İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » iPhone Her Yıl Yükseltilmeye Değer Tek Telefon!

iPhone Her Yıl Yükseltilmeye Değer Tek Telefon!

Sızan iPhone 15 Maketleri

iPhone Her Yıl Yükseltilmeye Değer Tek Telefon!

iPhone Her Yıl Yükseltilmeye Değer Tek Telefon!

Elbette bu yıl iPhone 15‘i satın alacağım. Aslında muhtemelen iPhone 15 Pro modelini alacağım ama Max, Ultra ya da başka bir modeli almayacağım. En iyi kameraları istiyorum ama en büyük ekranı değil. Telefona harcayacak 1.000 dolarım yok, bu yüzden iPhone 14 Pro‘mu takas edip aradaki farkı ödeyeceğim. Takviminize işaretleyin, muhtemelen gelecek yıl da aynı şeyi yapacağım çünkü iPhone’un her yıl yükseltilmeye değer olduğu kanıtlandı ve iPhone Her Yıl takas ettiğim tek telefon o.

Bir telefon incelemecisi olarak, örnek kredi olarak aldığım birçok telefonu yanımda taşıyorum, ancak aralarında iPhone 14 Pro ve Galaxy S23 Ultra’nın da bulunduğu, kendim satın aldığım birkaç telefona sahibim. iPhone bu yıl Apple’a gidecek ya da belki AT&T’ye ya da harika bir iPhone fırsatı sunan başka bir kablosuz operatöre gidecek. Galaxy ise koleksiyonumda biraz daha uzun süre kalacak.

S23 Ultra’nın ödemesine yardımcı olmak için Galaxy S21 Ultra’mı sattım ve muhtemelen bu telefonu da o kadar uzun süre elimde tutacağım. Elbette Samsung dışında bir şey tercih edebilirim ama her zaman bir Android telefon taşıyacağım. En iyi telefonlar listemizin en üstüne koyduğumuz her şeyi tutmaya çalışıyorum. Birkaç hafta boyunca sadece tuhaf bir inceleme telefonu kullanmak zorunda kaldıktan sonra en iyiye geri dönmek canlandırıcı.

Galaxy S23 Ultra en iyi telefonsa neden her yıl yükseltmeye değmiyor? Neden iPhone Her Yıl gerekli bir yükseltmedir de Galaxy veya başka bir Android telefon cebimde daha uzun süre kalmalı? Apple’ı Android’e tercih etmenin hem olumlu hem de olumsuz yönlerini yansıtan birkaç neden var.

Şu Anda Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Telefonlar iPhone 14 Pro

iPhone Bir Yıl Sonra Diğer Telefonlardan Daha Değerli – iPhone Her Yıl Yükseltme Sebepleri

Hepsinden önemlisi, iPhone değerini diğer tüm cihazlardan daha iyi korur, özellikle de onu yeni bir iPhone karşılığında Apple’a geri verdiğinizde. Takasımdan sonra yeni telefonuma en fazla 200 – 300$ ödemeyi planlıyorum. Kablosuz operatörüme geçersem (şu anda AT&T, ancak evli değiliz), bedava veya ona yakın bir telefon bekliyorum.

Elbette istisnalar var. Operatörler ve telefon üreticileri ticaret anlaşmalarında agresif davranabilirler ve bunlar benim en sevdiğim fırsatlardan bazıları. Galaxy S23 Ultra’mı kısmen, açılmamış çok eski bir Galaxy S4’ü takas ederek aldım. AT&T bu telefon için bana 3 yıl boyunca indirimli ödemelerle 1.000 dolar verdi. Karmaşık bir indirim ama inanın bana, erken ayrılsam bile bu benim lehime sonuçlanacak.

iPhone’umu takas etmesem bile ikinci el pazarında bile değerini koruyor. Telefonum aldığımda 1000 dolardı ama kolaylıkla satabilirim Swappa.com şu anda 800$ civarında. Bu beni bir sonraki telefonuma çok yakın bir mesafeye getiriyor.

Galaxy S23 Ultra’mın fiyatı yaklaşık 1.300 dolar ve şimdi Swappa’da yaklaşık 850 dolar getiriyor. Bu, bir altı ay daha Samsung’un amiral gemisi modeli olacak bir telefon için çok fazla bir değer kaybı anlamına geliyor.

Apple Şimdilik Birçok Donanım Özelliğinde Geride

Her yıl iPhone’a geçmemin bir diğer büyük nedeni de Apple’ın yapacak çok işinin olması. Apple’ın telefonları harika, gösterişli ve zariftir. Özelliklerle dolu değiller veya seçenekler ve kişiselleştirmeyle aşırı yüklü değiller. Bazen bu hoşuma gidiyor. Diğer zamanlarda geleceği elimde tutuyormuşum gibi hissetmek istiyorum.

Bunun için Galaxy’mi seviyorum. En iyi Google Pixel telefonlar ayrıca harika yerleşik fotoğraf düzenleme gibi iPhone’da bulamayacağınız harika özelliklere de sahiptir. Benim yaptığım gibi röportajları ve sohbetleri kaydederseniz, farklı sesleri ayıran ve etiketleyen harika kayıt özellikleri vardır. Hatta telefonların harika özellikleriyle oynamayı bile seviyorum. OnePlus 11veya bir Oppo Find X6 Pro ithal etmeyi başardık.

iPhone hala yetişiyor. Kameraları birinci sınıftır ancak diğerleriyle karşılaştırıldığında özelliklerden yoksundur. En iyi kameralı telefonlar satın alabilirsin. Galaxy S23 Ultra’da olduğu gibi süper yakınlaştırma lensi yok. Çok büyük, bir inçlik bir sensör veya çok sayıda çekim modu ve seçeneği yok. Kamera oldukça basit. Sınırlı olanaklarla harika fotoğraflar çeker.

Apple’ın yazılım özelliklerinde de yapması gereken çok şey var. Harika bir güvenlik ekledi iOS 17’ye check-in özelliği bunu seviyorum ama Google’ın Pixel telefonlarda güvenlik kontrolü bir süredir. Ayrıca Apple’ın Android telefonlardan ödünç alabileceği çok sayıda çoklu görev ve özelleştirme özelliği de mevcut.

Arayüz değişikliklerinin dikkatli ve dikkate alınmasından mutluyum ancak iOS durgunlaşıyor. Her zaman göründüğü şekliyle neredeyse aynı.

USB-C’nin iPhone Sahipleri İçin Gerçekten Önemli Olduğunu Umuyorum

Apple’ın ayrıca yetişmesi gereken bazı ciddi donanımları var ve umarım iPhone 15’in USB-C’si liman bent kapaklarını açacaktır. Sırasında Apple’ın Biyonik işlemcileri iPhone’u herhangi bir Android telefondan daha hızlı hale getiriyor ve telefonları daha az depolama alanı ve RAM ile daha verimli olmasına rağmen bazı önemli donanım alanlarında hâlâ geride kalıyor. Yeni liman bunu düzeltebilir.

Apple telefonları diğerlerine göre daha yavaş şarj oluyor en iyi Android rakipler. USB-C’nin gelecekteki iPhone’ların çok daha hızlı şarj olmasını sağlayacağını umuyoruz. Bu hiçbir zaman Apple için bir satış noktası olmadı, ancak pil ve güç yönetimine daha fazla odaklanıldığını görmek isterim.

Büyük video dosyaları kaydederseniz, Apple’ın Pro Res formatı örneğin iPhone’un bu dosyaları Lightning bağlantısı üzerinden bilgisayarınıza aktarması çok yavaştır. Lightning, eski bir USB 2.0 standardını temel alan çok yavaş ve eski bir bağlantı noktasıdır. Yeni bir USB-C bağlantı noktası, dosyaların ve diğer özelliklerin aktarımı için çok daha hızlı veri kullanımına olanak tanıyacak.

Samsung telefonumu bir monitör ve klavye takılıyken bir USB-C hub’ına takabiliyorum ve birdenbire aslında bir masaüstü bilgisayar kullanmaya başlıyorum. iPhone’umu neredeyse hiçbir şeye bağlayamıyorum. Harici bir ekranı çalıştırmayacak veya bir hub’a bağlanmayacak, ancak bunun USB-C ile değişeceğini umuyoruz. Sonuçta U Evrensel anlamına geliyor.

Neden Galaxy S23 Ultra’mı iPhone’umdan Daha Uzun Tutuyorum?

Bu yüzden iPhone 14 Pro’mu takas edeceğim ve Galaxy S23 Ultra’mı daha uzun süre elimde tutacağım. Samsung hala satıyor Galaxy S22 Ultra ve mevcut telefonumla karşılaştırıldığında farklar çok az. Benim kameramda S22 Ultra’daki 108MP sensöre karşılık 200MP sensör var, ancak bu sensörler aynı boyutta olduğundan görüntü kalitesinde büyük bir sıçrama olmadı.

Samsung telefonları zaman içinde yavaş ve istikrarlı bir şekilde gelişiyor; şirket büyük bir değişim zamanının geldiğine karar verdiğinde ara sıra sıçramalar oluyor. Özellikle zaten son teknolojiye sahip bir telefon için yıldan yıla farklılıkları görmek zor olabilir. Katlanabilir cam veya uzamsal bilgi işlem gibi yeni bir teknoloji ortaya çıkana kadar Samsung size yalnızca daha büyük, daha hızlı ve daha fazlasını sunabilir.

Öte yandan Apple’ın son teknoloji ürünü birkaç bileşeni var ancak büyümek için bolca alan bırakıyor. Söylentiler bu yılın iPhone 15 Pro Max Samsung’un zoom’uyla rekabet edebilecek gelişmiş kameralara sahip olacak. Bazı modellerde tasarım değişiklikleri, hatta belki yeni bir düğme olacak.

Heyecan verici farklılıklar? Artık resmi iPhone etkinliğine davetiye aldığımıza göre, belki de Apple’ın ne duyuracağını görmemiz gerekecek. Ne ilan ederlerse onu alacağım. iPhone 14 Pro’m iyi durumda, ancak bir sonraki modelin gerçek bir gelişme olacağını ve bu sıçramayı yapmanın çok pahalıya mal olmayacağını bildiğimde onu saklamanın pek bir faydası yok.

iPhone Her Yıl Yükseltilmeye Değer Tek Telefon!-Kaynak: techradar – Philip Berne

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: