İçeriğe geç
Anasayfa » Ekonomi ve Para » Fed’den Logan: Riskler Daha Dengeli, Faiz İndirimlerinde Aciliyet Yok

Fed’den Logan: Riskler Daha Dengeli, Faiz İndirimlerinde Aciliyet Yok

Fed'in Oranları Tekrar 75 Baz Puan Artırması

Fed’den Logan: Riskler Daha Dengeli, Faiz İndirimlerinde Aciliyet Yok

Fed’den Logan: Riskler Daha Dengeli, Faiz İndirimlerinde Aciliyet Yok

Dallas Federal Rezerv Bankası Başkanı Lorie Logan Cuma günü yaptığı açıklamada, faiz oranlarını düşürmek için acelesi olmadığını ve enflasyonun düşürülmesinde “muazzam ilerleme” kaydedildiğini ancak bu ilerlemenin doğru olduğunu doğrulamak için daha fazla veri istediğini söyledi. dayanıklı. Hurst, Teksas’taki Tarrant Ulaşım Zirvesi’nde “Ekonomide gördüğüm riskler giderek daha dengeli hale geliyor, ancak verilere bakmaya devam etmek için burada zaman ayırmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın bu yılın sonlarında faiz indirimlerinin muhtemel olduğunun sinyalini vermesine rağmen, Fed’in geçen ay politika faizini %5,25-%5,5 aralığında tutma kararını desteklediğini söyledi.

“Şu anda herhangi bir ek ayarlama yapmak için herhangi bir aciliyet görmüyorum” dedi ve işgücü piyasasının hala sıkı olduğunu ve “enflasyonda gördüğümüz ilerlemenin olumlu olup olmayacağına dair güvenimizi oluşturmak istediğini” ekledi. Orta vadede sürdürülebilir.”

Bu, Logan’ın pek çok meslektaşının (Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin gibi şahin arkadaşlarının yanı sıra daha güvercin eğilimli Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic de dahil) son zamanlarda dile getirdiği bir nakarat: Enflasyonu düşürmek için yapılacak daha çok iş var, ve ekonominin gücü, Fed’in fiyatlar üzerindeki aşağı yönlü baskıyı sürdürmek için faiz oranlarını tutabileceği anlamına geliyor.

Enflasyonun, altı aylık yıllık bazda ölçüldüğünde Fed’in %2 hedefinde olduğunu ve hatta yıllık bazda %3’ün altında olduğunu kaydetti.

“İyi bir yerde olduğumuzu düşünüyorum” dedi, “enflasyonun hedefimize yakın seyretmeye devam etmesi, sağlıklı büyüme ve gevşeyen ama hâlâ güçlü olan işgücü piyasasıyla oldukça iyi huylu bir görünümle.”

Ancak Logan, jeopolitik stres potansiyeli veya yenilenen tedarik zinciri sorunlarının enflasyondaki ilerlemeyi durdurması veya tersine çevirmesi de dahil olmak üzere risklerin bulunduğunu söyledi.

Logan, Fed’in bilançosunda devam eden küçülmenin “iyi gittiğini” söyledi ancak Fed’in bu süreci ne zaman yavaşlatabileceği veya sonlandırabileceği konusunda herhangi bir ayrıntı sunmadı veya görünüm hakkında görüşlerini belirtmedi.

Kaynak: reuters

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir