SağlıkYaşam

Şok Diyetlerden ve Tek Tip Diyetlerden Uzak Durmak

Şok Diyetlerden ve Tek Tip Diyetlerden Uzak Durmak yazımızda diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenler, internetten satılan çay ve ilaçların alınmamasını, kadın ve erkeklerin diyete bakışlarını, bel ve göbek sıkılaşması ve selülit azaltıcı karışımı yazdık.

Şok Diyetlerden ve Tek Tip Diyetlerden Uzak Durun

İnsanların kilo vermeye karar verdiklerinde yapmış oldukları en büyük hata şok diyetlerdir. Şok diyetlerle insanlar spor salonlarında egzersiz yaparken sakatlanabilmektedir ve aşırı diyet yaptıkları için yüzleri sapsarı kesilmiştir. Tek tip beslenmekte yapılan yanlış zayıflama yöntemidir. Sadece lahana suyu ile beslenmek kişiye zarar verecektir. Bu tür şok ve tek tip diyetler hekim kontrolünde uygulanmalıdır. Özel şeyler için 1-2 günlük bu tür diyetler yapılabilir. Düğün için acil zayıflamak gibi.

İnternetten ünlülerin adını kullanarak satılan diyet haplarını satın almayın. Dolandırıcılar ünlü doktorun görüntüsünü alarak kendi sahte çayının veya ilacının tanıtımını yapmaktadır. Çayın içinde de doktorun anlattığı bitkiler yoktur. İnternetten satılan diyet ürünlerine inanmayın. Bazı ilaçların içine kimyasal madde koydukları için bu ilaçları kullananlar organlarını hatta yaşamını kaybetmiştir. Alacağınız ilacı eczaneden ve eczacıya danışarak alın. Türk halkının en çok kullandığı komşu tavsiyesini kendi üzerinizde uygulamayın. Komşunuza iyi gelen diyet size iyi gelmeyebilir. Herkesin bünyesi farklıdır.

Kış Aylarında Kilo Kontrolü

Erkek ve Kadının Diyete Bakışı

Kilo vermede erkekler kadınlara göre daha dürüsttür. Kadınlar diyete başlarken bir sürü bahane uydurarak geciktirir. Erkek ise doktorun ona söylediği uyarıyı bir iş olarak algılar ve gereğini yapar. Erkek tavsiyeye uymayacaksa uymayacağını söyler, uyacaksa da uyacağını belirtir. Kadın hastalar daha çok ilgi istedikleri için çok daha fazla bahane bulabilmektedir. Kadınlar doktorundan ve yakınlarından destek istiyor. Kilo verdiğinde etrafından olumlu yorumlar geldiğinde onu çok mutlu etmektedir. Erkek ise sonuç odaklıdır ve hedefe vardığında memnun kalır.

Karaciğer Yağlanması

Bel ve Göbek Sıkılaşması

Diyetlerde aşırı açlık diyetleri yapıldığında, vücut savunmaya geçer ve yediğimizi hemen yağ olarak depolar. Aşırı açlık diyeti ile vücut şekli bozulur. Özellikle göbek ve bel civarını da çalıştıran egzersizler yapılmalıdır. Bölgesel zayıflık için egzersiz şarttır. Proteini fazla olan beslenme şekli egzersizle birleştiği zaman, göbek çevresinde sıkılaşma sağlamaktadır. Basen kısımlarında da sıkılaşma olacaktır. Bölgesel olarak soğuk lipoliz tedavisi uygulayabilirsiniz.

Selülit Azaltıcı Karışım

1 tatlı kaşığı susam yağı içerisine 7-8 damla biberiye yağı, 8-9 damla portakal yağı, 3-4 damla kekik yağı ve acıya dayanıklı olanlar 5-6 damla acı biber yağını koyarak karıştırın. Vücudunuzun neresinde selülit var ise o bölgeye sabah akşam masaj yaparak sürün ve strece sarın. Bu şekilde spor yaptıktan sonra daha fazla etkisini görebilirsiniz.

Şok Diyetlerden ve Tek Tip Diyetlerden Uzak Durmak-Uzman Dr. Ender Saraç’ın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir