Anasayfa » Sağlık » Bağırsak Kurtları, Kurdeşen, Kaşıntılar, Kabızlık İçin Tarifler

Bağırsak Kurtları, Kurdeşen, Kaşıntılar, Kabızlık İçin Tarifler

Bağırsak Kurtları-Kaşıntılar

Bağırsak Kurtları, Kurdeşen, Kaşıntılar, Kabızlık İçin Tarifler yazımızda bağırsak kurtları, kurdeşen, kaşıntılar ve kabızlık için doğal tedavileri yazdık.

Basur-Bağırsak İltihabı

Bağırsak Kurtları İçin Kekik (Kıl Kurdu)

Bağırsak kurdu ve çocuklarınızda bulunan kıl kurdunun geçmesi için 1 tutam kekiği 1 bardak suyun içine atın ve 5 dakika bekledikten sonra süzüp bağırsak kurdu olana içirin. Aç karnına içilmesi uygundur. Diğer bir tarif ise kabak çekirdeği yağını günde bir defa tok karnına tüketebilirsiniz.

Bağırsak Kurtları-Kurdeşen
Kurdeşen

Kurdeşen

Kurdeşenlerin geçmesi için öncelikle beslenmenize dikkat edin. Yediğiniz sağlıksız yiyecekler nedeniyle kurdeşen olmuş olabilirsiniz. Çoğunlukla yüz bölgesi ve kafa bölgesinde görülür. Tedavisi için doğal yapılan elma sirkesini pamuk yardımıyla kaşınan yerinize sürün. Kurdeşen olan bölgeniz iyileşecektir. Kulağınız için kulak çöpünü elma sirkesine daldırın ve kulağınızda gezdirin.

Denge Bozukluğu-Deri Hastalıkları
Kaşıntı

Vücutta Geçmeyen Kaşıntılar

Eskiden olmayan ve yeni başlayan kaşıntılar için iki adet çözüm önerimiz vardır. Tüm vücutta oluşan kaşıntı nedeniyle doktora gittiniz ve size bir tedavi uygulayamadıysa şunları deneyin. Fazla çay içiyorsanız azaltın. Her çay içende bu kaşınma sorunu olmaz, fakat genetik yapınıza göre fazla çay içince sizde kaşıntı olabilir. Susamlı simit veya susamlı helvadan uzak durmalısınız. Yerli susamda bir sıkıntı yoktur, fakat almış olduğunuz yiyeceklerde kullanılan ithal susamlar sizde kaşıntıya neden olabilir. Bu iki çözümü deneyin. Acılı yiyeceklerden uzak durun. 1 ay boyunca bu önerileri uygulayın farkı göreceksiniz.

Kaşıntıyı Geçirici Tarif

Yeşil olarak kurutulmuş yulaf samanı sizdeki kaşıntıları geçirecektir. 1 tatlı kaşığı yulaf samanını 5 dakika kaynatın 1 bardak su kadar hazırlayın. Kaşınan yerlerinize yulaf samanını sürün.

Bağırsak Kurtları-Kabızlık İçin Tarifler
Kabızlık

Kabızlığı Geçirici Tarif

Uzun süreli geçmeyen kabızlıklar için her öğününüzde bir avuç kadar zeytinyağlı pırasa yemeği tüketmek bağırsak florasanı düzenleyecektir. Bu da rahatça tuvaletinizi yapmanıza katkı sağlayacaktır. Bunun yanında sabah kahvaltısında zeytinyağını eksik etmeyin. 10-15 gün kabız kalanlar için portakal yaprağı çok önemlidir. 7-8 tane taze portakal yaprağını 1 bardak suda 10 dakika kaynatıp ılımaya bırakın. Günde 1 defa içerseniz ağır kabızlığınız geçecektir.

Similar Posts

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir