Hipoglisemi Hastaları İçin Tavsiyeler

Hipoglisemi Hastaları İçin Tavsiyeler yazımızda şeker hastalığı öncesinde oluşan belirtileri gösteren rahatsızlık için almanız gereken önlemleri ve evde yapmanız gereken besinleri yazacağız.

ekmek-degil

Hipoglisemi Hastalarının Tüketmesi ve Tüketmemesi Gereken Yiyecekler

Hipoglisemi hastaları hayatlarından karbonhidratları çıkarması gerekir. Ekmek, makarna, işlenmiş gıdalar, gluten içeren hiç bir gıda tüketmemeleri gerekir. Sağlıklı beslenmeye önem vermeleri gerekiyor. Şekerli gıdaları da hayatlarından çıkarmaları gerekiyor. Tereyağlı yumurta, zeytin, zeytinyağı, peynir, salata, domates, kavurma sabah kahvaltısında yemek size çok iyi gelecektir. Öğle yemeğini az yapın. Kemik suyu veya paça çorbası size iyi gelecektir. Akşam yemeğinde protein ağırlıklı beslenin. Salata ve turşunuzu da sofranızdan eksik etmeyin.

Bu tavsiyeleri yaptıktan sonra hipoglisemi rahatsızlığınız düzelecektir. Size verilen ilaçlar ile Hipoglisemi hastalığınız düzelmez sadece doğru beslenme düzeni ile düzeltebilirsiniz. Eskiden ekmek yememizi söylerlerdi fakat günümüzde ekmek ve türevlerini tüketmek sizi diyabet hastalığını götürür. Aşırı şişmanlıkta karbonhidratların ve şekerlerin fazla alımından kaynaklıdır. Ekmek yerine et ve yağ yemek insanı güçlendirecektir. Eskiler zenginliklerini gösterirken yağ ve et fazlalığından bahsederlerdi. Ekmek fazlalığından övünen zengin insan göremezdiniz. Ekmek yemek insan hasta eder ve içini boş bir makineye çevirir.

ninja-kaplumbagalar-pizza

Doğal Yoğurt ve Pizzanın Ülkemize Girişi

Beslenme menünüze evde kendinizin mayaladığı doğal ev yoğurdunu ekleyin. Doğal mayalı ev yoğurdu vücudunuzdaki zehirleri atmanıza ve toksinlerden kurtulmanıza katkı sağlayacaktır. Her şeyin işlenmiş ve kirletilmiş olduğu besinlerin içerisinde ev yoğurdu sizi bir çok tehlikeden koruyacaktır. Ev yoğurdunun yanında sirke ve turşuda yaparak sağlığınız için en iyi besinleri hazırlayabilirsiniz. İşlenmiş gıdalardan olabildiğince uzak durun. Eski zamanlarda bu kadar şeker hastası dünya üzerinde yoktu.

Genel olarak 1980 yılından sonra insanlar tahıllı gıdalara yöneltildi. Bu tarihten sonra hızlıca diyabet hastalığı artış gösterdi. 1990 yılında dünyaca ünlü bir pizza devi ülkemize girdi. O yıllarda kimse evine pizza siparişi vermiyordu. Bu pizza devi sadece bir kaç yıl dayanabildi ve ardından ülkemizi terk etti. O yıllarda kimse dışarıdan yemek siparişi vermiyordu, herkesin evinde kendi tenceresinde yemekleri pişiyordu. Ardından o pizza devi tekrardan ülkemize girdi. Bu sefer hepimizin bildiği çizgi film kahramanları ninja kaplumbağaları kullandılar. Onlar yemek olarak sadece pizza yiyorlardı. Ülkemizdeki insanlarda ninja kaplumbağalar sayesinde pizzaya alışmaya başladı. Ve artık ülkemizde pizzacılar satışlarını inanılmaz derecede arttırmaya başladı. O günden bugüne evlere ve iş yerlerine pizza siparişi yaygın hale geldi. Pizza ile birlikte hamburger yemek de insanları sağlığından etmiştir.

Hipoglisemi Hastaları İçin Tavsiyeler.

Admin

Site Yöneticisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir