Anasayfa » Yaşam » Saçım Saçın Olsun Projesi

Saçım Saçın Olsun Projesi

Saçım Saçın Olsun Projesi Detayları

Saçım Saçın Olsun Projesi yazımızda kanser tedavisi gören hastalara tedavi sürecinde kaybettikleri saçlarının yerine bağışladıkları saçlardan yapılan perukların hediye edilmesi ve bunun bir kampanya şekline dönüşmesini yazdık.

Saçım Saçın Olsun Projesi

Kanser Savaşçıları Derneği, kansere yakalanmış kişilerin yanında yer alarak destek sağlamaktadır. Kanser savaşçıları “Saçım Saçın olsun” projesini başlatarak kanser tedavisi gören hastalara saç bağışı kampanyasını başlatmıştır. Gönüllüler saçlarını bağışlayarak, kanser tedavisi sonucu saçları olmayanları mutlu etmektedir. Bağışlanan saçlar peruk olarak takılarak kanser tedavisi gören kişi mutlu edilmektedir. Tedavi sürecinde ücretli peruk almak istendiğinde fiyatları 1500-2000 TL arasında değişmektedir. Bu rakamlar minimum değerlerdir. 5000 TL’ye de doğal saçla yapılmış peruk satılmaktadır. Bu durum zaten kanser tedavisine para harcayan hastaları zor durumda bırakmaktadır. Kanser tedavisi gören hastaların sağlığı için perukların gerçek saçtan yapılması gerekmektedir.

Saçım Saçın Olsun Projesi ve Kanser Tedavisi

Kampanyanın Başlama Hikayesi

Saçım Saçın Olsun kampanyasının proje sorumlusu Gizem Tokça‘dır. Normal işi hemşirelik olan Gizem hanım, ayrıca Kanser Savaşçıları Derneğinin gönüllü üyesidir. Saçım saçın olsun kampanyasını başlama hikayesi; öğretmen arkadaşı öğrencisinin lösemi olduğunu öğreniyor. Öğretmen saçlarının kesilmesini ve öğrencisine hediye edilmesini istedi. Bu işlem için kuaför ile anlaşıldı ve öğretmenin saçları kesilip peruk haline getirilerek öğrenciye hediye edildi. Çocuk bu hediye karşısında çok mutlu oldu ve tedavi süreci başarılı bir şekilde devam etti. Gizem hanım da böyle bir yardımın diğer insanlara da yapılması gerektiğini düşünerek projeyi başlatmıştır.

Saçım Saçın Olsun-Gizem Tokça
Gizem Tokça

Kampanya İşleyişi ve İletişim Kanalları

Kampanyayı duyan duyarlı kişiler uzun ve güzel saçlarını kestirerek kanser tedavisi gören hastalara bağışlamaktadır. Saçlarını bağışlayan kişilerin diğer insanın yüzünde gördüğü mutluluk ve tebessüm onlara yetmektedir. Peruğunu alan kişilerin mutluluklarını sözler ile ifade edemeyiz. www.facebook.com/sacimsacinolsun/ ve www.instagram.com/sacimsacinolsun/ sosyal medya hesaplarından saç bağışında bulunabilirsiniz veya peruk almak için başvurabilirsiniz. Bu hesaplardan başvuranlara anlaşmalı kuaförlerden saçlarını kestirebilmektedir. İsterlerse de kendi kuaförlerinde saçlarını kestirip ihtiyacı olanlara gönderilmektedir. Peruk sahibi olmak isteyenlerde bir mail adresine yönlendirilerek nasıl bir peruk istediklerine karar vermeleri için yardımcı olunmaktadır. Herkese özel peruklar yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir