İçeriğe geç
Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » Apple Etkinliği: iPhone 15, iPhone 15 Pro Serileri ve Apple Watch Tanıtıldı!

Apple Etkinliği: iPhone 15, iPhone 15 Pro Serileri ve Apple Watch Tanıtıldı!

Apple Etkinliği: iPhone 15, iPhone 15 Pro

Apple Etkinliği: iPhone 15, iPhone 15 Pro Serileri ve Apple Watch Tanıtıldı!

Apple Etkinliği: iPhone 15, iPhone 15 Pro Serileri ve Apple Watch Tanıtıldı!

Apple yılın büyük ürün tanıtım etkinliğini Salı günü gerçekleştirdi.

Etkinlik, şirketin milyonlarca tüketicisi ve izleyici dünyası için yüksek beklentilerle geliyor. Bu sefer fiyatlandırma konusunda bazı sürprizler yaşandı; Apple çoğunlukla fiyatları artırmadı; yeni iPhone Max tek istisnaydı.

İşte şirketin Cupertino, Kaliforniya’daki genel merkezinde ilk kez sergilediği tüm ürünler.

Apple iPhone 15 ve iPhone 15 Pro serileri

Apple, aralarında iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max‘in de bulunduğu en yeni akıllı telefonlarını tanıttı.

799 dolardan başlayan fiyatlarla iPhone 15 en ucuzu olurken, onu 899 dolar başlangıç ​​fiyatıyla gelen iPhone 15 Plus takip ediyor. Bu arada iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max sırasıyla 999 dolardan ve 1.199 dolardan başlayacak.

Yeni iPhone’lar için ön siparişler 15 Eylül Cuma günü başlayacak ve 22 Eylül‘den itibaren satışa sunulacak.

Her iki telefon hattındaki en önemli değişiklik, e-atığı azaltmayı amaçlayan yeni Avrupa Birliği düzenlemeleriyle uyumlu yeni USB-C şarj bağlantı noktalarıdır. İkinci nesil AirPods Pro da USB-C şarj bağlantı noktasını kullanacak.

iPhone Pro modelleri, Apple’ın 3 nanometre olduğunu ve herhangi bir akıllı telefondaki en hızlı olduğunu söylediği yeni A17 Pro Chip‘i içeriyor. Çip, Apple’ın öncekinden iki kat daha hızlı olduğunu söylediği 16 çekirdekli bir sinir motoruna sahip.

Apple, akıllı telefonlar için Capcom’un “Resident Evil 8” ve “Resident Evil 4” oyunlarını piyasaya süreceğini söylediği için iPhone 15’te oyun konusuna da ağırlık verilecek.

Apple Watch

Ayrıca Apple’ın ürün yelpazesine, Apple Watch Series 9 ve üst düzey Apple Watch Ultra 2 dahil olmak üzere yeni akıllı saatler katıldı. Apple Watch serisi bugünden itibaren ön siparişe açık.

Apple Watch SE’nin fiyatı 249 dolar, Apple Watch Series 9’un fiyatı ise 399 dolardır. Apple Watch Ultra 2 ise 799 dolardan başlıyor.

Saatlerin kendisi de yeni bir pembe renge ve şirketin işlem sürelerini hızlandırdığı iddia edilen S9 çipine sahip.

Apple Watches’taki en dikkat çekici yeni özellik Çift Dokunma olarak adlandırılıyor; çağrıları yanıtlamanıza, widget’lar arasında gezinmenize, müziği başlatmanıza ve durdurmanıza veya alarmları susturmanıza olanak tanıyan fiziksel bir hareket. Ek olarak, yeni Siri sağlık etkileşimleri kullanıcıların uyku, kilo ve diğer sağlık göstergelerini kaydetmesine olanak tanıyor.

Etkinlik boyunca Apple sürdürülebilirliğe vurgu yaptı ve şirket, Apple Watch Series 9’u şirketin ilk tamamen karbon nötr ürünü olarak lanse etti.

Salı günü Apple etkinliğinin gerçekleşmesiyle birlikte Apple hisseleri %1’den fazla düştü. Yılbaşından bu yana hisseler %35’in üzerinde artış gösterdi.

Apple Etkinliği: iPhone 15, iPhone 15 Pro Serileri ve Apple Watch Tanıtıldı!-Kaynak: yahoo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir