Apple, 699 Dolardan Başlayan iPhone 13 Serileri

Apple, iPhone 15’in Piyasaya Sürülmesiyle Birlikte Bazı Eski Modelleri Emekliye Ayırıyor!

Bilim ve Teknoloji

Apple, iPhone 15’in Piyasaya Sürülmesiyle Birlikte Bazı Eski Modelleri Emekliye Ayırıyor!

Apple, iPhone 15’in Piyasaya Sürülmesiyle Birlikte Bazı Eski Modelleri Emekliye Ayırıyor!

Apple‘ın Wonderlust etkinliğinde şirket, yeni iPhone 15, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max‘i tanıttı; bunlardan sonuncusunda yeni bir 48MP kamera ve A17 Pro çipin yanı sıra yeni bir titanyum kasa bulunuyor.

Bununla birlikte şirket, bazıları nispeten yeni olan eski telefonlarından bazılarını ve biraz daha uzun süredir ortalıkta dolaşan birkaç telefonunu da emekliye ayırıyor. Biraz daha eski bir telefonda iyi bir fırsat arıyorsanız, bunlardan bazılarını hâlâ indirimli olarak alabilirsiniz.

İşte gökyüzündeki büyük teknoloji yığınında olacaklar:

iPhone 14 Pro Max

Apple’ın geçen yıl piyasaya sürülen en üst düzey telefonu 14 Pro Max, 48 MP kameraya, 3x optik yakınlaştırmalı 12 MP telefoto lense ve 6,7 inç geniş ekrana sahip. Kamera, A16 Bionic çip tarafından destekleniyordu ve aynı zamanda önceki iPhone’lardaki çentiğin yerini alan, ekranın üst kısmında yeniden boyutlandırılabilir bir alan olan Dynamic Island’ı da tanıttı.

iPhone 14 Pro

Pro Max’in biraz daha küçük versiyonu olan iPhone 14 Pro da A16 çipinden güç alıyordu ancak 6,1 inçlik ekranı daha küçüktü ve Pro sürümünün daha büyük pilinden yoksundu. Sonuç olarak Tom’s Guide pil testinde yaklaşık üç saat daha az dayandı.

iPhone 13 mini

Ne yazık ki bu, Apple’ın küçük ellere yönelik akıllı telefonlarının sonu gibi görünüyor. iPhone 13 mini, en iyi küçük telefonlar listemizin başında yer aldı: Yalnızca 5,4 inç ekrana sahipti, ancak çağdaşlarıyla aynı işlemciye sahipti; piyasaya sürüldüğü sırada en iyi performansı gösteren A15 çip. Ayrıca arkasında bazı güzel video ve fotoğraf çekme modlarını etkinleştiren iki adet 12 MP kamera vardı. Ve pil ömrü, boyutuna göre makul bir 8:41 idi.

iPhone SE 2022 hala ortalıkta dolaşıyor ancak bu telefon, ekranın üstünde ve altında kalın çerçevelerle çok daha eski bir tasarıma sahip.

iPhone 12

Temel model iPhone 13’ün Apple serisinde kalması ve fiyatının 599 dolara düşmesiyle, iPhone 12’yi Apple’ın bütçeye uygun büyük ekranlı telefonu olarak tutmak için artık hiçbir neden yok. iPhone 12, A14 Bionic çipi çalıştırıyordu ve 6,1 inç, 2532×1170 OLED ekrana sahipti. Ancak pil ömrü pek iyi değildi; 5G’de yalnızca 8 saat 25 dakika dayanıyordu. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max çoktan kullanımdan kaldırıldığı için neslinin sonuncusuydu.

Kaynak: tomsguide

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir