Apple'ın iPhone 14 Kamerası

iPhone 15 Pro Max’in Fiyatı Herkesi Şaşırtabilir!

Bilim ve Teknoloji

iPhone 15 Pro Max’in Fiyatı Herkesi Şaşırtabilir!

iPhone 15 Pro Max’in Fiyatı Herkesi Şaşırtabilir!

2000 dolar sınırını aşan ilk iPhone olabilecek olan iPhone 15 Pro Max, bir telefon için çok fazla bir rakam, özellikle de katlanmayan bir telefon için fazla görünüyor.

Bu rakama nasıl ulaştık? Açıklayalım. Şu anda üst düzey bir 1 TB iPhone 14 Pro Max arıyorsanız, kendinizi Apple’ın kendi sitesinde 1600 dolar öderken bulabilirsiniz. Bu neredeyse bir yıllık bir telefon için. iPhone 15 fiyatlarının artabileceği konuşuluyor. En pahalı model olan Pro Max’in (iPhone 15 Ultra olmadığı varsayılırsa) 200 dolarlık bir fiyat artışı alacağı bildiriliyor.

Kuşkusuz bu, son beş yılın en premium iPhone’u için yapılan ilk ciddi fiyat artışı, ancak bu, özellikle her şeyin daha pahalı hale geldiği günümüzün ekonomik ortamında bunu almayı kolaylaştırmıyor. Bu fazladan 200 dolar muhtemelen kutsal 2000 dolar sınırını aşamayacak, ancak telefonun söylentiye göre 2 TB’lık sürümü bu noktayı rahatça aşacak ve muhtemelen 2000 sterline yakın olacak.

Beklenen fiyat artışının bariz enflasyonist faktörlerin yanı sıra birkaç nedeni daha var. Yeni başlayanlar için iPhone 15’in (veya en azından Pro modellerinin) titanyumdan yapılması yaygın olarak bekleniyor. Standart alüminyumdan daha sert ve daha hafif olmasına rağmen aynı zamanda daha pahalıdır. Ayrıca, büyük ölçüde geliştirilmiş bir optik yakınlaştırma sunan periskop lensin iPhone 15 Pro Max’te de bulunabileceği söyleniyor. Ucuza gelen bir şey değil.

Evet, mchck’te iPhone’u seviyoruz ama bu paraya, bütçeyle alışveriş yapanları caydırmak için yeterli olabilir. Hatta ilk iPhone Ultra’ya sahip olacak gibi görünen iPhone 16’yı bile beklemeye değer olabilir. Sonuçta, yalnızca on iki ay sonra artık zirve noktası olmayan bir şeye iki bin dolar kaybetmek bir kabus olurdu. (ABD Analizi)

Kaynak: t3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir