MutfakYaşam

Eski Nusr-Et Çalışanı, Londra Restoranının Zengin İnsanlar İçin McDonalds Olduğunu Söylüyor

Eski Nusr-Et Çalışanı, Londra Restoranının Zengin İnsanlar İçin McDonalds Olduğunu Söylüyor

Eski Nusr-Et Çalışanı, Londra Restoranının Zengin İnsanlar İçin McDonalds Olduğunu ve Dondurulmuş Patates Kızartması Verildiğini Söyledi

Eski bir Salt Bae çalışanı, Mail Online’a Londra restoranının “ahlaksız” olduğunu söyledi. Eylül ayında Londra’da açılan Nusr-Et, fiyatlarıyla kısa sürede büyük ilgi gördü. Guillermo Perez, biftek için 850 dolara kadar ücret alan restoranı donmuş patates kızartması kullanarak gördüğünü söyledi.

Mail Online’da Perşembe günü yayınlanan bir makaleye göre, Salt Bae’nin Londra restoranının eski bir çalışanı olduğunu söyleyen bir adam, dondurulmuş patates kızartması servis ettiği için “McDonald’s zenginler için” olarak nitelendirdi.

Mail Online’dan Laurence Dollimore’a Ocak ayında kovulana kadar Knightsbridge’deki Nusr-Et’te şarap garsonu olarak çalıştığını söyleyen Guillermo Perez, restoranın fiyat artışları nedeniyle “ahlaksız” olduğunu söyledi. 1.000 £ veya 1.400 $ değerindeki şarap şişeleri için 3.000 £ veya 4.000 $ civarında ücret aldığını söyledi.

Sosyal medyayı ilk kez 2017 yılında kasıp kavuran ve daha çok Salt Bae olarak bilinen Nusret Gökçe, geçtiğimiz Eylül ayında Londra Knightsbridge’de Nusr-Et lokasyonunu açarak yüksek fiyatlarıyla hemen dikkatleri üzerine çekmişti. Bir biftek için 850 dolar ve bir kutu Red Bull için 15 dolar alan Twitter’daki bazı kullanıcılar, restoranın fiyatlarını “fahşetli” olarak nitelendirdi.

“Bir gün büyük bir paket donmuş cips gördüm ve ‘gerçekten mi? İnsanlara hizmet ettiğimiz bu mu?’ diye düşündüm. Perez, Mail Online’a verdiği demeçte, dükkandan alabileceğiniz Heinz ketçap ve mayonezleri de vardı.

Nusr-Et ve Gökçe restoranının temsilcileri, Insider’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Mail Online’a 30 yaşında ve aslen Madridli olduğunu söyleyen Perez, sekiz yıldır sommelier olarak çalıştığını ve bir vardiya sırasında avokado ve pirinç yediği için şirketten kovulduğunu iddia etti. Perez’e göre, çalışanların saat 17:30’dan sonra personel kantininden yemek yemelerine izin verilmedi ve beraberinde getirdiği yemeğin kendisine ait olduğunu açıklamasına rağmen, 30 dakika sonra İK ile buluşmasının söylendiğini söyledi.

Görüşme sırasında Perez, kendisine ertesi gün işe dönmemesinin söylendiğini söyledi. Mail Online’a göre, kovulma gerekçesi için İK’ya baskı yaptığını ve kendisine yeterli şarap satmadığı söylendiğini söyledi. Perez, yakında lüks bir yolcu gemisinde sommelier olarak yeni bir işe başlayacağını da sözlerine ekledi.

Eleştirilere rağmen, restoran zinciri hala ünlüler arasında popüler olduğunu kanıtladı. David Beckham ve Jason Statham dahil olmak üzere restoranlarda Nusret Gökçe ile Instagram fotoğrafları paylaştı.

Eski Nusr-Et Çalışanı, Londra Restoranının Zengin İnsanlar İçin McDonalds Olduğunu Söylüyor-Kaynak: insider.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir