Anasayfa » Sağlık » Ayak Kokusu İçin Doğal Çözümler

Ayak Kokusu İçin Doğal Çözümler

Ayak Mantarı Çözüm Karışımı

Ayak Kokusu İçin Doğal Çözümler yazımızda iki aşamadan oluşan doğal çözümle, ayaklarınızdaki mikroplardan ve kötü kokudan kurtulup kötü enerjiyi atacağınız karışımları yazdık.

Ayak Kokusu İçin Doğal Karışımlar

Malzemeler

  • Su
  • 1 kahve fincanı sirke
  • 1 çorba kaşığı karbonat

Hazırlanışı

Ayakların kokmaması için ilk önce ayaklarınızı yıkadıktan sonra iyice kurulayın. Dışarıdan eve geldiğinizde bir kovaya su doldurun. İçerisine biraz tuz dökün. 1 kahve fincanı kadar her hangi bir sirke dökün. 1 çorba kaşığı kadar karbonatı döküp iyice karıştırın. Ayağınızı bu suda iyice bekletin. Bu şekilde hem negatif enerjiniz gider, hemde ayağınızda bulunan mikroplar temizlenmiş olur. Ayrıca üzerinizdeki nazarı da alır. Ayaklarınızı bir bez veya gazete ile kurulayın. Bu işlemi yaptıktan sonra aşağıdaki tarifi uygulayın.

Malzemeler

  • 3 çorba kaşığı deniz tuzu
  • 1 kahve fincanı taze nane
  • 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

Bir kabın içine turşu yaptığınız 3 çorba kaşığı kadar tuzu koyun. 1 kahve fincanı kadar dövülmüş taze nane ekleyin. Üzerlerine 2 çorba kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı dökün. Malzemeleri elinizle karıştırın. İsteyenler ayaklarını içinde bekletebilir, isteyenler banyosunda bulunan suya katabilir, isteyenlerde bir tülbente koyup banyoda vücuduna uygulayabilir. Bu karışım size şifa olacaktır.

Not: Şehirde yaşayanlar vücutlarında biriken fazla elektriği toprağa basarak atabilir.

Ayak Kokusu İçin Doğal Çözümler-Suna Dumankaya‘nın videosundan yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir