MutfakSeyahatYaşam

Gölcük Köy Kahvaltısı Menüsü

Gölcük Köy Kahvaltısı Menüsü yazımızda Kocaeli’nin Gölcük bölgesinde turistik amaçlı gezebileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz yerleri ve muhteşem Kocaeli Köy kahvaltısı menüsünün içeriğini yazdık.

Gölcük Gezilecek Yerler

Gölcük, Kocaeli’nin bir ilçesidir. İzmit Körfezi’nin güney kıyısında yer alan bu ilçe müthiş doğası ve temiz havası ile insanların lezzetli ve doyurucu kahvaltı yapabileceği özel yerler arasındadır. Gölcük nüfusu 2016 yıl sonu verilene göre 156.901’ dir. Gölbaşı Restaurant, Nüzhetiye köyünde Alabalık tesisleri ve şelalesi keyifli zamanlar geçirip tadına doyamayacağınız lezzetleri size sunmaktadır. Yazlık Beldesine bağlı Kadırga Mesire alanı, Kavaklı-Değirmendere-Halıdere-Ulaşlı Sahil Şeridi ve Sosyal Tesisleri ise etkinlikler açısından son derece önemli yerlerdir. Gölcük’te kahvaltı dışında Aytepe, Beşkayalar Tabiat Parkı, Ayazma Camii, Cirbin Ali Mağarası gezilebilecek yerler arasındadır.

Yazlık Ilıca Tesisleri
Ilıca Tesisleri

Gölcük Köy Kahvaltısı Menüsü

Gölcük kahvaltısının içeriğinde özel manda kaymağı bulunmaktadır. Bolu ve yerel yörelerden kaymak getirilmektedir. Doğal bal ile kaymağın güzel uyumu yakalanmıştır. Bolu patatesi de kızartılarak kahvaltıda sunulmaktadır. Güveçte patlıcan kızartması soslu bir şekilde insanlara sunulmaktadır. Reçel çeşitleri, sucuklu yumurta bulunmaktadır. Sucuklar Bolu’nun yöresel sucuklarından seçilmiştir. Birkaç çeşit köy peyniri kahvaltı menüsünde yer almaktadır. Sigara böreği, zeytin çeşitleri, tahin, tereyağı da yer almaktadır. 2 kişi için hazırlanan kahvaltıda yörede bulabileceğiniz tüm kahvaltılık yiyecekler sunulmaktadır. Çay sınırsız bir şekilde tüketilebilmektedir.

2018 yılı Gölcük serpme kahvaltı kişi başı 35 TL’dir. Tüm kahvaltılardan sonra kahve ikramı da sunulmaktadır. Kışın şömine başında sıcak bir şekilde kahvaltınızı yapabiliyorken, yazında manzara eşliğinde güzel bir kahvaltı yapmanın keyfine varacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir