Hipoglisemi Hastaları İçin Tavsiyeler

Hipoglisemi Hastaları İçin Tavsiyeler yazımızda şeker hastalığı öncesinde oluşan belirtileri gösteren rahatsızlık için almanız gereken önlemleri ve evde yapmanız gereken besinleri yazdık.

Ekmek Tüketmenin Zararları

Hipoglisemi Hastaları İçin Beslenmede Öneriler

Hipoglisemi hastaları hayatlarından karbonhidratları çıkarması gerekir. Ekmek, makarna, işlenmiş gıdalar, gluten içeren hiçbir gıdayı tüketmemeleri gerekiyor. Sağlıklı beslenmeye önem vermeleri gerekmektedir. Şekerli gıdaları da hayatlarından çıkarmaları gerekiyor. Tereyağlı yumurta, zeytin, zeytinyağı, peynir, salata, domates, kavurma gibi yiyecekleri sabah kahvaltısında yemek size çok iyi gelecektir. Öğle yemeğini az yapın. Kemik suyu veya paça çorbası size iyi gelecektir. Akşam yemeğinde protein ağırlıklı beslenin. Salata ve turşunuzu da sofranızdan eksik etmeyin. Akşam yemeğini çok geç yapmamaya dikkat edin.

Bu tavsiyeleri yaptıktan sonra hipoglisemi rahatsızlığınız düzelecektir. Size verilen ilaçlar ile Hipoglisemi hastalığınız düzelmez, sadece doğru beslenme düzeni ile düzeltebilirsiniz. Eskiden ekmek yememizi söylerlerdi, fakat günümüzde ekmek ve türevlerini tüketmek sizi diyabet hastalığına götürür. Aşırı şişmanlıkta karbonhidratların ve şekerlerin fazla alımından kaynaklıdır. Ekmek yerine et ve yağ yemek insanı güçlendirecektir. Eskiler zenginliklerini gösterirken yağ ve et fazlalığından bahsederlerdi. Ekmek fazlalığından övünen zengin insan göremezdiniz. Ekmek yemek insanı hasta eder ve içini boş bir makineye çevirir.

Jelatinin Kıvam Arttırıcı Olarak Kullanılması

Doğal Yoğurt ve Pizzanın Ülkemize Girişi

Beslenme menünüze evde kendinizin mayaladığı doğal ev yoğurdunu ekleyin. Doğal mayalı ev yoğurdu vücudunuzdaki zehirleri atmanıza ve toksinlerden kurtulmanıza katkı sağlayacaktır. Her şeyin işlenmiş ve kirletilmiş olduğu besinlerin içerisinde ev yoğurdu sizi bir çok tehlikeden koruyacaktır. Ev yoğurdunun yanında sirke ve turşuda yaparak, sağlığınız için en iyi besinleri hazırlayabilirsiniz. İşlenmiş gıdalardan olabildiğince uzak durun. Eski zamanlarda bu kadar şeker hastası dünya üzerinde yoktu.

Hipoglisemi Hastaları-Pizza
Ninja Kaplumbağalar ve Pizza

Genel olarak 1980 yılından sonra insanlar tahıllı gıdalara yöneltildi. Bu tarihten sonra hızlıca diyabet hastalığı artış gösterdi. 1990 yılında dünyaca ünlü bir pizza devi ülkemize girdi. O yıllarda kimse evine pizza siparişi vermiyordu. Bu pizza devi sadece birkaç yıl dayanabildi ve ardından ülkemizi terk etti. O yıllarda kimse dışarıdan yemek siparişi vermiyordu, herkesin evinde kendi tenceresinde yemekleri pişiyordu. Ardından o pizza devi tekrardan ülkemize girdi. Bu sefer hepimizin bildiği çizgi film kahramanları ninja kaplumbağaları kullandılar. Onlar yemek olarak sadece pizza yiyorlardı. Ülkemizdeki insanlarda ninja kaplumbağalar sayesinde pizzaya alışmaya başladı. Ve artık ülkemizde pizzacılar satışlarını inanılmaz derecede arttırmaya başladı. O günden bugüne evlere ve iş yerlerine pizza siparişi yaygın hale geldi. Pizza ile birlikte hamburger yemek de insanları sağlığından etmiştir.

Yorum yapın