Yeni Samsung Galaxy S24

Yeni Samsung Galaxy S24 Lansman Tarihi Açıklandı

Bilim ve Teknoloji

Yeni Samsung Galaxy S24 Lansman Tarihi Açıklandı

Yeni Samsung Galaxy S24 Lansman Tarihi Açıklandı

Akıllı telefon serisi şüphesiz önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülecek ve geçmişte birkaç farklı tarih öne sürülmüştü. Ancak son ipucu, Samsung‘un bir sonraki amiral gemisi Android telefonlarını düşünülenden daha erken tanıtacağı yönünde.

2024 yılının ilk Samsung Galaxy Unpacked’inin 17 Ocak Çarşamba günü San Francisco’da gerçekleşeceği iddia ediliyor.

Şirketin tam olarak burada Samsung Galaxy S24, Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra‘yı duyurması bekleniyor.

Daha önce şirketin bu kez etkinliğini ileri taşımayı düşündüğünü duymuştuk; önceki modeller her seferinde Şubat ayı civarında piyasaya sürülecekti, ancak bu sızıntı daha fazla ayrıntıyı paylaşıyor. Ayrıca olayı bize daha önce söylenenden bir gün önceye yerleştiriyor.

Samsung’un anavatanı Güney Kore’deki SBSbiz’e göre Samsung, bu Temmuz ayında Seul’de Z Fold 5 ve Z Flip 5 etkinliğini düzenledikten sonra bir sonraki amiral gemisi cihaz ailesini piyasaya sürmek için ABD’ye dönecek.

Ayrıca S24 serisinin, Samsung’un yeni telefonlarını iPhone 15 serisinden farklılaştırmasına yardımcı olacak üretken yapay zeka kullanımıyla tanımlanacağını da iddia ediyor.

“Galaxy Z Flip ve Fold 5 Unpacked etkinliği bu yılın ikinci yarısında Kore’de düzenlendi, ancak gelecek yılın Ocak ayında şirket, Apple’ın evi olan Amerika Birleşik Devletleri’ne dönecek” diye yazıyor (tercüme edilmiş).

“Apple’ın yeni iPhone 15 serisini kontrol altında tutmayı ve yavaşlayan yarı iletken performansını telafi etmeyi amaçlıyor gibi görünüyor.”

Samsung ayrıca (gelecek yıl 26 Şubat’ta başlayacak olan) yoğun Mobil Dünya Kongresi lansman sezonu öncesinde Samsung Galaxy S24 serisini piyasaya sürerek (ve muhtemelen piyasaya sürerek) Xiaomi, Oppo ve OnePlus gibi Çinli rakiplerinin önüne geçmeye çalışacak.

Daha erken lansman, şirketin kongre başlamadan önce pazarda önemli bir yer edinmesine olanak tanıyacak. Özellikle belirli lokasyonların Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisinin değiştirilmiş bir versiyonunu almasını beklediğimiz için. Bu, Samsung Galaxy S24 Ultra’yı bir süreliğine piyasadaki en güçlü telefon yapma potansiyeline sahip.

Kaynak: t3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir