Araçlar

Seat Arona İnceleme

Seat Arona İnceleme yazımızda Seat şirketinin yeni çıkarmış olduğu Arona modelinin genel özelliklerini, teknik özelliklerini, olumlu yanlarını ve satış fiyatını yazdık.

Yeni Seat Arona 2018

Seat firması Arona modelini yenileyerek piyasaya sundu. Seat Arona Compact Crossover olarak piyasa çıkmıştır. İspanya’da bulunan bir şehirden ismini almıştır. Seat İbiza’ya kıyasla içi biraz daha geniştir. Cesur sürücüler için üretilmiş bu crossover özellikli şehir otomobili, SUV tarzını ve özgünlüğü çevik bir şekilde bir araya getiriyor. Style ve excellence paketler olarak satışı yapılmaktadır. Aracın ön kısmında araç hızı sabitleme donanımı bulunmaktadır. Ön ızgara ve alt ızgara normal Seat araçlarında olduğu gibidir. Aracın tekerleklerinin üst kısmında bulunan siyah çamurluklar arazi tipi olduğunu göstermektedir. Araçta bulunan tavan rayları farklı renktedir. Cam kenarlarında krom çizgi bulunmaktadır. Tavan ve alt kısmın renkleri bu şekilde ayrılmaktadır.

Seat Arona’da 400 litrelik bir bagaj hacmi bulunmaktadır. Koltukların yatırılmasıyla bagaj hacmi büyümektedir. Plaka kısmı bagaj kısmına eklenmiştir. Araca binerken ve inerken biraz dar olduğu için zorlanabilirsiniz. Aracın içi geniş ve yüksektir.

Seat Arona İnceleme 2018

Aracın Boyutları ve Özellikleri

Araçta göstergeler analogtur. Göstergelerin ortasında ise dijital kısım bulunmaktadır. Araçta 8 inçlik dokunmatik ekran bulunmaktadır. Geri görüş kamerası olarak da kullanılabilmektedir. Seat Arona’nın 4138 mm uzunluğu, 1780 mm genişliği ve 1543 mm yüksekliği bulunmaktadır. Türkiye’ye 2 çeşit model ile gelecektir. İlki 1.0 Eco TSI motor diğeri ise 1.6 TDI dizel motordur. 5 ileri manuel şanzıman veya 7 ileri DSG şanzıman ile gelecektir. Eco TSI motor daha az yakıt yakıyor ve daha çevreci bir motordur. Benzinli versiyonda ortalama yakıt tüketimi 4.9 litre, dizel versiyonda 4 litrelik fabrika verilerinde yakıt tüketimi bulunmaktadır. 1090 kilogramlık araç ağırlık bulunmaktadır. Aracın kullanımı oldukça sessizdir. Araçta 17 inç jant bulunmaktadır. KESSY anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi ile araca binerken ve araçtan inerken zaman kaybı yaşamayacaksınız.

Seat Arona 2018

Fiyat Listesi

Aracın fiyat listesinde 1.0 Eco modeli bulunmaktadır.

ModelDonanımTavsiye Edilen
Anahtar Teslim
Liste Fiyatı
1.0 EcoTSI 95 HP S&SStyle92.000 TL
1.0 EcoTSI 115 HP DSG S&SStyle100.000 TL
1.0 EcoTSI 115 HP DSG S&SXcellence107.000 TL

Web Site: www.seat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir