Samsung Galaxy S9 Plus Özellikleri

Samsung Galaxy S9 Plus Özellikleri yazımızda Samsung Galaxy S9 Plus modelinin dış görünümü, yeni geliştirilen özellikleri, Ar emoji özelliği, Türkiye satış fiyatlarını ve donanım özelliklerini yazdık.

Samsung Galaxy S9 Plus

Samsung Galaxy S9 Plus’ın ilk görünümü Samsung Galaxy S8 Plus’a benzemektedir. Telefonun arka kısmında parmak izleri kalmaktadır. Detaylarına bakıldığında yeni bir tasarıma hakim olduğu öne çıkmaktadır. Telefonun alt kısmında 3,5 mm’lik kulaklık girişi bulunmaktadır. Orta kısımda USB-Type C girişi ve en sağ tarafta hoparlör çıkışı bulunmaktadır. Samsung Galaxy S9 Plus stereo hoparlöre sahiptir. Geçmişte bu özellik Samsung Galaxy S serisinde bulunmaktaydı. Telefonun sağ yan tarafında güç butonu yer almaktadır. Sol yan tarafında ise ses kontrol bulunmaktadır. Telefonun üst kısmında micro-sd ve sim kart girişi bölümleri bulunmaktadır.

Samsung Galaxy S9 Plus Arka

Telefonda çift kamera teknolojisi kullanılmıştır. Samsung Galaxy S9 Plus’da arka kamera dikey yapılandırılmıştır. Kameraların hemen alt kısmında ise parmak okuyucu bulunmaktadır. Süper ağır çekim özelliğiyle saniyede 960 kare yakalayabiliyor. Gece çekimleri, hayran bırakan netlikte fotoğraflayabilirsiniz. F1.5 diyafram modu ve çoklu çerçeve parazit azaltma özellikleri ile donatılmış arka kamera, karanlıkta çektiğiniz fotoğrafların net ve parlak çıkmasını sağlamaktadır. Hemen yan tarafında flash bulunmaktadır.

Samsung Galaxy S9 Plus’ın ekran genişliği 6.2 inç’tir. Infinity Süper AMOLED ekran kullanılmıştır. 2k+ ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. 12 MP ana kamera bulunmaktadır. Ön kamerası ise 8 Megapikseldir. Gece siyahı, titanyum grisi, mercan mavisi ve liladan oluşan dört farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Samsung Galaxy S9 Plus’da 6 GB Ram bulunmaktadır. Exynos 9810 işlemci kullanılmıştır. 3500 mahlık bataryası bulunmaktadır. 64, 128 ve 256 GB’lık depolama seçenekleri ile satışa sunulacaktır. İşletim sistemi en son Android 8.0 Oreo ve Samsung Experience 9.0 arayüzü yüklüdür. Samsung Galaxy S9 Plus’ın boyutları : 147.6 x 68.7 x 8.4 mm’dir.

Samsung Galaxy S9 Plus AR Emoji

AR Emoji

AR emoji ile kişiler emojiye dönüştürülebilmektedir. Telefonda bulunan kameralar artık sizi rahatlıkla birer emojiye dönüştürebilmektedir. Yalnızca selfie çekerek kendi Artırılmış Gerçeklik (AR) versiyonunuzu oluşturabilir ve duygularınızı emoji sticker ve video olarak paylaşabilirsiniz.

Fiyat

Samsung Galaxy S9 Plus’ın Türkiye satış fiyatları 5.199 TL, 5.399 TL ve 5.699 TL olarak açıklanmıştır. shop.samsung.com adresinden telefonu sipariş edebilirsiniz.

Yorum yapın