İçeriğe geç
Anasayfa » Haber » İngiliz Paraşütçü Tayland’daki 29 Katlı Gökdelenden Düşerek Hayatını Kaybetti

İngiliz Paraşütçü Tayland’daki 29 Katlı Gökdelenden Düşerek Hayatını Kaybetti

İngiliz Paraşütçü Nathy Odinson

İngiliz Paraşütçü Tayland‘daki 29 Katlı Gökdelenden Düşerek Hayatını Kaybetti

İngiliz Paraşütçü Tayland’daki 29 Katlı Gökdelenden Düşerek Hayatını Kaybetti

Tayland’da bir gökdelenden paraşütle atlayan İngiliz paraşütçü, paraşütünün açılmaması nedeniyle hayatını kaybetti. 33 yaşındaki Nathy Odinson, Pattaya tatil beldesinde 29 katlı bir apartmandan atladıktan sonra öldürüldü.

Kaza, Cumartesi akşamı Bay Odinson’ın bir binanın çatısından aşağıdaki sokağa atlamaya çalışması sırasında meydana geldi. Sıçrayış için yaptığı hazırlıklar bir arkadaşı tarafından filme alınıyordu ve ona son saniyelerde ekipmanını atlamaya hazır hale getirirken gösteriliyordu. Ancak geri sayım yapıp atladıktan sonra tuttuğu paraşüt düzgün açılmadı ve yere çarpmadan bir ağaca indi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri şahsın hayatını kaybettiğini belirlerken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Trajedi meydana geldiğinde yakında duran güvenlik görevlisi 33 yaşındaki Kanet Chansong şunları söyledi: “Ağacın sesini duydum ve yere düşen bir dal olduğunu sandım.

“Bir kadın çığlık attı, ben de yanına gittim ve onun bir insan olduğunu anladım. Ölmüşlerdi. Binadan atladıklarını gördüm.”

Bay Odinson’un Cambridgeshire’da doğduğuna, ancak Tayland’da yaşadığına ve bir süredir Pattaya’daki bir paraşütle atlama okulunda çalışarak müşterilerin tandem atlayışları tamamlamasına yardımcı olduğuna inanılıyor. Paraşütle atlama topluluğunun arkadaşları ve okulun müşterileri, Bay Odinson’u anmak için sosyal medyayı kullandılar. Ancak Tayland polisi, onun yerleşik kıyı şehrinin yoğun bir bölgesinde yasadışı üs atlayışı yapmak için nasıl geldiğini araştıracaklarını söyledi.

Lumpini Ville Naklua kule bloğundaki personel, bunun binanın çatısından atladığı ilk sefer olmadığını söyledi. Tesisin güvenlik görevlisi şunları söyledi: “Sosyal medya için video içerikleri hazırlıyorlardı. Bunu daha önce de yapmışlardı ve buna izin verilmediğini biliyorlardı.”

Bang Lamung bölgesi polis karakolundaki soruşturma müfettiş yardımcısı Polis Teğmen Kamolporn Nadee şunları söyledi: “Merhumun atlamak için kullandığı paraşüt arızalandı ve beklendiği gibi ortalanmadı. Geldiğimizde çok kötü bir durumdaydı.

“Atladığı videoyu kaydeden arkadaşı sorgulandı ve video delil olarak incelendi. “Adli tıp görevlileri olayı daha detaylı araştırıyor. Paraşütü inceliyorlar.”

Polis, onun Birleşik Krallık’taki ailesiyle temasa geçecek olan Bangkok’taki İngiliz Büyükelçiliği’ne bilgi verdiklerini söyledi. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü şunları söyledi: “Tayland’da ölen İngiliz bir adamın ailesine destek veriyoruz.”

Kaynak: telegraph

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir