Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Apple, Microsoft ve Google’a Karşı Bulut Depolama Savaşlarında Büyük Bir Darbe İndiriyor!

Apple, Microsoft ve Google’a Karşı Bulut Depolama Savaşlarında Büyük Bir Darbe İndiriyor!

Apple, Microsoft ve Google'a Karşı Bulut Depolama

Apple, Microsoft ve Google’a Karşı Bulut Depolama Savaşlarında Büyük Bir Darbe İndiriyor!

Apple, Microsoft ve Google’a Karşı Bulut Depolama Savaşlarında Büyük Bir Darbe İndiriyor!

Apple, sürekli büyüyen dijital ayak izlerimize yanıt olarak iCloud+ bulut depolama planlarındaki en büyük genişletmeyi resmi olarak başlattı.

Müşteriler, yeni 6 TB ve 12 TB planlarının lansmanı sayesinde ilk defa, 2 TB’tan çok daha büyük tahsisatlara başlangıçtan itibaren kaydolabilecekler.

İlk olarak iPhone 15 ailesi ve Apple Watch’un Series 9 ve Ultra 2 versiyonlarının tanıtıldığı son Apple etkinliğinde duyurulan iCloud+ genişletmesi, depolama seçeneklerini yükseltmek isteyenler için harika bir haber olmalı.

iCloud+ Desteği

iCloud+, iPad’ler ve Mac’ler de dahil olmak üzere Apple’ın tüm donanımlarına düzgün bir şekilde entegre olması sayesinde, kendi türünde en sık kullanılan bulut depolama hizmetlerinden biridir. Ücretsiz 5 GB sınırının ötesinde, kullanıcılar ücret karşılığında 50 GB, 200 GB ve 2 TB’a kadar genişletmeyi seçebilirler.

İlerleyen süreçte, iCloud+ aboneleri depolama alanlarını ayda 29,99 $ / 26,99 £ / 44,99 AU $ karşılığında 6 TB plana veya ayda 59,99 $ / 54,99 £ / 89,99 AU $ karşılığında 12 TB plana yükseltebilecekler.

Şimdiye kadar 2 TB’tan fazlasını arayan kullanıcıların, normal belirlenen fiyat üzerinden ek 50 GB, 200 GB veya 2 TB için ödeme yapması gerekiyordu.

Apple, iki yeni planın hâlâ Özel Aktarma, E-postamı Gizle, Özel E-posta Etki Alanları ve HomeKit Güvenli Video gibi “premium özelliklere” erişebileceğini doğruladı ancak bu daha pahalı planların herhangi bir ek avantaj sağlayıp sağlayamayacağı belli değil.

Apple’ın bu yılki cihazlara yönelik çevresel çalışmalarına büyük önem verdiği göz önüne alındığında, müşterilerini depolamalarını yükseltmeye teşvik etme kararı biraz mantığa aykırı görünüyor. Veri merkezleri büyük miktarlarda enerji, su ve diğer kaynakları tüketmekle ünlüdür.

Kaynak: techradar

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir