Ekonomi ve ParaHaber

Çağ Çelik Demir Çelik İhracatını Büyütmeye Devam Ediyor

Çağ Çelik Demir Çelik İhracatını Büyütmeye Devam Ediyor yazımızda Karabük ilinin demir-çelik şirketlerinden olan Çağ Çeliğin ihracat rakamlarında ilerleyişini ve ülkeye kazandırdığı gücü yazdık.

Çağ Çelik Şirketinin İstikrarlı Büyümesi

Karabük ili demir-çelik üretiminde dünyada ön sıralarda yer almaktadır. Toplamda 100 ülkeye demir çelik ürünleri ihraç etmektedir. Kardemir gibi büyük demir çelik şirketinden olan Çağ çeliğin 39 yıllık bir tarihi bulunmaktadır. 1978 yılında kurulmuştur. İhracatta yaptığı yatırımlar ile büyümeyi başarmıştır. 1980’li yıllarda ticari profil ihracatına başlamışlardır. Dış ticaret yapan firmalara fason üretim yaparak Çağ Çelik işlerine başlamıştır. 2000 yılına kadar fason üretime devam etmişlerdir. 2000 yılından sonra kendi markası ile ihracat yapmaya başlamıştır.

Çağ Çelik fabrikası Karabük’te 40 bin metre karelik kapalı alanda 550 çalışanı ile üretimine devam etmektedir. Yıllık üretmiş oldukları 400 bin ton  demir çeliğin %70 kadarını ihraç etmektedirler. Demir çelik ürünleri konteynerlara koyulup dünyanın bir çok değişik noktasına gönderilmektedir. Kolay ve hızlı teslimat olması nedeniyle demir ve çelik ihracatları hızlı bir şekilde artmıştır.

2001 yılında Batı Karadeniz bölgesinin en büyük atık arıtma tesisini kurmuşlardır. Çevreye saygılı üretimin duyarlılığını sergileyerek Çevre beratı ödülüne layık görülmüştür. Yine çevre duyarlılığını gösteren, kuzey bölgesinde ilk olan doğalgaz ile çalışan tav fırını devreye alınmıştır.

Çağ Çelik Demir Çelik
Fabrika

Demir-Çelik İhracatında İlk 3 İçinde Yer Almak

Şirket olarak 2002 yılından beri demir çelik alanında ilk 3 ihracatçı arasına girmeyi başarmıştır. Çağ Çelik’de toplamda 600 çeşit ürün üretilmektedir. 11 ana sektörde bu ürünler müşterilere ulaştırılmaktadır. Gemi, makine, inşaat, endüstri gibi alanlar en büyük ihracat sektörlerini oluşturmaktadır. Şirket daha da büyümek için ürün çeşitliliğini arttırarak farklı ticaret pazarlarına da girmeyi hedeflemektedir. 100 olan ülke sayısını en yakın zamanda 130 ülkeye çıkarma hedefleri bulunmaktadır. Demir çelik ihracatı inşaat ile birlikte yüksek döviz getiren ürünleri arasında yer almaktadır.

Çağ Çelik Demir Çelik Karabük

ÇAĞ ÇELİK DEMİR ve ÇELİK ENDÜSTRİ A.Ş. İletişim

Merkez :

Adres :  Çag Çelik Plaza, Esenşehir, Emek Mh. NATO Yolu Cd. No:286 Sancaktepe / İSTANBUL/ TÜRKİYE
Telefon : +90 216 364 43 00     /  Fax :  +90 216 420 38 53
Genel Email : [email protected]
Sekreterya Email : [email protected]

Fabrika:

Adres : Üniversite Mh. Kamil Güleç Cd. No:41  KARABÜK / TÜRKİYE
Telefon : +90 370 433 80 00 /  Fax :  +90 370 433 14 73
Sekreterya Email : [email protected]

Web site: www.cagcelik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir