Altın İğne ile Yüz Gençleştirme-Altın İğne Tedavisi

Kırışıklık Giderici Özel Nohut Maskesi Yapımı

Sağlık

Kırışıklık Giderici Özel Nohut Maskesi Yapımı yazımızda hem cildinizi güzelleştiren hemde kırışıklık giderici nohut maskesi yapımı yazdık. Yüzünüzde sert olan çizgileri bu maske ile yumuşatabilirsiniz. Nohuda gençlik iksiri diyebiliriz. Nohudu hem yiyerek hemde cildinize sürerek kullanabilirsiniz. Nohudu mutfağınızdan eksik etmemeye çalışın.

Kırışıklık Giderici Özel Nohut Maskesi

Malzemeler

  • 3 çorba kaşığı haşlanmış nohut
  • 1 çorba kaşığı süzme yoğurt
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı buğday yağı
  • Yaş maya

Hazırlanışı

Nohut A vitamini bakımdan oldukça zengindir. Demir, bakır, protein içerir. 3 çorba kaşığı kadar haşlanmış nohudu blendera dökün. İçerisine 1 çorba kaşığı kadar bal ekleyin. Çok az yaş maya ekleyin. 1 tatlı kaşığı kadar buğday yağı ilave edin. Malzemeleri krem kıvamına gelene kadar blenderdan çekin. Malzemeleri blenderdan çekerken arada 1 çorba kaşığı kadar süzme yoğurt ekleyip tahta kaşıkla karıştırın ve krema kıvamına gelene kadar çekmeye devam edin. Kremsi kıvama geldikten sonra bir kaba alın.

Kullanımı

Nohut maskesini kullanmadan önce cildinizi iyice temizleyin. Peeling veya kahve telvesiyle cildinizi ovabilirsiniz. Maskeyi cildinizin her yerine iyice masaj yaparak yedirin. 5 dakikada bir tekrar tekrar sürebilirsiniz. Maskeyi yüzünüzde 15-20 dakika kadar bekletin. Bu sırada yüzünüzü hareket ettirmeyin. Önce ılık sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Daha sonra yüzünüze uygun bir krem sürerek işlemi sonlandırın. Nohut maskesini haftada 2 kere yaparsanız etkisi artacaktır.

Suna Dumankaya‘nın YouTube kanalından yardım alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir