Ülker Reklamı 1 Nisan

Ülker Reklamı 1 Nisan yazımızda yeni yayımlanan Ülker reklamının içeriğini inceledik, neler anlatmak istediği ve insanların neler anladığını yazdık.

Ülker Reklamı 1 Nisan Mutluluk

Ülker Reklamı 1 Nisan: Mutluluk Her Yerde

Ülker reklamı 2017 yılına yeni bir polemikle başlattı bizi. Cuma akşamı bu reklam videosu ortaya çıktı ve herkesin gündemine oturdu. 15 Temmuz darbe olaylarından sonra Ülker’in böyle bir reklam yapması herkesin tepkisine neden oldu. Zaman gazetesinin darbe öncesi yapmış olduğu videoyu hatırlayanlar bu reklam afişinin de aynı etkiyi oluşturduğunun farkındadır. Ülker’in reklamı tam bir bilinç altı yükleme yapmaktadır. Neresinden bakarsanız bakın kimseye bunun masum bir reklam pazarlaması olduğunu inandıramazsanız.

Hele ki mutluluk adı altında çocuklarında reklamda kullanılması arka planın kan kırmızıda olması ve arka plandan gelen korkunç adam sesi komple olarak reklamın bir şeyleri çağrıştırdığını anlatmaktadır. Eski mutluluk her yerde sloganının tam tersi olarak bu reklamda korku teması ön planda kullanılmıştır. Nisan 1 kullamak niyetiyle bu korku dolu reklam yapılmış. Milletimizde bir kere nisan 1 diye bir şaka günü yoktur. Bunu kullanarak halka korku salmanın amacı nedir.

Ülker Reklamı 1 Nisan Mutluluk Her Yerde

Mutluluk Her Yerde Reklamı İncelemesi

Murat Ülker‘in bu ülkede çok fazla yatırımı olduğu bir gerçektir. Yıllardır ülkeye çok fazla alanda katkısı olmuştur. Ülker denilince akla güven ve kalite gelmektedir. Ülker markasının Türkiye’nin en büyük şirketlerinde biride olduğu aşikardır. Dünya’daki en büyük çikolata firmaları arasında yer alıyor. Fakat bu reklamın yaptıkları işlerle ters orantılı olduğu görülmektedir. Bu reklamın iyi niyetli hiçbir tarafı yok. Evlerin folyoya sarılması acı temalı bir konusu olması reklam tam anlamıyla insanları kötü duygulara sevk etmektedir. Reklamın başlangıcında çocuk saat 04:00’te kalkıyor. Hangi çocuk sabah o saatte kalkıyor. Burada değişik bir zaman alınmış. Kendini acılar içinde bulacaksın diyerek acılardan kasıt nedir. Mutlulukla acının ne alakası vardır. Nisan 1 olması acı olmasını mı gerektiriyor.

Türkiye'nin En Zenginleri Murat Ülker
Murat Ülker

Kanlı pastanın gelmesi, çocuğun kale direğine bağlanması da çok ilginç detaylardandı. Hesaplaşma vakti diyerek neyi kast ediyorlar bu da ilginç bir gönderme olmuş. Murat Ülker’in ve Ülker şirketinin söyledikleri birbirlerini tutmuyor. Ülker insanların reklama kötü niyetle baktığını söylüyor, Murat Ülker ise bir hata olmuş diyor burada da bir karmaşıklık var.

Bu reklamı izleyenlerin hiçbiri iyi niyetli bulmamıştır, bu kadar insanın yanılması da imkansızdır. Burada ki hatayı yapan kişiler bulunmalı ve adam akıllı ülkeye bir açıklama yapılması gerekir. Yoksa bu millet Ülker’i affetmez. Yıllardır en güvendiğimiz marka bildik, fakat bundan sonra diğer markalara yöneliriz.

Ülker Reklamı 1 Nisan.

“Ülker Reklamı 1 Nisan” üzerine bir yorum

Yorum yapın