzerinde durarak tüm kesimlerde bu konuda hassasiyet gösterilmektedir. Beden ve ruh sağlığınız için helal yiyecekleri tüketin.

Web Site: akdeniztoros.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir