Bilim ve TeknolojiEkonomi ve Para

Analistler, Bitcoin’in Kripto Piyasası Hakimiyetinin Yüzde 50’ye Çıktığını Söyledi!

Analistler, Bitcoin‘in Kripto Piyasası Hakimiyetinin Yüzde 50’ye Çıktığını Söyledi!

Analistler, Bitcoin’in Kripto Piyasası Hakimiyetinin Yüzde 50’ye Çıktığını Söyledi!

Bitcoin ( BTC ) geçen ay boyunca işlem görüyor – şu anki fiyatı 26.700 dolar, esasen 30 gün öncesine göre sabit – ancak kripto para birimi sektörünün geri kalanına yönelik riskler arttıkça pazar hakimiyeti de artıyor.

Toplam dijital varlık pazarındaki en büyük kripto para biriminin payını takip eden Bitcoin pazarı hakimiyet oranı, Pazartesi günü erken saatlerde %50,2’ye yükseldi; bir aydaki en güçlü seviyesi ve Haziran ayı sonunda ulaştığı 26 ayın en yüksek seviyesi olan %52’ye yakın.

Daha geniş bir bakış açısıyla bakıldığında, Bitcoin’in pazar hakimiyeti, varlık yöneticisi BlackRock‘un spot BTC borsa yatırım fonu için başvuruda bulunmasının umutları artırmasının ardından Haziran ayında %52 seviyesine çıkmadan önce iki yıldan fazla bir süre boyunca %39 ile %49 arasında bir aralıktaydı. Varlığa büyük miktarda girişin serbest bırakılması sağlandı.

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport’un araştırma başkanı Markus Thielen, Pazartesi günü CoinDeskTV’ye verdiği röportajda BTC’nin ETF listelerinden daha fazla “potansiyel satın alma baskısı” aldığını, altcoinler olarak da bilinen alternatif kripto para birimlerinin ise düşüş eşiğinde olabileceğini açıkladı. İflas eden borsa FTX’in token satışlarının, azalan Ethereum protokol gelirlerinin ve risk sermayesi yatırımcılarının token satmasına olanak tanıyan yaklaşan token kilitlerinin altcoin piyasasındaki riskler arasında yer aldığını belirtti.

Thielen, “BTC bu yıl şu ana kadar temmuz ayında zirveye ulaştı, ETH ise nisan ayında zirveye ulaştı” dedi. “Bütün bu [ETF] duyuruları altcoinlere, hatta Ethereum’a bile pek fayda sağlamadı.”

Makro analisti Noelle Acheson, bitcoin’in, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYFDS) tarafından Pazartesi günü önerilen en son düzenleyici değişikliklerden muhtemelen fayda sağlayacağını belirtti; bunlar arasında kripto para birimlerinin borsalarda listelenmesine yönelik daha katı kurallar bulunurken aynı zamanda BTC’nin lisans sahiplerinin dijital varlık olarak yeşil listeye alınması da yer alıyor. daha fazla düzenleme engeli olmadan listeleyebilir veya saklayabilir.

Acheson bir haber bülteninde şöyle yazdı: “Kripto piyasaları üzerindeki ani etki, ‘güvenli’ kripto varlığı statüsünü pekiştirdiği için BTC’ye daha fazla dönüş olabilir.”

Kaynak: coindesk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir