İçeriğe geç
Anasayfa » Yaşam » WhyShy Sokak Şakaları

WhyShy Sokak Şakaları

WhyShy Sokak Şakaları YouTube Kanalı

WhyShy Sokak Şakaları yazımızda YouTube kanalının içeriğini, nasıl geliştiğini, ekibin çalışma prensibini, kanalın kurulmasını ve sokakta insanlarla video çekme taktiğini yazdık.

YouTube WhyShy Sokak Şakaları

WhyShy, güncel olarak sokaklarda kaliteli şakalar yapan bir ekibin oluşturduğu YouTube kanalıdır. Mayıs 2015 yılında kurulmuştur. Başlangıçta 3 kişi iken şu anda 2 kişi olarak çekimlerini sürdürmektedirler. Hafta da 1 tane video çekerek dünya üzerinde sokakta şakalar ve güzel içerikler oluşturan tek YouTube kanalı olmayı başarmışlardır. Hazırlamış oldukları videolar sadece sokakta geçmekte ayrıca anlamlı ve eğlenceli içeriklerle insanları mutlu etmektedirler. Şuanda YouTube’da 464 bin takipçileri vardır, izlenme sayıları da oldukça fazladır. Takipçi sayılarının diğer ünlü YouTube kanallarına göre yüksek olmamasının nedeni izleyici kitlesinin 20-35 yaş arası olmasıdır. Küçük yaşta olan izleyiciler kanalları daha çok takip ederken, büyük yaşta olanlar videoyu izleyip geçmektedir.

WhyShy, video konularını oldukça zeki ve anlamlı bir şekilde seçmektedirler. Önemli günleri kendi konseptleri içerisinde uyarlayarak sokakta video haline getirmektedirler. Doğal sosyal deneyler yaparak insanların yapılan harekete tepsileri ölçülmektedir. Şuanda WhyShy ekibi, Türkiye’de sosyal deney ve şaka videoları çekerek insanların hoşuna giden videolar hazırlamaktadır. WhyShy’ın bazı deney ve şakaları dünyaca ünlü sitelerde gösterilmiştir.

WhyShy Sokak Şakaları YouTube
Halil Sayan ve Uğur Yüksek

WhyShy’ın Kurulması

WhyShy sokak şakaları ekibini Uğur Yüksek ve Halil Sayan oluşturmaktadır. Uğur Yüksek, WhyShy kanalını açmadan önce iyi bir YouTube izleyici olduğunu anlatıyor. Şaka yapmayı sevdiğini fakat sosyal deney yapmayla birleştirip bir kanal açmayı planlamış. İzlemiş olduğu şaka videolarından heyecan duymuş ve gelen tepkileri merak etmiştir. Yapılan şakaların Amerika’da olması ve Türkiye’ye uyarlanmasının getireceği durumu merak ederek kanal açmaya karar vermişler. Başlarda ufak tedirginlikler yaşamışlar daha sonrasında yapmış oldukları işin heyecanıyla devam ettirmişlerdir.

Halil Sayan yapmış oldukları ayna deneyini anlatıyor. Ayna deneyi yaparken amaçlarının kişileri mutlu etmek olduğunu ve kendilerini değerli hissetmelerini sağlamak olduğunu belirtiyor. Fakat ilk 10 kişi aynaya bakmadılar bile ve durum kötüye gitmeye başlamıştı. Arkanda dünyanın en güzel en yakışıklı kişisi var gibi sözler söyleyerek kişinin arkasına bakması ve aynada kendisini görmesi amaçlanmıştı. İnsanlar arkaya bakmak bir yana dalga geçmişlerdir. Daha sonraki kişilere yaklaşım biçimi değiştirildikten sonra arkaya bakmaları ve aynada kendilerini görmeleri sağlanabilmiştir.

İşe Gitmeden Evden Para-Youtubers

Sokakta İnsanlarla Video Çekmenin Yolları

İnsanlarla video çekerken merhaba, pardon gibi sözler yerine direkt işin tam ortasından girerek kişinin reddetmesi engellenir. Yoksa sizi anketör veya para isteyici olarak kabul ederler ve video çekmenizi zorlaştırırlar. Emekli ve yaşlı amcalar sohbete açık olurken diğer yaşlarda olanlar sohbete kuşkuyla bakabilmektedir. Sokak deneyi veya şakası yapılacak kişilere rahat ve girişken bir tavır ile yaklaşmalı ve video çekmelisiniz. Aşırı hareketler yapmak insanları sinirlendirecektir.

WhyShy Sokak Şakaları kanalı için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir