İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » 30 Dakikadan Az Süren Ama Hayatınızı Değiştirebilecek Şeyler

30 Dakikadan Az Süren Ama Hayatınızı Değiştirebilecek Şeyler

30 Dakikadan Az Süren Şeyler

30 Dakikadan Az Süren Ama Hayatınızı Değiştirebilecek Şeyler

30 Dakikadan Az Süren Şeyler

İnsanlar 30 Dakikadan Az Süren Ama Hayatınızı Değiştirebilecek Şeyleri Paylaşıyor

Hayat gerçekten stresli olabilir, değil mi? Sabah uyanıp gece yatmaya kadar sürekli koşuyoruz. Ben yeni bir yetişkinim. Yatağı toplamak, günde üç kez ne yiyeceğimi planlamak, işe gitmek, faturaları ödemek ve kendi çamaşırımı yıkamak ile birlikte, yetişkinlik beklediğimden daha fazla iş oldu. Ve tüm bunlardan dolayı, her zaman günlük hayatımın kalitesini iyileştirecek şeylerin peşindeyim. Bilirsin, dünyadaki her insan gibi. İnsanlar, günlük yaşamlarına dahil ettikleri ve 30 dakikadan az süren, ancak yaşam kalitenizi büyük ölçüde değiştirebilecek alışkanlıkları paylaşıyorlar.

Göz İltihabı-Rahat uyku

1. Yatmadan Önce Ertesi Gün İçin Hazırlık Yapın

“Yatmadan önce sabaha hazırlanmak – kıyafetlerim, kahve makinesi seti, öğle yemeği paketi, çanta ve iş çantası hazır. İyi bir kahvaltı yapmak da benim için büyük bir fark yaratıyor.”

“Ertesi gün için planlama ve hazırlık yapıyorum. Ajandamı kontrol edip gerekli ayarlamaları yapıyorum, öğle yemeğimi hazırlıyorum ve ertesi gün için kıyafet seçiyorum. Bazen işe giderken saç şekillendirme araçlarını ya da eşyalarını sıralıyorum. sabahlarım rahat ve hazırlıksız yakalanmış hissetmiyorum.”

2. Germe

“Hem sabah hem de yatmadan önce esnemek. Eklemlerime gerçekten yardımcı oluyor ve eskisi kadar kolay sertleşmememe yardımcı oluyor.”

3. Minnettarlık Duymak

“Her gün oturup hayatımdaki iyi olan her şey için şükretmeme izin veriyorum. Günümün ne kadar kötü olduğu önemli değil. Minnettarlık ruhunun hayata bakış açımı iyileştirdiğini düşünüyorum.”

4. Uyandıktan Sonra Yatakta Kalmak

“Uyandıktan sonra, güne başlamadan en az 10 dakika önce yatakta kalın. Sonra geceleri yatakta tamamen rahatlayın.”

5. Günlük Kaydı

“Başlamak için çok tembeldim ve hala tüm günler yerine sadece çoğu gün yapıyorum. Ama stres ve kaygıyla çok fazla başa çıkmama yardımcı oldu ve birkaç hafta yaptıktan sonra gerçekten faydalarını hissetmeye başlıyorsunuz (benim için) artan güven, daha az endişe, kendi içimde daha büyük bir şükran ve huzur duygusuydu) – şu anda tam olarak anlayamadığım duyguları ve sorunları çözmeme yardımcı oluyor. ve birkaç gün sonra, neden böyle hissettiğimi ve neye çalışmak/başarmak istediğime bağlı olarak kendime nasıl yardımcı olabileceğimi daha iyi anladığımı fark ediyorum. birkaç cümle; diğerleri ise sadece sayfaları doldurmak için neredeyse tam 30 dakika harcayacağım – ama buna ne kadar az ya da çok zaman ayırırsam ayırayım, her zaman %100 buna değer.”

6. Dans Etmek

“İyi ya da tempolu olmak zorunda değil. Sevdiğiniz bir müziği patlatın ve 30 dakika boyunca şarkı söyleyin ve bir aptal gibi etrafta zıplayın. Harika hissettiriyor.”

7. Panjurların Açılması

“Eve biraz ışık girsin diye panjurları açıyorum.”

8. Bahçıvanlık

“Muhtemelen aptalca gelebilir, ancak sadece içinden geçmek ve günlük ilerlemeyi görmek bile bana çok keyif veriyor. Ve yetiştirdiğiniz ürünlerle, yumurtalarla veya etlerle yapılan bir yemeği yemenin veya şifalı bitkilerle yapılan çayları içmenin gerçekten özel bir yanı var. “

9. Köpeğinize Sarılmak

Alarmımı yataktan kalkmadan önce 30 dakikaya kurarım çünkü alarm çaldığında köpeğim yatma zamanının geldiğini bilir. Hava daha sıcakken yatağın altında uyumayı sever ama alarm çaldığında yatağa sıçrar ve onu kürk battaniyeme sararak ona baharatlı fasulye börek (adı Bean) diyerek ona şarkı söylerim. uyan şarkı. sonra benim gerçek alarmım çalana kadar biraz uyuruz.”

10. Çizim

“Eskiz defterime kendi giyim tasarımlarımı çiziyorum.”

11.Temizlik

“Evimi düzenliyorum. Mesela bulaşık, elbise, çöp, felaket vb. yığılmayı beklemek ve büyük bir temizlik günü yapmak yerine, her gün birkaç dakika ortalığı topla ve elle süpür.”

12. Cilt Bakımı

“Geceleri makyajını çıkarmak.”

13. Duş

“Bu sırada dikkatli veya minnettar olabilir, stresin sizi pisliğinizle birlikte bıraktığını hayal edebilirsiniz. Her şeyden çok zihinsel sağlığım için her gün duş alıyorum.”

14. Bir Dakikalık Plank

“Bunun sevdiğim yanı, öncesi veya sonrası zamanı olmaması. Kelimenin tam anlamıyla: Bir kat ve bir dakikanız var mı? Evet. Yap. Hazır eriştelerden daha hızlı. Bazen iki veya üç olur . günde birkaç kez, ancak en az bir kez. Birkaç ay veya bir yıl sonra, çekirdeğiniz fark edilir şekilde daha güçlü hale gelir ve bu çok iyi bir temel sırt ağrısı önlemedir.”

15. Topraklama

“Toprakta 15 dakika bile çıplak ayakla dolaşıyorum ve ruh halim değişiyor.”

16. Arkadaşlarla İletişim

“Değerli arkadaşlarımla telefonda, çevrimiçi veya yüz yüze birkaç dakika geçirmek.”

30 Dakikadan Az Süren Ama Hayatınızı Değiştirebilecek Şeyler-Kaynak: buzzfeed.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir