Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 Özellikleri

Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy S8 Özellikleri yazımızda yeni çıkan Samsung Galaxy S8 teknik özelliklerini, pozitif yanlarını ve son olarak fiyatını yazık.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

Dünya ile birlikte aynı anda lansmanı yapılan Samsung’un amiral gemisi Galaxy S serisi telefonun S8 modeli görücüye çıktı. Tasarım olarak kullanıcının hoşuna giden bir telefon olmuş fakat donanımsal olarak s7 modelinden pek bir farkı bulunmamaktadır. Arka kamerasının s7 modeline göre daha iyi olacağını beklerken aynı özelliklerle yapılması bir hayal kırıklığı yaşatmıştır. Ön kameraya daha fazla yüklenilmiştir. Öz çekimi kaliteli yapabilmek için ağırlık ön kameraya verilmiş gibi gözüküyor

Samsung Galaxy s8’in kameraları: Arka kamerası 12 Mp ön kamerası 8 Mp’dir. İşlemcisi ise s7 ile aynıdır. İşlemci olarak Snapdragon 835 ve Exynos kullanılacak gibi gözüküyor. Performans olarak aralarında pek bir fark yoktur. Samsung’un s7 ve s7 edge modeli sahibi olanlar bu modeli almakla fazla bir şey beklemesin çok bir artısı yok. Fazlaca para vermenizden başka bir değişiklik olmayacaktır. Yeni çıkacak Samsung note modelini almanızı öneririz. Telefonun tuşu ve kullanışı oldukça iyi seviyelerdedir. Ekrana verilen kavis ayrı bir hava katmıştır. Tasarım olarak harika olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S8

Sistem ve Teknik Özellikleri

Telefon 5.8 inçlik ekran size yetecektir. 155 gr, Samsung Galaxy s8 plus 173 gr ağırlığa sahiptir. Telefonun genişliği 68,1 mm, kalınlığı 8 mm ve yüksekliği 148,9 mm’dir. Ekranın çözünürlük oranı bir hayli yüksektir. 2960 x 1440 ekran çözünürlüğüne sahiptir. Ekran renk sayısı 16 milyondur. Dünyanın ilk bluetooth 5.0 destekli telefonu olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. Akıllı saatlerle bluetooth 5.0 donanımı deneyerek görebilirsiniz. Ses sisteminde geliştirmeler yapılmıştır. Dahili hafızası 64 gb’dır. Mobil ram boyutu 4 gb’dır. İşletim sistemi Android 7.0 (Nougat) olarak gelmektedir. Pil gücü 3000 mah’dır.

Akıllı telefon inceleme

Fiyatı

Samsung Galaxy s8’in fiyatı 4.400 tl’den Samsung Galaxy s8 plus ise 5 bin tl’den satışa sunulacaktır. Amerika’da çıkan fiyata göre 500 dolar daha pahalı olarak ülkemize gelmektedir. Samsung sahibi olmak isteyenler yine ceplerinden yüksek paraları gözden çıkarmak zorunda kalacaktır. Türkiye’de satılan en pahalı telefon İphone 7 plus‘dır. Samsung daha İphone’un ücretini geçememiştir. Samsung’un aldıktan sonra değer kaybının çok çok hızlı olduğu düşünüldüğünde bu kadar para vermek mantıklı gelmiyor. Iphone alınması yerinde bir karar olacaktır. Parası çok olanlar için ilk tercih Iphone olmalıdır.

web site: www.samsung.com/tr/smartphones/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir