Serra Akkaya'nın Hikayesi

Serra Akkaya’nın Hikayesi Olan Elbiseler Girişimi

Ekonomi ve Para Haber

Serra Akkaya’nın Hikayesi Olan Elbiseler Girişimi yazımızda Serra hanımın almış olduğu elbiseleri kızının giymek istemesi üzerine hikayesi olan elbiseler yapmaya başlaması ve kendi işini kurmasını yazdık.

Serra Akkaya'nın Hikayesi Olan Elbiseler

Serra Akkaya’nın Hikayesi Olan Elbiseler Tasarlaması

Serra Akkaya kendi kızından yola çıkarak her üretmiş olduğu elbisesini bir hikaye üzerinden tasarladı. Serra hanımın kızı 2 yaşındayken hiçbir kıyafeti giymek istemiyordu. Dakikalarca dil dökmesine rağmen elbiseyi giymiyordu. Bu duruma kayıtsız kalmayan Serra hanım, durumuna göre hikayeler oluşturarak elbise tasarımlarını buna göre yapmaya başladı. Kumaşları ve dikiş dikmeyi seven Serra hanım kendine bu yolda bir yol haritası çizmiştir. Kendi hikayesi olan elbiseler oluşturmaya başlamıştır. Bir annenin bu çocuk elbiselerini tasarlaması en doğru tespittir. Çocuğun tüm hareketlerini bilen anne ona göre kıyafet tasarlamaktadır. Sentetik kumaşlar yerine pamuklu kumaşları kullanmaya özen göstermektedir. Çocuğunun terlemesi durumunda hasta olmaması için pamuklu elbiseler yapıyor ve teri pamuklar emiyor.

Serra hanımın kızı bir buluşmaya veya çocuklarla oyun oynamaya gittiği zaman hikayeli elbisesini giydiğinde diğerleri tarafından ilgi ile karşılanmaktadır. Diğer çocuklar da ailesinden bu tür elbiseler istemektedir. Serra hanımın kızı diğer çocuklara kıyafette bulunan hikayeyi anlatarak gelişimlerini de sağlamaktadır. Çocukların hayal güçleri de bu elbiseler sayesinde gelişmektedir. Belirli kalıpların dışına çıkarak hayal kurmaları ve hayallerinin peşinde koşmaları sağlanmaktadır.

Serra Akkaya'nın Hikayesi Olan

Hikayesi Olan Elbiseler Öncesi

Serra Akkaya hikayesi olan elbiseleri tasarlamadan önce kurumsal bir şirkette çalışmaktaydı. Eski işinden ayrılarak kendi işinin patronu olmuştur. Artık hikayeli elbiseleri diğer insanlara satarak geçimini sağlıyor ve insanların mutlu olmasını sağlıyor. Hikayesi olan çocuk elbise üretiminden sonra Serra hanım çocuğu ile daha fazla vakit geçirmeye başlamıştır. Normal işinde çalışırken çocuğuna çok az vakit ayırabiliyorken, şimdi çoğu vaktini kızına verebiliyor.

Serra hanım hikayeleri elbiselere çizerken de kızından oldukça yardım aldığından bahsediyor. Kızının aklına gelen hikayeleri elbiselere çizerek farklı farklı elbise tasarımları ortaya çıkartıyor. Patlayan balonlar, bulutlar, ay, yıldızlar gibi bir çok hikayeden yola çıkılarak elbiseler tasarlanmıştır. Satın alınan elbiselerde hikayenin de içeriği bir kart ile verilmektedir. Hikayesi olan elbiseler daha çok kız çocukları için yapılmaktadır. Erkek çocuklarının bu tür hikayeleri önemsemediğinden ilgisi pek olmuyor. Anneler ve çocuklar hikayesi olan elbiselerden oldukça memnun kalmıştır. Çocuklarında aileye katkısını böylece görmüş olduk.

Serra Akkaya’nın Hikayesi Olan Elbiseler Girişimi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir