Zombi Hapı İstanbul

Zombi Hapı İstanbul’da Ekipler Tarafından Yakalandı

Haber Yaşam

Zombi Hapı İstanbul’da Ekipler Tarafından Yakalandı yazımızda dünya genelinde yayılmaya başlayan, insanların beyin kontrollerini elinden alan ve kişilere zarar vermesine neden olan zombi hapının ülkemize ilk defa girmesini yazdık.

Zombi Hapı

Dünya üzerinde insanların kullanmaları ile gündem oluşturan zombi hapı olarak da bilinen Flakka, İstanbul’da Gümrük muhafaza ekipleri sayesinde yakalandı. Flakka adlı sentetik uyuşturucu Alpha-PVP hydrochloride” isimli kimyasalı içermektedir. Bu kimyasal ağır beyin hasarına ya da ölüme sebep olmaktadır. Dünyanın öbür ucundan ülkemize sokulmak istenmesi birilerinin ciddi paralar kazanmaya çalıştığını gösteriyor. Flakka, ilk olarak Amerika’nın Florida eyaletinde görülmüştür.

Zombi Hapı Haberi

Ocean Burst Hap

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince İstanbul Uluslararası Posta İşleme Merkezinde zombi hapına rastlanmıştır. Narkotik dedektör köpekler eşliğinde gerçekleştirilen rutin kontrolde haplara rastlanılmıştır. Narkotik dedektör köpekler Baron ve Aika’nın uyuşturucuya tepki vermesi üzerine zombi habı posta içerisinde tespit edilmiştir. İspanya’dan gönderilmiş ve alıcısı İstanbul’dan biri olarak öğrenilmiştir. Posta paketi açıldığında içerisinde Ocean Burst yazılı 50 adet küçük paket bulunmuştur. Paketler açılarak içindeki beyaz renkli toz maddeden alınan numune uyuşturucu test cihazında analiz edilmiştir. Test sonucuna göre zombi hapı yani Flakka isimli sentetik uyuşturucuda kullanılan kimyasal olan alpha-PVP hydrochloride olduğu sonucuna varılmıştır.

Alpha-PVP Hydrochloride

Alpha-PVP hydrochloride, insanları zombiye dönüştüren bir uyuşturucudur. İnsanlara coşkunluk ve heyecan hali verir. Bunun yanında agresiflik, kendine zarar verme, paranoya, halüsinasyonlar görme gibi etkileri bulunmaktadır. Bu uyuşturucunun diğer uyuşturuculardan farkı vücuda girdiği zaman çıkmamasıdır. Kanı karışımı oldukça hızlıdır ve sigara gibi içilebilmektedir. Uyuşturucu halinde olan toz madde yenebilir ve içilebilir. Kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği ve kalp krizine neden olmaktadır. Kullanan insanlar kalp krizinden ölmektedir.

Mahkemelik Oldular

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına olay hakkında bilgi verildi ve alınan talimat üzerine başlatılan operasyonla gönderici adresine baskın düzenlendi. Uyuşturucu temin etmekle suçlanan kişiye dava açıldı ve zombi haplarına el konuldu. Esenyurt Posta Dağıtım Merkezine zombi hapını almaya S.O gelmiştir. Bu hapları kuzeni için aldığını söyleyen S.O, Ü.K’nın ismini vererek suçu onun üstüne atmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir