Sağlık

Kanadalı Bütünsel Beslenme Uzmanı Sisley Killam Sağlıklı Bir Cilt İçin En İyi İpuçlarını Paylaşıyor

Kanadalı Bütünsel Beslenme Uzmanı Sisley Killam Sağlıklı Bir Cilt İçin En İyi İpuçlarını Paylaşıyor

Kanadalı Bütünsel Beslenme Uzmanı Sisley Killam
Sisley Killam

Kanadalı Bütünsel Beslenme Uzmanı Sisley Killam Sağlıklı Bir Cilt İçin En İyi İpuçlarını Anlatıyor

Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerini tutmaz. Herhangi bir fiziksel aktivitede bulunmadan veya diyet, ilaç veya yaşam tarzınızda herhangi bir değişiklik yapmadan önce kalifiye bir tıp uzmanıyla iletişime geçin.

Sisley Killam, teninizde mutsuz olmanın nasıl bir şey olduğunu bilir. 28 yaşındaki kadın, yıllarca sayısız cilt sorunuyla uğraştı ve bir gün temiz, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olup olmayacağını merak etti.

Killam’ın gerçekten en iyi hayatını yaşadığı 2022’ye hızlıca ilerleyin – ya da The Pure Life (TPL) demeli miyiz? Kanada Doğal Beslenme Okulu‘ndan mezun olduğundan beri, sağlıklı yaşam savunucusu, her yerde kadınların cilt bakımı sorunlarıyla mücadele etmelerine yardımcı olan çiçek açan bir sağlık web sitesine sahiptir. Sivilce, yara izi, yaşlanma ve daha pek çok şeyden Killam, yüzlerce kadının daha kendinden emin ve mutlu hayatlar yaşamasına yardımcı oldu.

BC merkezli beslenme uzmanı Vancouver, Yahoo Canada ile yaptığı bir röportajda, kariyerinden ve gıda ve bağırsak sağlığının sağlıklı ciltte nasıl bir rol oynadığından bahsetti. Killam ayrıca pahalı ürünler veya takviyeler olmadan cildin daha genç ve parlak görünmesini sağlamak için en iyi ipuçlarını paylaştı.

Beslenmede 7 Doğru Taktik-Sağlıklı Beslenme

Yahoo Kanada: Neden Kayıtlı Bütünsel Beslenme Uzmanı Olmaya Karar Verdiniz? – Kanadalı Bütünsel Beslenme Uzmanı Sisley Killam Soruları Cevaplıyor

Sisley Killam: “Gençlik yıllarımın çoğunu yiyeceklerle vücudumu nasıl etkilediği arasındaki bağlantıyı anlamaya çalışarak geçirdim… Sonunda iki ile ikiyi toplamaya başladım. Doğal şifa için bir tutku buldum ve başkalarına yardım etmek istedim. Özellikle akne, lekeler ve bağırsak sağlığı sorunları ile mücadele eden kadınlar için bilgi eksikliği olduğunu hissettim ve kadınların bütünsel beslenme ve sağlıklı yaşam yoluyla kendi sağlıklarını kontrol etmelerine yardımcı olmak istedim. Kanada Doğal Beslenme Okulu, böylece beslenmenin ardındaki bilim hakkındaki bilgilerimi derinleştirebildim.”

“Amacım, insanların seçimlerinde kendilerini güçlü hissetmelerine ve içten sağlıklı, parlak bir cilt yaratmalarına yardımcı olmak.”Sisley Killam

YC: The Pure Life platformundan ve insanlara neler sunduğundan biraz bahseder misiniz?

SK: “TPL, son on yılda besleyici tarifler, sağlıklı yaşam ipuçları, neden sivilce yaşadığımıza ve doğal olarak nasıl temizleneceğine dair bilgiler de dahil olmak üzere bütünsel cilt temizleme kaynakları için bir kaynak haline geldi. Instagram ve TikTok gibi sosyal kanallarım, dünyanın her yerinden kadınlar için ücretsiz bir kaynaktır.”

“TPL’nin arkasındaki amacım, kadınlara sert ilaçlar veya pahalı kremler olmadan doğal olarak sağlıklı cildi teşvik etme seçeneklerine sahip olduklarını hatırlatmak. Beslenme, takviye, cilt bakımı ve yaşam tarzının tümünün cildimizi nasıl etkilediğinin arkasındaki bilimi paylaşıyorum. Amacım insanların seçimlerinde kendilerini güçlü hissetmelerine ve içten sağlıklı, parlak bir cilt yaratmalarına yardımcı olmak.”

YC: Kadınların cilt bakımı yardımı için size geldiklerinde başlıca endişeleri nelerdir?

SK: “Kistik akne veya rosacea olsun, çoğu insan bana akne ile mücadele ediyor – hepsini gördüm! Benim işim, katmanları soymalarına ve sağlık geçmişleri, diğer semptomlar ve ciltleri arasındaki bağlantıyı anlamalarına yardımcı olmak. konular.”

“İnsanların sivilcelerinin veya diğer cilt sorunlarının, hormonal dengesizlik, bağırsak sağlığı sorunları, kan şekeri dengesizliği, stres veya zihniyet blokları gibi temel nedenini ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyorum. Diğer semptomlar, bu nedenle diyet, takviye, bütünsel cilt bakımı ve yaşam tarzı yoluyla vücudu homeostaziye geri getirmeye odaklanmamız önemlidir.”

“Cilt problemlerinizin temel nedeni ne olursa olsun, beslenme iyileşmenizin temeli olacaktır.”Sisley Killam

Altın İğne ile Yüz Gençleştirme-Altın İğne Tedavisi

YC: Sizce sağlıklı ciltte beslenme nasıl bir rol oynuyor?

SK: “Beslenme, vücudumuzun hem zihinsel hem de fiziksel hayatın stresörleriyle nasıl donatıldığının ana itici gücüdür. Vücudumuz, vücudu dengeli tutmak için bol miktarda mikro ve makro besinle gerektiği gibi beslenmiyorsa, o zaman bir cildimizi sağlıklı tutmak zor bir zaman. Beslenme, iltihaplanmayı azaltmada büyük bir rol oynar, örneğin. Beslenme aynı zamanda sağlıklı hormonları desteklemeye yardımcı olur. Cilt problemlerinizin temel nedeni ne olursa olsun, beslenme iyileşmenizin temeli olacaktır.”

“Sağlıklı bir cilt için en iyi besinler, besleyiciliği yoğun ve işlenmemiş besinlerdir. Favorilerimden bazıları karışık yapraklı yeşillikler (ilkbahar karışımı salatalar ve taze otlar gibi), yabani balık, çinko bakımından zengin kabak çekirdeği ve antioksidan dolu böğürtlenlerdir. Bunlar neredeyse her gün yediğim yiyecekler!”

“En kötü yiyeceklerden bazıları, iltihap önleyici, rafine edilmiş ve rafine şeker gibi yüksek oranda işlenmiş yiyeceklerin yanı sıra büyük miktarlarda kanola ve bitkisel yağlar.”

Cilt Lekeleri İçin Kabaklı Maske Yapımı

YC: Akne, yara izi veya lekelere genellikle ne sebep olur?

SK: “ Uygulamamda gördüğüm en büyük iki katkı, dengesiz hormonlar ve bağırsak sağlığı sorunları.”

“Pek çok kadın hormonal doğum kontrolünden güvenli bir şekilde geçmek için bana geliyor. Hap sonrası sivilce, çoğunlukla “androjen geri tepmesi” adı verilen bir şey nedeniyle inanılmaz derecede yaygındır, burada androjenleriniz (erkek cinsiyet hormonları) hapı bıraktıktan sonra yükselir… Diğer cinsiyet Östrojen ve progesteron gibi hormonların uzun süre yapay hormonlar üzerinde kaldıktan sonra vücudumuzun doğal olarak yeniden üretmeye ve düzenlemeye başlaması biraz zaman alabilir. Bu hormonlar cildimizi temiz tutmada önemli bir rol oynar, bu nedenle hormonları dengelemenin önemi diyet, takviye ve yaşam tarzı değişiklikleri yoluyla hap sonrası mümkün olan en kısa sürede.

“Cildimizi temiz ve sağlıklı tutmak söz konusu olduğunda bağırsak sağlığı da çok önemlidir. İşlevsel sindirim önemlidir çünkü etkili bir şekilde ortadan kaldırmıyorsak, o zaman vücutta sadece toksinleri ve istenmeyen hormonları yeniden dolaştırırız ve bu da bir dizi hastalığa katkıda bulunabilir. Hormonal dengesizlik ve iltihaplanma gibi sorunlar. Çok hızlı bir şekilde ortadan kaldırıyorsak, bu genellikle akne ile savaşmak için gereken besinleri emmediğimiz veya kullanmadığımız anlamına gelir.”

“Bağırsak sağlığına bakmadan sağlıklı bir cilt uygulamaya veya zihinsel sağlığı desteklemeye odaklanamayız!”Sisley Killam

YC: Bağırsak-beyin ekseninin ciltle nasıl bir ilişkisi var?

SK: ” Bağırsak-beyin-cilt ekseni , danışanlarımla sık sık tartıştığım bir konu. Mikrobiyomumuz, birçok insanın akne veya yaşlanan cilt gibi diğer şeylerle birlikte mücadele ettiği zihinsel sağlıkta büyük bir rol oynuyor. Yararlı bağırsak bakterilerimiz, nörotransmitterler üretir. zihinsel ve fiziksel sağlığımızı kontrol altında tutmada önemli bir rol oynayan serotonin ve melatonin gibi.”

“Diğer bir bağlantı iltihapladır – iltihap ve bağırsak sağlığı büyük ölçüde birbirine bağlıdır ve akne özünde bir iltihap sorunudur. Bağırsak sağlığına bakmadan sağlıklı bir cilt uygulamaya veya zihinsel sağlığı desteklemeye odaklanamayız!”

YC: Doğru beslenme cildinizin daha genç ve parlak görünmesinde rol oynayabilir mi?

SK: “Kadınlarla çalışırken sıklıkla, her ikisi de yaşlanmayı önlemeye yardımcı olan antioksidanlar ve sağlıklı yağlar içeren yiyecekleri artırmaya odaklanıyorum. Tam bir gıdaya odaklanmak, iltihap önleyici diyet, genç görünen cildi desteklemek için harika bir yoldur. “

“Ciltteki doğal yaşlanmanın güzelliğine hayranım, ancak hepimizin uğraştığı sağlıklı ve parlak cilde ulaşmak için yapabileceğimiz çok şey var. İlginçtir ki, Journal of Investigative Dermatology tarafından yapılan bir araştırma, akne hastalarının daha az gösterebileceğini gösterdi. Yaşlanma belirtileri, bu yüzden sivilce mücadelesinin ortasında bir umut ışığı!”

“Piyasadaki her cilt bakım ürününü ve takviyeyi almayı bırakın.”Sisley Killam

YC: Sağlıklı bir cilt için en önemli ipuçlarınız nelerdir ve insanlar bunları nasıl uygular?

SK: “Keşke birine sihirli bir hap ya da krem ​​vermek kadar basit olsaydı, ama bu karmaşık…Akne ya da diğer cilt problemlerinin neden ortaya çıktığını anlamak önemlidir. Başlamak için harika bir yer bu üç ipucunu takip edebilirsiniz:”

1. “Tam gıdaya dayalı bir anti-inflamatuar diyete odaklanmaya başlayın. Başlamak için kolay bir yer, tabağınızın 1/2-3/4’ünü sebzelerle (çiğ veya pişmiş) mümkün olduğunca çok renkle doldurmaktır. Bu, sağlıklı bir lif ve mikro besin dozu almanın harika bir yolu.”

2. “Seçmeyi bırak! Bu ezber bozan bir şey. Cildini toplamak bakteri yayabilir ve yara izini daha da kötüleştirebilir. İyi bir kural, aynadan bir adım uzakta durmak ya da kendine hatırlatmak için banyoya birkaç yapışkan not koymaktır. Seçmemek.”

3. “Piyasadaki tüm cilt bakım ürünlerini ve takviyelerini almayı bırakın. Müşterilerde gördüğüm en iyi sonuçlar, karmaşıklığı azaltıp, altta yatan benzersiz dengesizliklere bağlı olarak birkaç basit ama etkili ürüne odaklandığımızdadır ve cilt çok fazla ürün ve takviyeyle bunalmış hissedebilir. Basit tutun ve tavsiye için bir uzmana başvurun.”

YC: Sivilceler, lekelerle mücadele eden veya genel olarak sağlıklı bir cilt geliştirmeye çalışan kadınlara genel tavsiyeniz nedir?

SK: “ Güzel bir cilde sahip olmak için tamamen yetenekli ve hak ediyorsun. Buna olan inancını asla kaybetme – doğru araçlar, destek ve rehberlikle cildini sağlıklı tutabilirsin. Bunu anladın!”

Kanadalı Bütünsel Beslenme Uzmanı Sisley Killam Sağlıklı Bir Cilt İçin En İyi İpuçlarını Paylaşıyor-Kaynak: yahoo.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir