Doğumdan Sonra Karın Germe Ameliyatı Yaptırmak

Doğumdan Sonra Karın Germe Ameliyatı Yaptırmak yazımızda bazı annelerin doğumdan sonra fazla kilo almaları nedeniyle karın çevresinde oluşan çatlaklar ve bozulmaların tedavisinde spor ve beslenme yaptıktan sonra estetik açıdan yapılan karın germe ameliyatını yazdık.

Doğumdan Sonra Oluşan Çatlaklar İçin Karın Germe Ameliyatı

Annelerin doğum sonrasındaki en büyük şikayetleri arasında fazla kilolara bağlı olarak yağ oluşması ve çatlakların oluşmasıdır. Kimi anneler hamilelik sürecinden kendisini iyi kontrol ederek, hiçbir şikayet olmadan çocuğunu doğurabilmektedir. Kimisinde genetikler rol oynayarak aynı şekilde hiçbir sıkıntı yaşanmaz. Fazla kiloları olan anneler ise doğum sonrası karın germe ameliyatını çok sık yaptırmaktadır. Bu ameliyatlar zayıflama ameliyatları değildir, doğum sonrasında oluşan deformasyonları düzeltmektedir. Plastik cerrahi de aşırı kilolu olanlara çok fazla bir işlem yapılamamaktadır. Doğumdan sonra ilk 1 yıl geçtikten sonra uygun olan anneye cerrahi işlem yapılmaktadır. Diyet, spor ve egzersiz süreçlerini gerçekleştiren annelere karın germe ameliyatı yapılmaktadır.

Çatlak olan alanda en geçerli yöntem karın germe ameliyatıdır. Çatlak olan alan tamamıyla cerrahi yöntemle çıkarılıp hastanın çatlaklardan kurtulması sağlanmaktadır. Karın germe hastasının iyi seçilmesi gerekir. Hastanın beklentileri ile sonuç arasındaki ilişki iyi değerlendirilmelidir. Hastanın ameliyata uygun olup olmadığı doktorun yapacağı muayene ile belirlenmektedir. Annelerin mutlaka hayatına sporu, sağlıklı beslenmeyi ve yaşama biçimini sokması gerekiyor. Ameliyat sonrası fazla kilo alımlarında yine eski durum söz konusu olabilmektedir.

Gebelik Öncesi-3 Aylık Gebe

Ameliyat Çeşitleri

Karım germe ameliyatında iki tip kullanılmaktadır. Minik karın germe ameliyatı sezaryen kesiği kadar kısa kesik ile yapılmaktadır. Klasik karın germe ameliyatında bikini bölgesinde iki kemik arasında olacak şekilde yay şeklinde bir iz olmaktadır. Bu ameliyatta hastaların genellikle göbek çevresiyle ilgili problemleri olmaktadır. Göbeğin tekrardan şekillendirilmesi de ameliyatın içerisinde yer almaktadır. Hastanın kilo alıp vermesiyle birlikte hormonal sisteminde değişmesiyle vücutta bir takım değişiklikler olmaktadır. Doğum sonrası anneler bu değişikliklerin bir kısmını geri döndürebilirken, bir kısmını geriye döndürememektedir. Genetiği iyi olanlarda böyle sıkıntılar yaşanmamaktadır. Psikolojik olarak annelerin vücudunu geriye döndürmesi mutlu olmalarını sağlayacaktır.

Doğumdan Sonra Karın Germe Ameliyatı Yaptırmak-Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Altuğhan Cahit Vural’ın videosundan yardım alınmıştır.

Yorum yapın