Nissan Pulsar

Nissan Pulsar yazımızda 2017 model Nissan Pulsar aracın fiyatını, mekanik özelliklerini, dış görünüş detaylarını, iç dizaynını ve genel özelliklerini yazdık.

Nissan Pulsar tanıtım

Nissan Pulsar Dış Görünüm

Sportif yapısı ön plandadır. Aileler için tasarlanmış c hatchback türünde bir araçtır. Suv karakterine benzerliğiyle dikkat çekiyor. Nissan qashqai’den 10 mm daha uzundur. Ön tarafta kaputa baktığımızda sportif tasarım ön plandadır. Yanlardan çizgiler inerek kaput tam anlamıyla sportif bir görüntü kazanmıştır. Bumerang şeklinde ön tarafta ızgara kullanılmıştır. Plaka bölümünün altında da güzel bir havalandırma ızgarası vardır. Sis farlarında krom detaylar kullanılmıştır. Yerden yüksekliği oldukça yeterlidir. Jantları alaşımlı ve sportif bir yapıya sahiptir. 17 inçlik bir boyuta sahiptir. Aracın yanlarında kavis kullanılmıştır. Bu hatlar ile tekrardan sportif dizayn elde edilmiştir. Tavan yüksekten alçağa doğru ilerlemiştir. İç hacmi de büyüktür. Nissan Pulsar anahtarsız açma ve çalıştırma özelliğini sizlere sunmaktadır. Yanınızda bulunan anahtar sayesinde, araca siz dokunarak açabiliyorsunuz. Arka kısımda da bir çok tasarım uygulanmıştır. sportif temayı burada da görebiliyoruz. Alt dan gelebilecek darbelere karşı tampon yüksekliği sizi kurtaracaktır. Geri dönüş kamerası da bu bölümde bulunmaktadır. 385 litrelik bir bagaj hacmi vardır.

Nissan Pulsar İnceleme

İç Detaylar

İç kısmı sadelik temasına sahiptir. Şık gözükmektedir. Gösterge ekranı da sade tutulmuştur. Göstergelerin ortasında bir yol bilgisi ekranı vardır. Solda basınç sağ gösterge de ise hızları görebilirsiniz. Direksiyon simidin de bulunan tuşlar sayesinde orta gösterge de neleri görmek istiyorsanız onları ayarlayabilirsiniz. Direksiyon simidi Nissan markasının klasik simitlerine benzer şekilde üretilmiştir. Kapı kısımları üst tarafı yumuşak malzemeden deri malzemeleri kullanılmıştır. Kapı tutacakları krom malzeme ile yapılmıştır.

Direksiyonun sol yanında start-end-stop tuşu eco tuşu vardır. Bunları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Orta bölümde havalandırmalar bulunmakta iki tane, onların altında navigasyon ekranı bulunmakta multimedya dosyalarınızı buradan çalıştırabilirsiniz. Boyutu sizi tatmin edecektir. Klima ayarları ekranın bir altında bulunmaktadır. Anahtarsız çalıştırma tuşu vitesin yanına koyulmuştur. Şanzıman ve vites topuzu da yine sadelik üzerine yapılmıştır. El freninin yanında eşyalarınızı koyup saklayabileceğiniz bölmeler mevcuttur. Kolçak içindede şarj yeri ve usb donanımı bulunmaktadır. Koltuk yapısı idare eder çok bir şey beklemeyin. Aracın içi geniştir. Ferahlık hissini bulacaksınız.

Nissan Pulsar Tanıtım

Mekanik Özellikler

1.2 litrelik turbo benzinli bir motora sahiptir. 115 beygirlik bir güce sahiptir. 165 metre tork erişimi sağlamaktadır. Nissan bu modelinde küçültülmüş motor kullanmıştır. Genel olarak küçük motorlar kullanarak müşterisini memnun etmeye başarmıştır. Üst düzey performans alamazsınız fakat normal bir sürüş keyfini yaşayabilirsiniz. Şanzıman vites geçişlerini size hissettirmemektedir. Emisyon düzeyi oldukça iyidir ve çevre kirliliği yapmamaktadır. 0-100 arası hıza ulaşması 12.7 saniye almaktadır. 5.2 litre yakıt tüketimine sahiptir. Şehir içi yakıt tüketimi 6.2 litredir. Trafiğin yoğun olduğu yerlerde 7-8 litre arasına çıkmaktadır. Yakıt tüketimi fazladır.

Fiyat

Nissan Pulsar 2017 1.2 lt benzinli motorların peşin fiyatları 60.500 tl ile 91 bin tl arası değişmektedir.

Web site: www.nissan.com.tr

Yorum yapın