İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Mark Jenney, Evsiz Bir Dönem Yaşadıktan Sonra Şimdi Haftada 1 Saat Çalışarak Airbnb’ler İnşa Ediyor

Mark Jenney, Evsiz Bir Dönem Yaşadıktan Sonra Şimdi Haftada 1 Saat Çalışarak Airbnb’ler İnşa Ediyor

Mark Jenney, Evsiz Bir Dönem

Mark Jenney, Evsiz Bir Dönem Yaşadıktan Sonra Şimdi Haftada 1 Saat Çalışarak Airbnb‘ler İnşa Ediyor

Mark Jenney, Evsiz Bir Dönem Yaşadıktan Sonra Şimdi Haftada 1 Saat Çalışarak Airbnb’ler İnşa Ediyor

Haftada 30 dakika ile 1 saat arası çalışarak milyonlarca dolar kazanmaya çalışmak hayal gibi geliyor.

Aslında bu anlatı bir vakıf fonu çocuğunun yaşam tarzına çok benziyor. Ancak Mark Jenney için durum hiç de öyle değil. Şu anda 20’den fazla benzersiz lüks Airbnb mülkünden oluşan bir portföye sahip olmasına rağmen, Jenney aslında evsiz büyüdü.

Girişimci Noah Kagan ile YouTube röportajında ​​Jenney, zor durumdaki bir evde büyümenin öyküsünü paylaşıyor. Babasının arabasıyla McDonald’s’a gidip tek bir hamburger satın aldığı ve bunun o sırada yaklaşık 0,59 dolar olduğunu tahmin ettiği bir hamburger satın aldığı ve bunu Jenney ile erkek kardeşi arasında paylaşmak üzere bölüştüğü anısını hatırlıyor.

“Babam bir hamburger alıp ikiye böler, yarısını kardeşime, yarısını da bana verirdi” dedi.

Jenney, babasının para yönetimi konusunda iyi olmadığını ve sokakta yaşamasalar da ailesinin iki yıl boyunca şehrin kötü bir bölgesinde, duşu olmayan küçük bir lastik dükkanının arkasında bir odayı paylaştığını itiraf ediyor.

Çocukluğu kolay olmasa da Jenney, enerjisini başarılı olmasını ve büyüdüğünden daha fazla para kazanmasını sağlayacak bir strateji bulmaya harcadı.

Nasıl Başladı?

Jenney zenginliği ilk kez 13 yaşındayken New York’taki kuzenlerini ziyaret ettiğinde deneyimledi. Zenginliklerinin ve daha da önemlisi mutluluklarının birleşimi onu da aynı şeyi aramaya yöneltti. Yolculuktan sonra Jenney biraz para topladı ve borsa hakkında bilgi edinmek için kitaplar satın aldı. Geleceğinin finans alanında olacağını düşündü ama sonunda bunun kendisine göre olmadığına karar verdi. Ancak zenginlik yaratma isteği devam etti.

Jenney ilk milyon dolarını web sitesi oluşturma işinden kazandı. Ancak para harika olsa da yaşam tarzı öyle değildi. Hiçbir şey otomatik olmadığı için günün 14 saatini ekran başında siparişleri elle doldurarak geçiriyordu.

Jenney de o zamanlar oldukça gençti ve hiçbir şeyi yoktu. Parasını nasıl yöneteceğini bilmiyordu ve bunun sonucunda hepsini havaya uçurdu.

Dersler alındı ​​ve Jenney iş kurmaya devam etti. Ancak bunların hepsi tek kişilik bir gösteriydi ve eğer ilgilenmiyor ya da yatırım yapmıyorsa onları kapatırdı. Başarılı olsalar bile.

Nasıl Gidiyor?

Yıllar geçtikçe, satışları 1 milyar dolara ulaşan 30’dan fazla farklı işletme başlatıp kapattığını iddia ediyor, ancak bunların hepsi uygun değildi. İnanmadığı bir şeyi yapmak istemiyordu ve zaman zaman kendisini “yılan yağı satıcısı gibi hissettiğini” itiraf ediyor.

Jenney, en çok tanınan işi olan RV Share‘i kurmaya başladığında, aynı anda birden fazla işte çalışmak yerine tek bir işte çalışmaya karar verdi. İnanılmaz derecede başarılı olmasına rağmen sonunda Jenney ve ortakları RV Share’i satmaya karar verdi. Hissedar olarak kalmasına rağmen, kararının ardındaki ana sebep olarak tükenmişliği gösterdi.

Mali başarısına rağmen Jenney bir dahi olmadığını hemen itiraf ediyor. Bununla birlikte, milyoner olmanın kolay olmadığı, bir planın bulunmadığı ve ne zaman ilerlemeniz, ne zaman durmanız gerektiğini anlamanız gerektiği konusunda da uyarma konusunda aynı derecede hızlı.

“Dünya dinamiktir” dedi. “Yol boyunca öğrenmelisin.”

Artık günlerini (aslında haftada 30 dakika ila 1 saat) Airbnb işletmesi üzerinde çalışarak geçiriyor. Jenney, lüks mülkler satın alıyor daha sonra onlara oyun alanları, basketbol sahaları ve antrenman sahaları gibi şeyler ekleyerek bunları türünün tek örneği olan kiralamalara dönüştürüyor.

Bu makale yalnızca bilgi sağlar ve tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Hiçbir garanti verilmeden sağlanmaktadır.

Kaynak: moneywise

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir