Volvo V40 2018

Volvo V40 2018 yazımızda Volvo’nun çıkarmış olduğu premium hatchback sınıfı V40’ın yeni özelliklerini, mekanik özelliklerini, teknik özelliklerini ve fiyatını yazdık.

Volvo V40 T3

Volvo V40 premium hatchback sınıfındandır. Araca bindiğiniz andan itibaren malzeme kalitesini çok iyi anlayabiliyorsunuz. Aracın içi yumuşak ve deri malzemesiyle kaplanmıştır. Volvo V40’da ön farlar ve tampon değişmiştir. Farlarda çekiç şeklinde bir yapı bulunmaktadır. Otomatik bir şekilde uzun yanan farlar bulunmaktadır. Volvo V40 kaputunda gölge oyunları yapılmıştır ve öne uzaması sağlanmıştır. Araçta 18 inç alaşım jantlar kullanılmıştır. Katlanabilir elektrikli aynalar tekerleklerle güzel bir uyum yakalamıştır. Camların etrafında krom çıtalar bulunmaktadır. Aracın içinde de krom detaylar bulunmaktadır. Karartılmış bir cam yapısına sahiptir. Önden geniş olan araç arkaya doğru daralmaktadır. Günümüz hatchback arabalarındandır. 324 litrelik bagaj kapasitesi vardır. V40’daki her ayrıntı sportif, dengeli kullanım için ayarlandı ve aynı zamanda yüksek sürüş konforunu kullanıcılarını sunmaktadır.

Volvo V40 2018 İnceleme

Mekanik Özellikleri

Volvo V40 Motor Tipi dört silindirli direkt enjeksiyonlu benzinli turbo motor ve benzinlidir. 6 vitesli Geartronic otomatik şanzımanı bulunmaktadır. Önden çekişlidir. Silindir Sayısı 4’dür. Motor Hacmi 1498 cc’dir. Beygir Gücü 152 hp’dir. 250 Nm Tork gücüne sahiptir. Yakıt Kapasitesi 62 litredir. Çift egzoz çıkışı bulunmaktadır. Volvo dizel motor üretmeyi sonlandırmıştır. Benzin, hibrit veya elektrikli araçlar üretecektir. 0-100 km hızlanması 8.3 saniyedir. 210 km güvenli hız yapabilmektedir. Vites geçişleri insanı rahatsız etmemektedir.

Volvo V40 2018 Görünüm

Teknik Özellikleri

Opsiyonel panoramik cam tavanı açarak ferah kabini daha da genişletebilirsiniz. Aracın orta bölümünde yer alan tuşlarda park etme, şerit takip sistemi, yokuş kalkış desteği, kör nokta uyarıcısı, ön çarpışma uyarı sistemi, park sensörleri yer almaktadır. Telefon yapısına benzeyen bir kontrol yapısı bulunmaktadır. Multimedya ekranı bu tuşlarla yönetebilmektesiniz. Tüm tuşlar burada dikey konumlandırılmıştır. Diğer araçlarda yatay şekilde yapılmaktadır. Zamanla alışılmaktadır. Tuşlar içinde bulunan My Car bölümü ile aracınızın tüm özelliklerini okuyabilmektesiniz. Ayar kişileştirmesi yaparak tek tuşla ayaları aktif edebiliyorsunuz. Araçta yaya algılayan sistemde bulunmaktadır. Yaya önünüze çıktığı zaman araç aniden durmaktadır. Volvo V40’da ayrıca tabela algılama özelliği bulunmaktadır. Otobanda yer alan tabela ve uyarıları ekrandan göstermektedir. Araç sürüş modu elegance, eco ve performance olarak 3 türdür. Bu modlara girdiğinizde gösterge kadranlarının rengi değişmektedir.

Volvo V40 2018 Fiyat

Fiyat

  • Momentum: 179,342 TRY
  • Inscription: 193,830 TRY
  • R-Design Plus: 208,106 TRY

Web site: www.volvocars.com/tr

Yorum yapın