Anasayfa » Mutfak » Akdeniz Toros Tavuk

Akdeniz Toros Tavuk

Akdeniz Toros Kalitesi

Akdeniz Toros Tavuk yazımızda helal ve güvenilir tavuk üretiminin nasıl aşamalardan geçtiğini ve Akdeniz Toros gezen tavuk kalitesinin fabrika ortamında nasıl sağlandığını yazdık.

Akdeniz Toros Kuru Yolum Tavuk

Akdeniz Toros şirketi kuru yolum entegre tesisinde tüm tavuklarını köy tavuğu ortamında yetiştirip insanlara dağıtmaktadır. Bitkisel yem kullanılan tavuklar kuru yolum yöntemi ile acı çektirilmeden helal yollarla kesilmekte ve üretimden sonra oluşan atıklar biyolojik arıtma ile tekrardan doğaya kazandırılmaktadır.

Akdeniz Toros Kalitesi

Bitkisel Yem

Akdeniz Toros bünyesinde yetiştirilen tavuklar buğday, mısır, ayçiçeği ve soya karışımından elde edilen bitkisel yemler ile beslenmektedir. Yabancı gıdalar tavukların beslenme menüsünde bulunmamaktadır.

Akdeniz Toros Kalitesi Gezen Tavuk

Köy Tavuğu

Akdeniz Toros gezen tavuğu, doğal ortamda yetişen hakiki köy tavuklarının lezzetini ve doğallığını aratmamaktadır. Gezen tavuklar 60 günden fazla bir sürede beslenerek kesecek hale gelmektedir.

Kuru Yolum

Tavuklarda kuru yolum tekniğinin ilk kullanıldığı üreticiler arasında yer almaktadır. Kan akıtma parkurunu tamamlayan tavuklar, sıcak su kazanına veya buhar odasına sokulmadan, modern yolum ünitesinde, kuru yolum sistemiyle tüylerinde arındırılmaktadır.

Elle Kesim

İleri robot teknolojisinin kullanıldığı Akdeniz Toros tesislerinde tavuklara elektroşok uygulanmamaktadır. Besmele çekerek tek tek el ile kesim işlemi yapılmaktadır.

Akdeniz Toros Helal Tavuk-Lezzet Yolculuğu

Akdeniz Toros’un 2 fabrikasında da tavuklar özenle yetiştirilmektedir. Kurtköy-Pendik/İstanbul ve Kaynarca/Sakarya fabrikaları tavukların üretilmesinde ve kesilmesinde sürekli olarak çalışmaktadır. Lezzetli ve helal tavukların yetiştirilmesi bitkisel yemle gerçekleştirilmektedir. Tavuklar kesim öncesi veteriner kontrolünden geçmektedir. Elle kesim yapılmaktadır. Kan akıtma parkuru ve kuru yolum ile kesme işlemi yapılmaktadır. İnce tüyden arındırma işlemi yapılmaktadır.

Robot ünitesi ile ayak kesme, delme, açma, aç açma, sakatat ayırma, kursak alma, akciğer vakumlama, duşlama ve transfer işlemleri yapılmaktadır. Soğuk hava ünitesinde tavuk ürünleri bekletilmektedir. Tartılama işleminden geçirilmektedir. Kamerayla görüntüleme işlemi yapılmaktadır. Ürünler gruplarına ayrılmaktadır. Paketleme işlemi gerçekleştirilmektedir. -18 ve -40 derecede tavuk ürünleri şoklama işlemine tabi tutulmaktadır. Depolama ve sevkiyat işlemleri ile helal ve lezzetli tavukların yolculuğu müşterilere ulaşmak için başlamış oluyor. Güvenilir ve sağlıklı tavuk için Akdeniz Toros ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Web site: akdeniztoros.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir