İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Memnun Olmayan Google Çalışanları, Bu Yıl Birkaç Kez Üst Düzey Yöneticileri Köşeye Sıkıştırdı

Memnun Olmayan Google Çalışanları, Bu Yıl Birkaç Kez Üst Düzey Yöneticileri Köşeye Sıkıştırdı

Google Ceo'su Sundar Pichai-2015

Memnun Olmayan Google Çalışanları, Bu Yıl Birkaç Kez Üst Düzey Yöneticileri Köşeye Sıkıştırdı

Google Ceo'su Sundar Pichai-2015
Google Ceo’su Sundar Pichai

Gidişattan Memnun Olmayan Google Çalışanları, Bu Yıl Birkaç Kez Üst Düzey Yöneticileri Köşeye Sıkıştırdı

CNBC’nin ilk bildirdiğine göre, son olarak, bu hafta herkesin katıldığı bir toplantıda CEO Sundar Pichai‘yi zorlu bir ekonomik iklimde şirketin harcama kesintileri hakkında sorguya çektiler. Toplantıda, çalışanlar dahili bir Google aracı aracılığıyla sorular gönderdi ve ardından diğer çalışanlar, yöneticilerin yanıtlaması için popüler soruları oyladı.

Şirketin neden seyahat ve eğlence gibi belirli bütçeleri sınırladığı sorulduğunda, Pichai yakın bir durgunluk olasılığına işaret etti. “Nasıl söylerim?” dedi. “Geçtiğimiz on yılda sürmekte olan en zorlu makroekonomik koşullardan birinde biraz daha sorumlu davranıyoruz.” Pichai’nin açıklamaları, teknoloji devi pandemi sonrası ekonomiye uyum sağlarken, Google’ın ana şirketi Alphabet için dörtte iki beklenenden daha küçük bir büyümeyi takip ediyor. Pichai, “Her zaman makroekonomik koşulları seçemeyiz” dedi.

Enflasyon şu anda % 8,3’te seyrediyor (ABD) ve Federal Rezerv, süreçte bir resesyonu tetiklese bile onu aşağı çekmek için faiz oranlarını artırmaya devam etme sözü veriyor.

Toplantı sırasında diğer çalışanlar, Pichai’nin bu ayın başlarında şirket genelinde %20 verimlilik artışı için çekim yapma konusunda yaptığı açıklamaları hedef aldı. Pichai, gelecekteki işe alımları yavaşlatma planlarını vurgulayarak yanıtında netlik sağlamaya çalıştı. “Belki altı kişiyi daha işe almayı planlıyordun ama belki dört kişiyle yapmak zorunda kalacaksın ve bunu nasıl yapacaksın?” dedi. “Cevaplar farklı takımlarda farklı olacak.”

Ayrıca, şirketin bazı operasyonlarını düzene sokmayı umduğunu da kaydetti. “Bazen, muhtemelen uzun yıllar boyunca olması gerekenden daha karmaşık hale gelen bir ürün lansman sürecimiz var” dedi ve bu komplikasyonları azaltarak %20 hedefine ulaşılabileceğini belirtti. “Bizim ölçeğimizde, her büyüklükteki ekip birimleri daha iyisini yapmadıkça bunu çözmemizin bir yolu yok.”

Google, COVID-19 Nedeniyle Ofise Dönüş

Toplantı sırasında Pichai, belirli avantajların azaltılmasının şirket kültüründe bir değişikliği işaret etmemesi gerektiği fikrine de değindi.

“Google’ın küçük ve dağınık olduğu zamanları hatırlıyorum” dedi. “Eğlenceyi her zaman parayla eşit tutmamalıyız.”

Bu yılın başlarında, Pichai ve diğer yöneticiler, çalışanların tazminat konusundaki memnuniyetsizliğini ortaya çıkaran yıllık ‘Googlegeist‘ anketinin sonuçlarına odaklanan farklı bir herkesin katılımıyla yapılan toplantıda çalışanlara sorular yöneltti. O sırada Google’ın tazminatını savundular, ancak konuyla ilgili artan çalışan memnuniyetsizliğini izleyeceklerini söylediler.

Şirketin tazminattan sorumlu başkan yardımcısı Brett Hill, “Bu eğilim – bu bizi ilgilendiriyor ve yakından takip ediyoruz” yanıtını verdi.

Memnun Olmayan Google Çalışanları, Bu Yıl Birkaç Kez Üst Düzey Yöneticileri Köşeye Sıkıştırdı-Kaynak: fortune.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir