Araçlar

Toyota Aygo X, Ucuz ve Neşeli Şehir Arabasını Temsil Ediyor

Toyota Aygo X, Ucuz ve Neşeli Şehir Arabasını Temsil Ediyor

Toyota Aygo X, Avrupa’nın Ucuz ve Neşeli Şehir Arabası

Toyota, 2021’in başlarında Avrupa‘nın şehir otomobili segmentine bağlı kaldığını ve Aygo X’i piyasaya sürerek sözünü tuttuğunu söyledi. Serinin alt kısmında, Yaris‘in altında konumlandırılan hatchback, sağlam bir görünüm ve daha fazla teknoloji ile sıfırdan yeniden tasarlandı.

Aygo’nun ilk iki nesli Toyota ve PSA Peugeot-Citroën ( şimdi Stellantis’in bir parçası ) tarafından ortaklaşa geliştirilirken, üçüncü nesil model yalnızca Japon firması tarafından tasarlandı; eski Fransız ortakları segmentten ayrılıyor gibi görünüyor. Hâlâ bazı Fransız genleri var: Toyota’nın Fransa’nın güneyindeki tasarım stüdyosundan çıkan Aygo X Prologue konsepti tarafından ön izlemesi yapıldı. SUV etkisi önemli ölçüde azaltıldı, ancak Aygo X, selefinden daha iri bir görünüme sahip ve Toyota buna crossover diyor.

Toyota Aygo X Araba

Hala bir şehir arabası. Yaklaşık 146 inç uzunluğa, 68 inç genişliğe ve 60 inç yüksekliğe kadar uzanıyor, bu nedenle Avrupa’nın kalabalık şehir merkezleri için boyutlandırılmıştır. Ve selefi ile hiçbir gövde panelini paylaşmasa da, kısmen camdan yapılmış bir arka kapak sayesinde bir Aygo olarak tanınabilir. Alıcılar, ek bir ücret karşılığında geri çekilebilir bir kanvas üst sipariş edebilir. Son Aygo da bir tane teklif etti, ancak yeni otomobilin üst kısmı daha büyük bir açıklığa sahip.

Toyota Aygo X Araba

Dikkat Çeken Özellikleri

Aygo X’i, Aygo’dan daha uzun, daha geniş ve daha uzun yapmak, Toyota’nın sürücülere insanlar ve donanımlar için daha fazla alan sağlamasına izin verdi. İçeride, X tanımı tasarım ve teknoloji departmanına önemli güncellemeler getiriyor gibi görünüyor. Bilgi-eğlence sisteminin dokunmatik ekranı sonradan düşünülmüş gibi takılmak yerine panoya düzgün bir şekilde entegre edilmiştir ve bulut tabanlı navigasyon sistemi, kablosuz cihaz şarj cihazı ve kablosuz Apple CarPlay gibi bu segmentte yaygın olarak bulunmayan özelliklerle birlikte üst sınıf donanım seviyeleri mevcuttur. ve Android Auto bağlantısı bulunuyor. Basın çekimlerinin lüks bir model gösterdiğini unutmayın. Daha ucuz donanım seviyeleri görünecek ve hissedilecek, iyi… daha ucuz olacaktır.

Güç, ikinci nesil modelin 72 beygir gücü ve 69 pound-feet tork geliştiren 1.0 litrelik üç silindirli motorunun evriminden geliyor. Üçlü, ön tekerlekleri beş ileri manuel şanzımanla döndürüyor, ancak artık vites değiştirmek istemeyen Avrupalı ​​sürücülerin sayısı her yıl artıyor, bu nedenle CVT isteğe bağlı.

Avrupa’daki Toyota bayileri, 2022 yılında Aygo X‘i teslim almaya başlayacak. Fiyat bilgisi, modelin satış tarihine yakın bir tarihte açıklanacaktır.

Toyota Aygo X, Ucuz ve Neşeli Şehir Arabasını Temsil Ediyor-Kaynak: autoblog.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir