Ali Ağaoğlu'nun Çekmeköy Park Konut

Ali Ağaoğlu’nun Çekmeköy Park Konut Projesi

Ekonomi ve Para

Ali Ağaoğlu’nun Çekmeköy Park Konut Projesi yazımızda yeni yapılacak İstanbul Anadolu yakasındaki projenin detaylarını, projenin içeriğini, kaç adet daire satılacağını, Ali Ağaoğlu‘nun başarısının sırrını ve konut fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini yazdık.

Ali Ağaoğlu’nun Çekmeköy Park Konut Projesi

Ali Ağaoğlu, konut projelerine başlamadan önce çok seçici davranmaktadır. Çekmeköy park konut projesi, Çekmeköy’ün en iyi lokasyonuna sahip bölgesinde yapılmaktadır. Çekmeköy arazisini yaklaşık olarak 20 yıl öncesinde satın alınmış ve bugünlerde dev konut projesi yapmak için kullanılmıştır. Çekmeköy metrosu da projenin hemen yanına geldiği için ulaşım kolaylığı tercih edilmesini arttıracaktır. Daire kullanımı ve oturum açısından en iddialı projeler arasında yer almaktadır. Konut projesinin içerisinde kendi AVM’si de bulunmaktadır.

Ali Ağaoğlu'nun Çekmeköy Park Konut

Ali Ağaoğlu’nun Başarısının Sırrı

Ali Ağaoğlu göstermiş oldukları başarıda en büyük sırrın ekip çalışması olduğunu vurguluyor. Ekibinin kaliteli olması ve işinin en iyi yapması nedeniyle sürekli başarılı projelere imza atmaktadırlar. Ağaoğlu inşaat şirketi ülkenin en zorlu dönemlerinde bile projelerini sürdürmeyi başarmıştır. Kriz dönemlerinde kendilerinden fedakarlık yaparak vatandaşların konut sahibi olmalarını sağlamıştır. Sadece devletten fedakarlık beklemeyerek kendileri de fedakarlık göstermiştir. Ülke ekonomisinin yükseğe çıkması için bazı zamanlarda üzerilerine düşen görevleri yerine getirmişlerdir.

Ali Ağaoğlu'nun Çekmeköy Park

Ali Ağaoğlu’nun Çekmeköy Park Konut Projesi İçeriği

Çekmeköy park konut projesinde insanların en büyük avantajı, projenin yükseldiği arsanın çok eskiden Ali Ağaoğlu tarafından alınmasıdır. İstanbul’da konut yapmanın en pahalı maliyeti arsadır. Arsanın maliyetinin düşük olması Çekmeköy’de yapılacak konutların fiyatlarında indirim yapılmasını sağlayacaktır. Şile otoyolunun hemen yanında, 1. ve 2. köprülere 10 dakika mesafededir. 3.köprüye de yakındır. Çekmeköy park konut projesi de yaşam alanı olarak yapılacaktır. Projede 738 daire bulunmaktadır. En son rakamlarda 150 kişi paralarını yatırarak konut sahibi olmuşlardır. Geriye kalan konutlarda hızlı bir şekilde satılacaktır. Projenin metre karesi 7.500 TL üzerinden satışa çıkarılacaktır. Daha önceki 1453 projesinde konutları ilk alanlar % 250-300’ün üzerinde karlar yapmışlardır. Ağaoğlu’ndan alınan konutlar birkaç yıl içerisinde yüksek oranlarda kazanç getirmektedir.

Konut Fiyatları Düşer mi?

Konut fiyatlarının yüksek olduğuna ilişkin bir soruya cevap veren Ağaoğlu, “Konut fiyatlarının yüksek olması, arsa fiyatlarının yüksek olmasına bağlıdır. Arsa fiyatı hiçbir zaman düşmez. Konut maliyet fiyatlarında da enflasyondan dolayı gerileme olmayacağına göre konut fiyatlarının kesinlikle düşeceğine inanmıyorum. Fiyatların aşağıya gelmesini beklemek hayal olur. Ben aşağıya gelmeyeceğine eminim.” diyerek konutların fiyatlarının düşmeyeceğini söyledi.

Ali Ağaoğlu’nun Çekmeköy Park Konut Projesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir