Şu Anda Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Telefonlar iPhone 14 Pro

iPhone 15 Pro Fiyat Artışı Korkulduğundan Daha Kötü Olabilir!

Bilim ve Teknoloji

iPhone 15 Pro Fiyat Artışı Korkulduğundan Daha Kötü Olabilir!

iPhone 15 Pro Fiyat Artışı Korkulduğundan Daha Kötü Olabilir!

Çıktığında kendinize bir iPhone 15 Pro ikram etmeyi mi düşünüyorsunuz? İşte söylenti değirmeninden bazı kötü haberler: Şüphesiz Apple‘ın en iyi iPhone’ları arasında üst sıralarda yer alacak olan akıllı telefon ve Pro Max kardeşi, eşdeğer iPhone 14 modellerinden 100 $ (yaklaşık 80 £) daha pahalı olabilir – veya muhtemelen hala daha pahalı.

Evet, bu potansiyel alıcıların duymak istediği haberler değil, ancak DigiTimes’ın (deneyimlerimize göre tesadüfi bir kaynak, bu yüzden ekstra şüpheci) bildirdiği gibi bunun sadece dedikodudan ibaret olduğunu kesinlikle aklımızda tutmalıyız. Modu burada etkinleştirilmelidir).

Teoriye göre Apple, ABD’de iPhone 15 Pro için 1.099 ile 1.199 dolar arasında fiyat talep edebilirken, iPhone 14 Pro için 999 dolar talep edilebilir. ‌iPhone 15 Pro‌ Max için istenen fiyatın mevcut nesil model için 1.099 $ yerine 1.199 $ veya 1.299 $ olarak sabitleneceği iddia ediliyor.

Yani bu, yeni nesil iPhone’un her iki Pro modeli için de ABD’de ya 100 ya da 200 dolarlık bir fiyat artışı anlamına geliyor ve ikinci seviyedeki artış gerçekten de biraz şok edici olurdu.

Eğer bu gerçekleşirse, Apple’ın diğer bölgelerde de benzer orantısal fiyat artışlarına yöneleceğini varsayabiliriz.

Analiz: Umarız bu sefer hedefin dışındadır

Hatırlamakta fayda var ki, şu anda Apple’ın planı bu olsa bile hâlâ tartışılıyor olabilir ve nihai lansman fiyatı da değişebilir.

Ancak ne yazık ki bu, Apple’ın iPhone 15 serisinin Pro modellerine ilişkin fiyat artışı söylentilerinin dile getirildiği ilk sefer değil; hatta bundan çok uzak. Aslına bakılırsa, bir süredir Apple’ın sonunda Pro telefonu 1.000 dolar sınırını aşacak şekilde fiyatlandıracağı yönünde söylentiler var ve duyduğumuz en yaygın söylenti de 100 dolarlık bir fiyat artışı (Pro Max için de).

Apple’ın daha da ileri gitmesi ve fiyatları 200 $ artırması fikri oldukça korkutucu bir ihtimal ancak bu aşamada özellikle dikkatli davranmamız gerekiyor.

iPhone 15 fiyat tahminleri hakkındaki tartışmamızda, Apple’ın izleyeceği en olası yol, geçmişteki birçok söylentiye dayanarak 100 dolarlık bir fiyat artışı olacaktır. Yalnızca iPhone 15 Pro Max’in fiyatının artması da mümkün ancak genel fikir birliği, her iki Pro sürümünün de artacağı yönünde görünüyor.

Bu artışlar, Apple’ın iPhone 15’in Pro sürümünü üretmesinin iPhone 14’e kıyasla ekstra maliyetiyle de ilişkilendirilebilir. Titanyum kenarlar, süper ince çerçeveler, süper hızlı CPU, daha fazla bellek ve daha büyük bir işlemci gibi yeni özellikler pil elbette ucuza gelmiyor. (Bunlar ana söylentiler, iPhone 15 Pro için diğer potansiyel yükseltmelerin yanı sıra).

Genel olarak spekülasyonların ağırlığı Pro telefonlar için fiyat artışına işaret ediyor, ancak DigiTimes’ın en kötü senaryoda sunduğu ciddiyetten biri değil.

Daha iyi haber şu ki, alışılagelmiş Apple uzmanları ve bilgi sızdıranlar, Apple’ın muhtemelen taban fiyatını artırmayacağı inancında eşit derecede birleşmiş durumda. iPhone 15, yine de oraya biraz baharat uygulayın; bu telefonlar gerçekten piyasaya sürülene kadar hiçbir şeyden emin olamayız.

Kaynak: techradar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir