Bilim ve Teknoloji

iPhone 15 Çıkış Tarihi, Kıdemli Apple Analisti Tarafından 12 Eylül Olarak Tahmin Edildi

iPhone 15 Çıkış Tarihi, Kıdemli Apple Analisti Tarafından 12 Eylül Olarak Tahmin Edildi

iPhone 15 Çıkış Tarihi, Kıdemli Apple Analisti Tarafından 12 Eylül Olarak Tahmin Edildi

Bu haftanın başlarında, Bloomberg’de yerleşik Apple analisti Mark Gurman, Apple’ın gerçekten de bir sonraki iPhone mahsulünü Eylül ayının ikinci tam haftasında piyasaya süreceğini tahmin ederek son iPhone 15 çıkış tarihi söylentilerine ağırlık verdi.

Şimdi, bu ilk iddiayı takip eden bir gönderide Gurman, çıkış tarihi tahminini yalnızca bir güne indirdi: 12 Eylül Salı. Analist, “İşaretler, iPhone 15 etkinlik tarihi olarak giderek 12 Eylül’ü gösteriyor” diye yazdı. X, “ama açıkçası bazı şeyler teorik olarak hala değişebilir.”

Bu bağlamda ‘çıkış tarihini’, Apple’ın iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max‘in tanıtımına ev sahipliği yapması beklenen yıllık Eylül lansman etkinliğini düzenlediği gün anlamında kullanıyoruz.

Apple, yeni iPhone’ları için ön siparişleri genellikle resmi duyurularından sadece birkaç gün sonra açar ve gerçek sevkiyat yaklaşık bir hafta sonra gerçekleşir. Dolayısıyla, Gurman’ın 12 Eylül tahmini doğru çıkarsa, iPhone 15 serisinin tamamı için ön siparişlerin 15 Eylül Cuma günü başlamasını ve cihazların 22 Eylül Cuma günü kargoya verilmesini bekliyoruz.

Tabii ki, bu tarihler şimdilik spekülatif olmaya devam ediyor ancak diğer kaynaklar, son haftalarda iPhone 15’in çıkış penceresinin Eylül ayının ikinci tam haftasına işaret ediyor

Örneğin 9to5Mac, yakın zamanda Apple’ın “büyük bir akıllı telefon duyurusu” beklentisiyle çalışanlardan 13 Eylül Çarşamba günü izin almaktan kaçınmalarını istediğini bildirdi. Açıkça görülüyor ki, 13 Eylül, 12 Eylül ile aynı tarih değil, ama oldukça lanet olası yakın, Apple genel merkezinden sızan istihbaratın tutarlı olduğunu öne sürüyor.

Paramız için, Gürman’ın 12 Eylül Salı tahmini, bu noktada en olası iPhone 15 çıkış tarihidir. Apple, Amerika Birleşik Devletleri’nde Pazartesi günü İşçi Bayramı’na denk gelen haftalar dışında ( örneğin, iPhone 14 serisi geçen yıl 7 Eylül Çarşamba günü piyasaya sürüldü) hariç, yıllık iPhone lansmanlarına genellikle Salı günü ev sahipliği yapmayı seçer.

İşçi Bayramı bu yıl 4 Eylül Pazartesi günü gerçekleşiyor, bu nedenle teorik olarak Apple’ın iPhone 15 lansmanını Salı’dan sonraki hafta Çarşamba’ya ertelemesine gerek yok.

Bununla birlikte, şirketin Eylül 2023 etkinliğini 6 Eylül Çarşamba günü (Pazartesi İşçi Bayramı’ndan iki gün sonra) gerçekleştirme şansı hala var. Bu, geçen yılki etkinlikle aynı takvim günü (tarih değil) olacaktır – ancak Gurman ve arkadaşları. önümüzdeki haftanın daha olası sürüm penceresi olduğu konusunda kararlı görünüyor.

Her halükarda, birkaç gün içinde kesin olarak öğreneceğiz. Apply genellikle Eylül etkinlikleri için tarihi kaydetme davetlerini birkaç hafta öncesinden paylaşır.

Kaynak: techradar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir